Sayfa 5969/7020 İlkİlk ... 496954695869591959595967596859695970597159796019606964696969 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 47,745 - 47,752 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Belcikali roman yazari Amélie Nothomb’un dogum gunu ( 9 Temmuz 1966 )

" Seni kaybettiysem bunu kabulleniyorum ve gecmisin pirlantalari icin sana tesekkur ediyorum. Bana geri donmen icin kucucuk bir umut varsa seni bekliyorum ve ruhumda sebep oldugun mutlu karmasayi bundan boyle senden saklamayacagima soz veriyorum. " Kis Yolculugu

" Si je t'ai perdu, je m'incline et te remercie pour les carats du passé. S'il demeurait le moindre espoir que tu me reviennes, je t'attends et te promets, sinon d'être plus habile, au moins de ne plus te cacher le désarroi bienheureux qui t'est dû. "

" Se ti ho perduto, mi inchino e ti ringrazio per i carati del passato. Se esiste una minima possibilità che tu torni da me, ti aspetto e ti prometto, se non di essere più attenta, almeno di non nasconderti il felice scompiglio che ti è dovuto. "

" Sampanyanin on besinci ile on altinci yudumu arasinda butun insanlarin kendini aristokrat hissettigi bir an vardir. Insanoglu siradan bir nedenle bu ani kacirir: Sarhoslugun doruguna cikmak icin oylesine acele eder ki soylulugu kazanmak icin kendisine sunulmus olan bu hassas asamayı bogar. "

" Il y a un moment entre la quinzième et la seizième gorgée de champagne, où tout homme est un aristocrate. Ce moment échappe au genre humain pour un motif médiocre : les êtres sont si pressés d'atteindre le comble de l'ivresse qu'ils noient ce stade fragile où il leur est donné de mériter la noblesse. / C'è un istante, tra il quindicesimo e il sedicesimo sorso di champagne, in cui ogni uomo è un aristocratico. Questo momento sfugge al genere umano per un motivo banale: gli uomini sono così impazienti di raggiungere il culmine dell'ebbrezza che soffocano quel fragile stadio in cui gli è concesso di meritare la nobiltà. "

2. Alman ressam Wilhelm Kohlhoff’un olum yildonumu ( 9 Temmuz 1971 )

Two gardeners at the break, 20th century

Tischstillleben mit Blumen und Früchten, circa 1924

3. Narnia Gunlukleri film serisinde Lucy Pevensie karakterine hayat veren Ingiliz aktris Georgia Laura "Georgie" Henley'in dogum gunu ( 9 Temmuz 1995 )

4. Amerikali rock grubu Red Hot Chili Peppers, 8.studyo albumu By the Way'i 9 Temmuz 2002'de Warner Bros. Records etiketiyle piyasaya surdu.

5. Dogum Gunu Kizi

“ —Bu, cok derin bir bilgi gerektirmiyor. A harfi Paris’in en unlu anitina ilham oldu.

—Zafer Taki mi?

—Hadi canim! Eiffel Kulesi. O bir A.

Sanki dunyayi yeniden kesfediyormuşum gibi kocaman actim gozlerimi.

—Sehirlerinin mimari ambleminin kaynagini bilmeyen Parislilere cok sasiriyorum. Gustave Eiffel, Amelie adinda bir kadina cilgin gibi asikti. Paris’e yuz senedir tepeden bakan A harfine olan saplantisi buradan kaynaklaniyor.

—Bu dogru mu ?

—Tabii ki dogru. O kadıinin ismi Olga olsaydi, Paris bambaska bir sembole kavusacakti. ”

" —Ce n'est pas une colle. La lettre A a inspiré le bâtiment parisien le plus connu.

—L'Arc de triomphe ?

—Voyons ! La tour Eiffel. C'est un A.

J'ouvris des yeux ronds, comme si je découvrais le monde.

—Je suis sidérée par le nombre de parisiens qui ignorent l'origine de l'emblème architectural de leur ville, dit-elle. Gustave Eiffel était fou amoureux d'une femme qui s'appelait Amélie. D'où son obsession pour la lettre A, qui domine Paris depuis plus d'un siècle.

—C'est vrai ?

—Mais oui. Si cette femme s'était appelée Olga, le symbole parisien aurait une allure très différente. "

6. Dogum Gunu Cocugu

7. Billie Eilish, kendi kendini yoneten video klipli yeni single’i NDA ile karsimizda. 30 Temmuz’da yayinlanacak olan Happier Then Ever albumunun besinci single’i olan NDA.

8. GoodThing Productions ve Virginia Whitwell, 74. Cannes Film Festivali’nde Altin Palmiye icin yarisan, Justin Kurzel imzali Nitram filminden fragman yayinladi. Filmin basrollerinde Caleb Landry Jones, Judy Davis, Essie Davis ve Anthony LaPaglia yer aliyor.

Sayfa 5969/7020 İlkİlk ... 496954695869591959595967596859695970597159796019606964696969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •