Sayfa 587/899 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    dimitriiiii elimizi bırak vermedikleri yer kalmadı bilmem ne yapmışım genel kurulunu ben izlemiyorum artık....
    SPK, adil fiyatı piyasa fiyatının çok üzerinde açıklar dostum. Süreç takvimi belli değil ama iyi fiyattan şirkete verip başka hisselerde pozisyon alsak fırsat maliyetimizi kurtarırız belki . Ama tabi o günki borsanın durumu da önemli. Ben öylesine bir düşünüyorum zamanda bakalım.

Alıntı Originally Posted by Rasto Yazıyı Oku
    07/06/2019 da girmişim bu baş belası kağıda 1 yılı tamamlıcam az kaldı borsa öyle uzun vade yatırım falan değilmiş hikaye kulağıma küpe oldu ne hallere getirdiler koca şirketi, 6.34 mü çağrı fiyatı satar geçerim arkadaş şuan açıklasınlar hatta vereyim ellerineı
    6.34 ü unut dostum, çok daha iyi fiyat gelecek bence . TL olarak karda olacaksın ama fırsat maliyetin yerlerde olacak diye tahmin ediyorum. Öfkeyle kalkan zararla oturur, sakın ol . İş bankasının ne b.k olduğunu anladık. Sabancı hissesi babamdan miras kalsa reddi miras davası açarım diyordum, emin değilim ama iş bankası da eklenebilir.

Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Beklenti ay sonu PWC raporu nun gelmesi idi...

Nisan başı spk onay sunulması 45 gün inceleme sürer

Spk onay takiben genel kurul 30 haziran sonuçlanması en iyimser süreç
    50 tane değişkeni vardır dostum takvimin. Bu bankalar emeklinin maaşını dahi 1 gün geç yatırıp kar etme derdinde. Para çıkışını en geç tarihe atmaya çalışırlar, siyasi konjonktür falan filan bunların ne yapacağı belli olmaz . İptal olması konusunda da umudum yok değil açıkçası. Umut fakirin ekmeği işte.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bir de şu konuya cevap bulmadım yani bircok kez yazdım ama kimse doyurucu bir şey demedi . Usta abiler bi el atsın yav
    Birleşme Ağustos 'ta olacaksa 2020 nin ilk 6 aylık karları ne olacak. Denizli cam la bizim 6 aylık karımız bir değil arkadaş. Nereye gidecek 2020 nin parası. Şu doların yükselişinden biz nasıl nemalanacagız?

Birleşme falan olmaz bence,,,spk geri çevirir,yeni bilanço üzerinden olabilir der,bu iş uzar gider.
    Eğer bu işe karar vermişlerse 10-15 gün içinde değerleme yapıp,birleşme yapmaları gerekir,,yoksa yıllarca sürer.2 haftayı bulur demişlerdi,43 gün oldu,,daha birşey yok.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

4. Örnek rakamlar üzerinden benim anladığım doğru mu.
    30 ocak öncesi elinde hissesi olan biri olarak Sizlere sormak isterim.
    Şuan beklenen değerleme fiyatının soda için 7.00tl Şiseninde 5.80 geldiğini varsayarsak (1 soda 1,2 şişe eder.) ve birleşme işlemininde 31 temmuz da yapılacağını bildirdiğini düşünürsek.
    Bizlere 2 yol sunacaklar.
    1. Adil Fiyat - Tahminim soda için çıkabilecek en iyi adil fiyat 6,50 civarıdır. (anladığım kadarıyla sadece 30 ocak öncesi hisse sahibi olanlar bu haktan faydalabiliyor.)
    2. Birleşmeyi beklemek. - Burada açıklanan şişe fiyatı 5,80 31 temmuz itibariyle şişenin işlem göreceği fiyat mıdır? Yoksa şişe son işlem gördüğü fiyattan mı değişimler gerçekleşecek.( Esas can alıcı nokta bu bence)

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    1. Adil Fiyat - Tahminim soda için çıkabilecek en iyi adil fiyat 6,50 civarıdır. (anladığım kadarıyla sadece 30 ocak öncesi hisse sahibi olanlar bu haktan faydalabiliyor.)
    )
    Dostum, gugula adil fiyat deyip nasıl belirlendiğini okursan adil fiyat beklentin bayağı yükselir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Birleşme falan olmaz bence,,,spk geri çevirir,yeni bilanço üzerinden olabilir der,bu iş uzar gider.
    Eğer bu işe karar vermişlerse 10-15 gün içinde değerleme yapıp,birleşme yapmaları gerekir,,yoksa yıllarca sürer.2 haftayı bulur demişlerdi,43 gün oldu,,daha birşey yok.
    CHP temsilcilerinden dolayı hükmetle iş bankası arasında bir uyumsuzluk var zaten . E bu hisselerin zaten çok ucuz fiyatlandığı da malum . İş bankası kafasına göre tutuyor tahtayı. Bu durumda SPK öyle bir fiyat belirler ki iş bankası kendisi vazgeçer belki. Soda 'ya 20 lira dese kimse neden demez . Şu şirket kalibre olarak koç hisselerinden geri kalır yani yok .

7. Adil fiyatın ne olduğunu biliyorum. O nedenle 6,50 olabileceğini yazdım. Aşağıya da açıklamayı koyayım.

SPK Başkanı Taşkesenlioğlu, bankacılık yasa teklifi kapsamında sermaye piyasasına güç katacak yeni düzenlemelere ilişkin Meclis Komisyon üyelerine bilgi verdi. Borsada son 30 günde oluşan fiyatların ağırlıklı ortalaması yerine "adil fiyat" uygulaması geldiğini belirterek, "Adil fiyat beş kritere göre belirleniyor. Sadece son bir aydaki fiyatların esas alınması burada muhtemel manipülatif ve piyasa bozucu işlemler neticesinde gerçek fiyatı, olması gereken fiyatı yansıtmaması durumu var. Buradaki temel unsur yatırımcıların haklarını korumak olduğu için sadece son 30 güne bağlı kalmadan, değerleme raporu dâhil, son altı aylık, son bir yıllık ve son beş yıllık fiyatların ortalamasından hangisi yüksekse onu uygulayıp yatırımcıların mağduriyetini giderme amacı taşıyoruz" diye konuştu.

Esas merak ettiğim güme gitmesin.

Örnek rakamlar üzerinden benim anladığım doğru mu.
    30 ocak öncesi elinde hissesi olan biri olarak Sizlere sormak isterim.
    Şuan beklenen değerleme fiyatının soda için 7.00tl Şiseninde 5.80 geldiğini varsayarsak (1 soda 1,2 şişe eder.) ve birleşme işlemininde 31 temmuz da yapılacağını bildirdiğini düşünürsek.
    Bizlere 2 yol sunacaklar.
    2. Birleşmeyi beklemek. - Burada açıklanan şişe fiyatı 5,80 31 temmuz itibariyle şişenin işlem göreceği fiyat mıdır? Yoksa şişe son işlem gördüğü fiyattan mı değişimler gerçekleşecek.( Esas can alıcı nokta bu bence)

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299

Sayfa 587/899 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız