Sayfa 569/1006 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Cunku yalin ve yakisikli.
    Cunku masraf komisyon yok.
    Cunku bosda kalan para yok.
    Syg,
    benimkinin tipi de ismi de gudubet, masraf komisyon yok, boşta kalan var ama günlük 16,65 ile güzel bir ilişkimiz var. boşta kalana rağmen bileşiğiyle 32 günde 16,66 ya gelen ahlaksız bir ilişki. daha terbiyesiz tekliflere anında kayabilmek gibi bir rahatlık da var üstümde.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benimkinin tipi de ismi de gudubet, masraf komisyon yok, boşta kalan var ama günlük 16,65 ile güzel bir ilişkimiz var.
    Burgan'ın Güldüren hesabında ve boşta kalan vadesiz hesabında HİÜ var mı, bir de internet veya mobil için günlük eft limit maksimum ne kadar ve ücretili mi? Marifetli'den bu hesaba geçmeyi düşünüyorum.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

3.  Alıntı Originally Posted by Evr Yazıyı Oku
    Enpara ve Cepteteb büyük bankaların verdiği kampanyalı faizleri standart faiz olarak sunduğu ve 32 gün vadelilerde güncel oranlarla yenilemesi açısından büyük bankalara göre baya cazip. Şubeye gitmeden müşteri temsilcisini aramadan pazarlık yapmadan yenilenmesi net vakit tasarrufu. Ancak şu son dönemde faizleri bir türlü yükseltmediler gitti. Enpara günlük zaten düşüktü, TEB marifetli biraz artırdı ama hala olması gerekenden düşük, 32 günlükler ise hepten düşük, inatla artırmıyorlar hala. Uzun süredir pazarlık yapmadan küçük bankalardan veya kampanyalı büyük bankalardan 100k için 14-15 arası oranlarla internetten yeniliyordum vadeleri. Bu ay çıkıp tek tek dolaşmak şart oldu gibi görünüyor.
    Cepteteb olsun emnpara olsun zorunda kalmadıkça buralarda para tutulmaz.Belki ufak tefek veya para aktarmaları ve ödemeler için kullanılabilir.Onun harici mevduatçı için çöp sistemler.Kullanılmak isteyenleri kendi açılarından güzel kullanıyorlar.Uzak ve mesafeli olmak lazım.Çünkü bedava mama olmamalı.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    Burgan'ın Güldüren hesabında ve boşta kalan vadesiz hesabında HİÜ var mı, bir de internet veya mobil için günlük eft limit maksimum ne kadar ve ücretili mi? Marifetli'den bu hesaba geçmeyi düşünüyorum.
    sn bahadır..

bende herhangi bir hesap için HİÜ ve eft ücreti yok. yıllar önce sözleşmenin altına ısrarla yazdırmıştım. herhangi bir limit sorunu da yaşamadım şimdiye kadar..

yeni müşteride nasıl olduğu konusunda başka arkadaşlar daha güncel bilgi verebilir.

Evr Guest
     Alıntı Originally Posted by asman35 Yazıyı Oku
    Cepteteb olsun emnpara olsun zorunda kalmadıkça buralarda para tutulmaz.Belki ufak tefek veya para aktarmaları ve ödemeler için kullanılabilir.Onun harici mevduatçı için çöp sistemler.Kullanılmak isteyenleri kendi açılarından güzel kullanıyorlar.Uzak ve mesafeli olmak lazım.Çünkü bedava mama olmamalı.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada bahsi geçen ICBC Burgan Aktif vb. yüksek getiri sağlayan bankalarla veya milyon üstü pazarlıkla alınan oranlarla boy ölçüşmese de, genele yayılan ve kolay ulaşılabilen bankalar olarak bence vatandaşa faydalı bir hizmet veriyorlar. İş Bankası pazarlıkla bile komik rakamlar telafuz ediyor, Akbank'tan sıradan bir oranı almak için bile birkaç kez konuşmak şubeye gidip talimat vermek gerekiyor yerine göre, üstüne bir de para başka bankadan geldiyse ertesi gün valörlü işlem yapıyorlar, yok özel izinle genel müdürlükten bilmemne diyorlar sonra yine kusura bakmayın yapamadık ertesi gün valör olacak diyorlar. MT üzerinden işlem yapmayı ben pek sevmiyorum, açarken MT kaparken MT oran alırken MT, beni biraz bayıyor. Ayda bir iki olsa neyse de ben her bankada 100k tutmayı tercih ettiğim için fazla iş yükü geliyor bana. Cepteteb Enpara ING vb. internetten hesap açılan şubeyle hiç muhattap olunmayan bankaların tarzını ben beğeniyorum. ING 1 yıl doldu diye faizleri öldürdü, 3 ay uzatma talep etmek de işe yaramadı, ama Cepteteb ve Enpara yine en azından büyük bankalara göre vatandaşa daha fazla kazandırıyor ve daha fazla esneklik daha fazla kolaylık sağlıyor. EFT ücreti almaması da avantaj. 100bin lira para tutup da hala EFT'ye 4-5 lira para kesilmesi her ne kadar önemsiz bir rakam olsa da yine de saçma geliyor. Enpara Cepteteb ING gibi şubesiz bankacılığın daha çok yaygınlaşması gerekli bence. Ben ciddi olarak çok daha pratik buluyorum. Yine de oranlar açısından haklısınız elbette. Bu ay ben de Burgan ve ICBC'de hesap açtırıp pazarlıkla daha hakkaniyetli bir oran almaya çalışacağım.

Yilsonunda politika faizi en dusuk olarak 17.5 de kalir. Faizler yukseldikten sonra hemen dusmez. Yilin 2. Yarisi ilk yarisindan daha zorlu. Fed in 4. Faiz artirimi yapma olasiligi yuksek. Amb nin varlik alimini sonlandirip taperinge baslama olasiligi bu yil icinde yuksek. Bu sartlar altinda faizler dusmez tam tersine yukselir yoksa parayi cekemezsin. Onumuzde ki 2 ay baz etkisi ile enflasyon daha da kotulesecek. Ufe de ki rakamlarin tufeye yansimasi 3 ile 6 ayi bulur ve daha da onemlisi Turkiye de bir stagflasyon riski var. Normalde faizler artigi zaman tuketim azalacagi icin enflasyon duser ama maliyet enflasyonu bize bagli degil. Eger petrol fiyatlari dolar artmaya devam ederse turkiye de enflasyon nasil dusecek. Yili en iyi ihtimalle 12 civarinda kapatabiliriz enflasyonda. Su anda zaten 12.15. Muhtemel temmuz ya da enflasyonda tepe yapariz 14 civarinda.

Bu yuzden faiz kanadinda rahat olun. Bu oranlar bile 2 ay sonra dusuk kalabilir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Yilsonunda politika faizi en dusuk olarak 17.5 de kalir. Faizler yukseldikten sonra hemen dusmez. Yilin 2. Yarisi ilk yarisindan daha zorlu. Fed in 4. Faiz artirimi yapma olasiligi yuksek. Amb nin varlik alimini sonlandirip taperinge baslama olasiligi bu yil icinde yuksek. Bu sartlar altinda faizler dusmez tam tersine yukselir yoksa parayi cekemezsin. Onumuzde ki 2 ay baz etkisi ile enflasyon daha da kotulesecek. Ufe de ki rakamlarin tufeye yansimasi 3 ile 6 ayi bulur ve daha da onemlisi Turkiye de bir stagflasyon riski var. Normalde faizler artigi zaman tuketim azalacagi icin enflasyon duser ama maliyet enflasyonu bize bagli degil. Eger petrol fiyatlari dolar artmaya devam ederse turkiye de enflasyon nasil dusecek. Yili en iyi ihtimalle 12 civarinda kapatabiliriz enflasyonda. Su anda zaten 12.15. Muhtemel temmuz ya da enflasyonda tepe yapariz 14 civarinda.

Bu yuzden faiz kanadinda rahat olun. Bu oranlar bile 2 ay sonra dusuk kalabilir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kur geciskenligi ve baz etkisi eylul ayina kadar surebilir .enflasyon yaz aylarinda eksi gelmez ise eylulde15 enflayon gorelebilir mb onden faiz artisi yapmaliki ise yarasin yoksa enflasyonu dusuremez.bu durumda 24 temmuzuda pas gecemez.

8.  Alıntı Originally Posted by Chucky68 Yazıyı Oku
    Mumkun degil seni gecebilmem....o zamanlarda açik ara ondeydin...hatirlarsan o donem fena carpilmistik)...dondunmu belçikadan??...kocaelinin kodomani olmussundur artik...aldigin ev duruyormu??
    Vay abim ya herşeyi de hatirliyor çok sevindim seni gördüğüme...ev duruyor iyi prim yapti. Tam olarak donemedim bir ayagim orada.

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 569/1006 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •