Sayfa 582/1032 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Son günlerde sürekli dillendirdiğim gibi "alış momentumlu bölge" içinde hareket etmeye devam ediyoruz. "Alış momentumlu bölge" demek, tahtada gücün artık satıcılarda değil de alıcılarda olması demektir, güç transferi olmuştur. Hemen hemen son 1 yıldır sürekli olarak satış momentumlu bölgede zaman geçirdik, ancak artık denklem değişti veya değişme aşamasında. Dediğim gibi sınır 6.30 dur. 6.30 üzerindeki kapanışlar bizim alış momentumlu bölgede olduğumuzu söylüyor. Daha önce satış momentumlu bölgedeyken hep bizden çok daha üstün bir düşmanla boğuştuk durduk ve muharebeleri arka arkaya kaybettik (hisse 15.37 den 5.57 ye çakıldı) ama savaşı kaybetmedik (banka batmadı). Analoji yaparsam; 1 tugay askerimizle 1 tümenlik düşmana karşı savaştık durduk. Düşman da 3 ayrı cepheden bize sürekli saldırdı durdu (1- elde hisse olanlar bunları fiyata bakmaksızın boşalttı, 2- ödünç alabilenler hisseleri ödünç alıp açığa bastılar, 3- ödünç alamayanlar da kısa vade mahsuplaşma sistemi üzerinden tahtada aktiften bastılar); bize de sürekli geri çekilmek düştü. Ama artık savaş alanımızın görünümü 180 derece değişti. Şimdi onların 1 tugay askeri varken bizim 1 tümen askerimiz var, ayrıca önemli lojistik destek de sağlamış durumdayız (yönetimin aldığı 450 milyon tl ik hisse geri alım kararı). Bundan sonra geri çekilme sırası düşmandadır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    OTC yine coşmuş...
    OTC 2.23 dolardan işlem görüyor, BİST'te işlem gören HALKB hissesi bunun yarısı değerindedir yani 1.115 dolar, bunu spot dolar kuru olan 6.10 ile çarparsak yaklaşık 6.80 tl ediyor
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Denizcilik ve yatçılıkla ilgilenenler bilir, son 13 aydır teknemizle hep "orsa seyri" yapıp durduk yani kuzeyden esen yıldız rüzgarına karşı 45 derecelik Batı açısıyla 315 derecelik bir rotayla rüzgara karşı gitmeye çalıştık, ama artık apaz seyrine (en hızlı seyirdir) başlıyoruz, rüzgar yine yıldız ve kuzeyden esiyor ama teknemiz rüzgara karşı 270 derecelik rota ile batıya doğru tam hız gitmeye başladı, bir tekne için en hızlı seyir apaz seyridir, dalgalara paralel bir seyirdir, yelkenimizin durumu "sancak kontradır" yani yelken iskele tarafında kuzeye göre 135 derecelik açıdadır, önce vira bismillah dedik (demiri güverteye aldık) şimdi de pruva neta (önümüz açık) diyoruz

4. Aşağıda hissenin aylık grafiğini paylaşıyorum:

Geçen yılın ağustos ayından beri 14. ayın içindeyiz, bu sürede 12 ay düşüşle kapadık (12 kırmızı bar) sadece tek yeşilimiz var 2017 aralıkta. Arkasından sekiz ay kırmızı. Eğer bu cuma yani iki gün sonra 6.14 üzerinde kapatırsak -ki çok büyük olasılıkla öyle olacak, dokuz ay sonra ilk kez yükselişle kapatmış olacağız.

Bir de günlük grafiklere bakalım:

13 Eylül'deki dibinden beri güzel bir çıkış kanalı oluşturdu, yüksek bir eğimle uslu uslu çıkışa devam ediyor. Teknik analiz tarafım çok kuvvetli değil ama sanırım ikili dip denen oluşum da gerçekleşti.

Kısacası teknik açıdan hisse epeyce iyi diye düşünüyorum, özellikle cuma kapanışını da görünce daha emin olabiliriz durumdan.

Umarım bu kez feyk atmıyordur, çok dayak yedik artık yüzümüz gülsün.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    alsa bile problem değil, 666 gelir cezasını çektikten sonra, her nedense bazılarının 666'ya garezi var ve ona ceza aldırmak için havada 40 takla atıyorlar, 666 geri gelecektir, bu vesileyle ona sevgilerimi gönderiyorum, kafaya takmasın
    Reis bu topicle alakasi yok fakat bir konuda tavsiyeni almak isterim,vakbn hakkinda dusuncelerin nedir?gecen hafta 3.27 maliyetli KREDILI aldiklarim var ve kriz ortaminda pek tasimayida dusunmuyorum.ideal satis ne olmali vakbn kisa vade icin?tesekkurler simdiden

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

7.  Alıntı Originally Posted by serkan_tgs Yazıyı Oku
    Reis bu topicle alakasi yok fakat bir konuda tavsiyeni almak isterim,vakbn hakkinda dusuncelerin nedir?gecen hafta 3.27 maliyetli KREDILI aldiklarim var ve kriz ortaminda pek tasimayida dusunmuyorum.ideal satis ne olmali vakbn kisa vade icin?
    kredili alım yapmak için ortam uygun değil aklında olsun, VAKBN de HALKB gibi derin iskontolu bir banka hissesi ve orta/uzun vade bazında gerçekten de alım için cazip ancak kısa vadede çok çalkantılı olması gayet muhtemel bir dönemdeyiz, hissede kalma gücü olmayanların yani elinde "ihtiyaç duyulmayan türden nakit" bulunmayanların kısa vade bazlı getiri amacıyla bu ortamda herhangi bir hisse senedi alması oldukça risklidir, bugün 3.66 dan kapatmış olan VAKBN'nin yakın vadede nereye gidebileceğini gerçekçi olarak kestirebilmek imkansız ancak gördüğü dip seviye olan 2.98 den %20'den fazla çıkış yaparak trend değişimine uğramış yani düşüş trendi artık yerini çıkış trendine bırakmış, bu gelişme çok olumlu bir gelişmedir, hisse hem alış momentumlu bölgede (alıcıların hakim olduğu bölge) hem de çıkış trendi içinde bulunuyor ama nereye kadar böyle gider bilemeyiz, HALKB ile ilgili olumlu bir gelişme örneğin OFAC'tan makul bir karar çıkması, Papaz'ın tahliyesi vs gibi VAKBN da dahil tüm hisselere bu olumlu yansıyacaktır, böyle bir gelişme VAKBN'nin 4 tl yi aşmasını sağlar, dediğim gibi riskli bir ortamdayız özellikle de kısa vade takılanlar ve kredi ile alım yapanlar için, risk/ödül rasyonu belirleyip ona göre kararını ver derim

''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

Sayfa 582/1032 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •