Sayfa 573/630 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623 ... SonSon
Arama sonucu : 5040 madde; 4,577 - 4,584 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Hocam seni de kazananlar klübünde görmek istiyoruz. Ama 3 vakte kadar, ama 5 vakte....
    Yaşımız ilerliyor + hayat kısa .

Bu 'Sadece Sana Özel' yatırım tavsiyesidir.
    Ben geçen hafta çarşamba günü İSCTR ye girdim. Kağıt 21.58 de dip yapıp yukarıya döndü o gün. Ben de yuvarlak 21.80 ortalamadan mallandım. Vadem max 1 ay.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Diğer 3 özel banka yeni zirve yapmış olmasına rağmen bu kağıt yapamadı. Şimdi sıra bunda olsa gerek. Öte yandan 2 haftaya kadar Moodys'in not artırımına gitmesini bekliyorum, ülke notunu 2 kademe artırarak B3 ten B1 e yükseltmeleri gerekiyor. Ek olarak da tüm bağlı ortaklıklar için atılacak adım da bundan sonra gündeme gelecek. Tüm bunlar bir araya gelip hisseyi 26.52 deki tarihi zirvesinin üzerine taşımalı artık.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Hani akşam lotsuz yatıyorduk.. Hani mallara sahip çıkıp son silkelemede dalda kalıyoduk? Bende de devreler karıştı.. Arms Up tuşuna basıyorum elevatör çalışıyor.. 2003 yılında Nijeryada başıma gelmişti, yanımda RS232 kablosu ve simatic s7 crackli kopyası vardı da plcnin ladder diyagramını sil baştan yapıp kurtulmuştum o ülkeden..
    O gün bugün hatalı kodları anlarım..

4. %150 lik bedelsiz kararının hisseye etkisi nötr oldu, hiç etki yapmadı. Bölünmeye yakın bunun etkisi görülebilir.

5.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Hani akşam lotsuz yatıyorduk.. Hani mallara sahip çıkıp son silkelemede dalda kalıyoduk? Bende de devreler karıştı.. Arms Up tuşuna basıyorum elevatör çalışıyor.. 2003 yılında Nijeryada başıma gelmişti, yanımda RS232 kablosu ve simatic s7 crackli kopyası vardı da plcnin ladder diyagramını sil baştan yapıp kurtulmuştum o ülkeden..
    O gün bugün hatalı kodları anlarım..
    Dediklerinden bir şey anladıysam Arap olayım, her ne kadar Araplar kavm-i necip yani dünyanın en yüce ırkı olsa da.

6. Benim hesabıma göre İSCTR nin şu anda 22-23 TL lerde değil, 27-28 TL lerde olması gerekiyor çünkü diğerleri yeni zirve yapmış, bedelsiz açıklanmış, ülkenin kredi notu artacak, bağlı ortaklıklar bir araya toplanıp defter değeri artacak vs vs tüm bunlar olurken bu kağıdın hala 22 lerde kıllatması inanılır gibi değil.

7. Bu tahtada "giyinik veya çıplak" türden short pozisyon çok sık uygulanıyor kanımca. Sonuç olarak da bu şortlar kağıdı baskılıyor her ne kadar bu baskı geçici / suni bir etki yaratsa da.

8. Bu "naked / covered" şortlar tümüyle emilmedikçe kağıdın üzerindeki baskı kalkmaz. Şahsi görüşüm 200 milyon lotluk net bir alımın gerektiği yönündedir bunların tümüyle emilmesi için.

Sayfa 573/630 İlkİlk ... 73473523563571572573574575583623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •