Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 557/1002 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    https://finans.mynet.com/haber/detay...ayacak/397165/

Bak sen şu emlakcılarin yaptıgina.
    Tamda para kazanacaklari zaman ev sahiplerine yapilirmi bu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Reklamın kötüsü olmaz mantığıyla yapılan bir haber. Halk '' OOO bizim ilçede emlakçılar sayesinde kontrol tam. Ahlaksız işler önlenmiş. Gönül rahatlığı ile ev alalım '' diye düşünsün istiyorlar. Bu propaganda çok klasik, yemeyiz.

2.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Hele 7/24 güvenlik, havuz, sauna, diafon vb. ıvır zıvır koyup lüks, ultra lüks, full, full+full vb.isimlerle satışa koymuyorlar mı hayret ediyorum. Zaten 150+ metrekare olunca daireyi otomatikman lüks daire diye yazıyorlar. Giriş katı daireyi satılığa çıkarıp da apartman asansörlü diye yazan bile var. Ama asıl favori satıcılarım havuz manzaralı diye özellik koyanlar. Hangi akıllı aile babası veya annesi havuz manzaralı daire alır aklım almıyor. Sapığı var, ergeni var, ahlaksızı var, millet malafatıyla eşinin, kızının icabında annenin ve misafirlerinin önünde yatıp pozisyon verecek, sen de gönül rahatlığıyla o evde havuz manzaralı diye fazla para verip oturaraksın. Ters işler bunlar.
    Dürüst ev sahibi ve emlakçı aralarında süreli satış sözleşmesi yapmalı. Bu sözleşme de açıkca tüm kriterler belirtilmeli. Cezai şartlar da konulmalı. Sonra emlakçı ilana açık adresli ve tam seçicili foto- vido ile çıkmalı. Teknoloji sayesinde müşteri bir yerden bir yere saatlerini ayırmadan, gereksiz dialoglara girmeden ilanı inceleyerek , kafasında netleştirmeli ve sonra irtibata geçmeli.

Bu sayede kimse kimsenin zamanını çalamaz. Güven ortamı sağlanır. Daire beğenildiği zaman pazarlıkta mutlaka mal sahibi bulunmalı. Ama ülkede haklıların sesi, haksızlar kadar çıkamadığından uzun yıllar düzeleceğini sanmıyorum.

3. Çok mantıklı. Sahibinden harita üzerinde arama özelliği yapmış güzel bir özellik ancak bir tane konumu doğru işaretlenmiş ev yok. Emlakçıyı arasan yine yerini söylemiyor.
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dürüst ev sahibi ve emlakçı aralarında süreli satış sözleşmesi yapmalı. Bu sözleşme de açıkca tüm kriterler belirtilmeli. Cezai şartlar da konulmalı. Sonra emlakçı ilana açık adresli ve tam seçicili foto- vido ile çıkmalı. Teknoloji sayesinde müşteri bir yerden bir yere saatlerini ayırmadan, gereksiz dialoglara girmeden ilanı inceleyerek , kafasında netleştirmeli ve sonra irtibata geçmeli.

Bu sayede kimse kimsenin zamanını çalamaz. Güven ortamı sağlanır. Daire beğenildiği zaman pazarlıkta mutlaka mal sahibi bulunmalı. Ama ülkede haklıların sesi, haksızlar kadar çıkamadığından uzun yıllar düzeleceğini sanmıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sozlesmeye cezai sartlar koyarsaniz, ihlali halinde UYAP'tan tarih numara alir 8 sene beklersiniz, bu arada avukatiniza odediginiz yaniniza kar kalir.

Norwec'li olsak tamam , nufusu 5.4 Milyon.

Bizde 84 Milyon, o da aciklanan.

5. Emlakcılara para kaptırmayın. Dünyanın en zahmetsiz mesleği. Yüzde 1 komisyon verin yeterli. Kabul etmezse keyfi bilir. Satılık ev cok. 2-3 gün sonra arar yüzde 1'i kabul ettiğini söyler zaten.

6. Bu 0.64 kampanyasının son tarihi nedir?

Baktım bulamadım.

Ona göre bekleyelim fiyatlar düşecek mi oturacak mı ne olacaksa olsun.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ahmetg Guest
    Bu dusuk faizli konut kredisi yazlik almak icin kullanilabilirmi?

8.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Bu 0.64 kampanyasının son tarihi nedir?

Baktım bulamadım.

Ona göre bekleyelim fiyatlar düşecek mi oturacak mı ne olacaksa olsun.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Müteahhitlerin elindeki evler bittiğinde veya yeterli satış yapıldığında sessizce biter. Zaten şu an herkese ve her konuta verilmiyor. Kriterleri tutturmanız lazım.

Sayfa 557/1002 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •