Sayfa 588/1000 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

AYD: Sözleşmelerde Güncel Olmayan Döviz Kuru Birçok AVM Yatırımcısını İflas Ettirir
    http://www.paraanaliz.com/2018/gunce...ettirir-26765/

Hani kenefe batmışındır çırpındıkça dahada kenefe batarsın ya bunların yaptıklarıda bu cinsten. Bir şeyleri düzeltelim derken başka şeyleri kendi keneflerinin içine çekiyorlar. Neyse betonculara acıyacak hele DOLAR ile borçlanıp her yeri beton avm lerle donatan betonculara acıyacak halimiz yok, batmazlarsa amk.. Beton ekonomisi ile 16 yıl ağzımıza mıçtılar şimdi o betoncular da bunların sonları olacak.

Bankacılık Sektöründe Net Takipteki Alacaklar Yüzde 4,6 Arttı
    http://www.paraanaliz.com/2018/gunce...6-artti-26742/

Neyse allahtan bankacılık sektörümüz DAŞ ! gibi yoksam halimiz nice olurdu !

3. 5.10.2018 tcmb fonlama verileri:

Tcmb öğle saatlerinde piyasaya likidite açığını kapatmak için tek kalemde %24 faiz ile ihale yoluyla 68 milyar TL verdi!.

Bu miktar sanırım toplam haftalık fonlama içinde tarihi olarak bakarsak ta günlük olarak fonlanan en büyük miktar. O nedenle akşam saatlerinde yeni bir tarihsel likidite açığı rekoru oluşması muhtemel.

Ayrıca bu devasa miktardaki paranın enflasyon oranının altında bir faiz oranıyla piyasaya verilmesi de döviz üzerindeki baskıyı arttırabilir. Tcmb'nin ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Ya tahsili geciken alacaklar ciddi oranda artıyor ve bu likidite açığını baskılıyor ya da şu an çözemediğim başka bir politika izliyor.

Detaylara 18:10 gibi tekrar bakacağım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by C.SAK Yazıyı Oku
    şöyle altın onsu 1.900 gelse dolar da 8 olsa tadından yenmez :D hayaller paris :D
    Hem altın Dolar bazlı artacak hem Dolar ın kendisi artacak ! Hmmm ! pek mümkün görünmüyor ama tabi herkesin kendi hayal dünyası var.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    5.10.2018 tcmb fonlama verileri:

Tcmb öğle saatlerinde piyasaya likidite açığını kapatmak için tek kalemde %24 faiz ile ihale yoluyla 68 milyar TL verdi!.

Bu miktar sanırım toplam haftalık fonlama içinde tarihi olarak bakarsak ta günlük olarak fonlanan en büyük miktar. O nedenle akşam saatlerinde yeni bir tarihsel likidite açığı rekoru oluşması muhtemel.

Ayrıca bu devasa miktardaki paranın enflasyon oranının altında bir faiz oranıyla piyasaya verilmesi de döviz üzerindeki baskıyı arttırabilir. Tcmb'nin ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Ya tahsili geciken alacaklar ciddi oranda artıyor ve bu likidite açığını baskılıyor ya da şu an çözemediğim başka bir politika izliyor.

Detaylara 18:10 gibi tekrar bakacağım.
    Biz buna halk dilinde moka battıkça daha da batmak diyoruz . Çokta fazla araştırmaya gerek yok, zamanınızı boşa harcamayın derim.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Biraz önce çalıştığım bankaya stres testi uyguladım. Testi anında geçti. Sapasağlam maşaallah !! nazar değmesin inşallah .
    Test konusu : 210 bin Dolar çekim talebi
    Test saati : 11
    Cevap karşılama : 5 dakika içinde kasaya soruldu ve -gel buyur verelim- dediler.
    o hangi bankaymış hocam ben 20K bin doları çektim. zar zor toparladılar önceden haber vermişmiydiniz falan filan koca bankanın içinde gezdi durdu tabi ben bunu çekerken dolar 7 nin üzerindeydi.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Hem altın Dolar bazlı artacak hem Dolar ın kendisi artacak ! Hmmm ! pek mümkün görünmüyor ama tabi herkesin kendi hayal dünyası var.
    Farkındayım işte o yüzden hayaller paris diyorum :D

8.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    şimdiden ilan ediyorum, 70 000 endekste burada şampanya patlatacağım tüm site sakinleri davetlidir, varmı başka rakam veren.. ayan abiniz 69 69x u yapıştırır şimdi
    İnşallah tez zamanda 70K ler görülür de millet anyayı konyayı görür ve dolar topiğine gelirler çabucak.

Sayfa 588/1000 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •