Sayfa 584/1003 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 4,665 - 4,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Bu petrol zengini ulkelerin insanlari farkli.

Omur boyu, petrol kazancindan pay alirlar ve iyi yasarlar.

Bugun Libya'da bir Libyali bir agac fidani dikemez.

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Alıntı:

E bu işlerin bir sonucu da olacak elbette

Venezuela'nın siyasi ve ekonomik krizi, nüfusunun sağlığına derin ve kalıcı hasar verdi. Gıda krizi ve çökmekte olan bir ekonomi, Venezüellalıları yeme alışkanlıklarını değiştirmeye zorladı; birçoğu halen kilo veriyor ve yetersiz beslenmeyle mücadele ediyor.

Caracas'ın en büyük üç üniversitesi (UCAB, USB ve UCV) tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, gıda krizinde nüfusun yüzde 74,3'ü ortalama 11 kg kilo verdi. Durum o kadar vahim bir hal aldı ki, Venezuelalılar yeme alışkanlıklarını değiştirme şeklini “Maduro diyeti†olarak adlandırdı.

Kıssadan hisse, her nereden bloguma ulaşmış olursanız olun bir ekonomik kriz sizi de vurabilir. Kriz gelmeden önce zor günler için kenara bir miktar para ve emtia ayırmayı ihmal etmeyin. Gün gelir bir gofret karşılığında bir aylık emeğinizi heba etmek zorunda kalabilirsiniz. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla.

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    sayın bosporos aydınlatıcı bilgileriniz için saygılarımız sunarız sizin gibi arkadaşlara teşekkür ediyoruz böylece bilgilenmiş oluyoruz herkese saygımız var herkes saygılı olmak zorunda

3.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Eskk kulagi kesik kkmcilerdensin sen sende tl yoktur
    Mayışımız TL

4. Camiden çıktık zeytinyağı satan abi var dedim dolar 26 oldu. Onunla konuşurken bir a haberci amca geldi. Bunlar seçimle reisi yıkamadi böyle saldırılar düzenliyor bunlar CHP nin işi dedi yemin ederim. Benim babam dahil alayında dike sürülecek akıl yok.

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Camiden çıktık zeytinyağı satan abi var dedim dolar 26 oldu. Onunla konuşurken bir a haberci amca geldi. Bunlar seçimle reisi yıkamadi böyle saldırılar düzenliyor bunlar CHP nin işi dedi yemin ederim. Benim babam dahil alayında dike sürülecek akıl yok.
    Bunları yaşayınca geçen investte okuduğumuz bir yazı aklıma geldi. Körü diksen ,21 sene de gözü açılırdı. Bunların ki açılmıyor 50 sene sonra telef olunca ülke öyle ayağa kalkar.

6.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Sıradışı bir M2 arz yukselmesi olmaz ise 28-28.5 üstü zor bence.
    iyide kac aydir %100 luk enflasyonun birikmis etkisi ne olacak?

herkes 30-35 arasi olmali diyor ozellikle ihracatcilar

7. USD'yi 25'e park edip bir dahaki MB toplantısı beklenecek galiba..

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Camiden çıktık zeytinyağı satan abi var dedim dolar 26 oldu. Onunla konuşurken bir a haberci amca geldi. Bunlar seçimle reisi yıkamadi böyle saldırılar düzenliyor bunlar CHP nin işi dedi yemin ederim. Benim babam dahil alayında dike sürülecek akıl yok.

Geçen birisi ile konuşurken benzer bir yorum yaptı. Dedim ben parti falan tutmam. Basılan paraya bakarım. Çok para basarsan paran değersizleşir. Az para basarsan paran değer kazanır. Ekonominin kuralı bu kadar basittir. Sonra cepten açtım bu grafiği gösterdim. Vay AMK dedi. Başka lafa laga lugaya gerek yok. Soran olursa aç bu grafiği göster konu kapansın.

Turkey Money Supply M1
    https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.ne...25&h=300&w=600' height='300'

Sayfa 584/1003 İlkİlk ... 84484534574582583584585586594634684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •