Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 597/1014 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,769 - 4,776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Kakara16 Yazıyı Oku
    Saygı değer abilerim sizlere bir sorum olacak ben 25 yaşındayım iyi kötü bir işim gelirim var bursada yaşıyorum bir ev almak için düşünceler içerisindeyim elimde hazır bir para evi alacak kadar yok haliyle krediye girişmek zorundayım yaklaşık 5 senedir bu finans ekonomi takip ediyorum ve ne zaman duysam bi balon patladı patlayacak ama gel görki 200 olan ev oldu 400 gün geçtikçede artıyor talepte hiç bitmiyor hangi inşaat sektörüyle uğraşanlara sorsamda alıcı her zaman var diyorlar bekleyelim biraz daha derken aldı başını gitti bunca zaman faizlerde gelmiş son zamanların en yüksegine yatırım amaçlı almayacağım yaşamak için alaxagım ve almazsam bugün bir kaç sene sonra evlenirken alıcam o zamanda bu fırsatı kaçırdık gitti olmasından korkuyorum diğer türlü kirada oturup boşa vereceğim parayla en azından 5-10 sene borç altına girip ev sahibi olurum diye düşünüyorum yatırım için alıyor olsam açıkcası almaz beklerdim o riski alabilirdim ama sonuçta yaşayacagım bir yer için düşünüyorum sizler ne dersiniz büyüklerim olarak bir fikir görüş verirseniz şu kardeşinize gerçekten çok sevinirim herkese şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı akşamlarınız olsun ...
    Kardeşim bende bursada oturuyorum.Evet ev fiyatları yüksek alacağın muhite ve projeye bağlı.Bodrum katlara 150-200 yazan var 10 yıl geçse yine o rakamlari veren çıkmaz.Almak istediğin muhiti bilmiyorum ama elde nakit varsa güzel alınabilecek evlerde var.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Kakara16 Yazıyı Oku
    Saygı değer abilerim sizlere bir sorum olacak ben 25 yaşındayım iyi kötü bir işim gelirim var bursada yaşıyorum bir ev almak için düşünceler içerisindeyim elimde hazır bir para evi alacak kadar yok haliyle krediye girişmek zorundayım yaklaşık 5 senedir bu finans ekonomi takip ediyorum ve ne zaman duysam bi balon patladı patlayacak ama gel görki 200 olan ev oldu 400 gün geçtikçede artıyor talepte hiç bitmiyor hangi inşaat sektörüyle uğraşanlara sorsamda alıcı her zaman var diyorlar bekleyelim biraz daha derken aldı başını gitti bunca zaman faizlerde gelmiş son zamanların en yüksegine yatırım amaçlı almayacağım yaşamak için alaxagım ve almazsam bugün bir kaç sene sonra evlenirken alıcam o zamanda bu fırsatı kaçırdık gitti olmasından korkuyorum diğer türlü kirada oturup boşa vereceğim parayla en azından 5-10 sene borç altına girip ev sahibi olurum diye düşünüyorum yatırım için alıyor olsam açıkcası almaz beklerdim o riski alabilirdim ama sonuçta yaşayacagım bir yer için düşünüyorum sizler ne dersiniz büyüklerim olarak bir fikir görüş verirseniz şu kardeşinize gerçekten çok sevinirim herkese şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı akşamlarınız olsun ...
    oturmak için ev alacaksan ve çok özellikli bir ev aramıyorsan (kabaca 250-350k civarı) çok beklemenin bir anlamı yok, ev fiyatları düşse faizler artacak senin için değişen çok birşey olmayacak, bu durumun istisnası şu an 200k civarı ( ev fiyatının kabaca 70% i) nakit olmasıdır böyle bir durumun varsa parayı dolar faizine koy bekle derim.

Diğer türlü sağdan soldan toplanıp üzerinde kredi alacaksan kirayla uğraşma evini al derim nacizane...

3. Kakara kardeşim sorunun cevabı kişiye göre değişkendir.Elinde ev alacak kadar para yokken ev almalımıyım sorusundan önce cevaplanması gereken sorular vardır.Ne kadar tasarruf yapabildiğiniz,5 yıl 10 yıl aynı tasarrufu yapabilecek olmanız,işinizin gelirinizin ne kadar garanti olduğu, önceliklki sorular olmalı.Kredi ödemek uzun bir maraton,mesela bekarken ödeme gücün vardır bir evlilk durumu çıkar bütün hesaplar değişir vs.Yine ihtiyacınız olan evin lokasyonu,ulaşım için harcayacağınız vakit ve para,kredi taksidi ve şimdiki kiranız,kredi için ödeyeceğiniz faiz,bu faiz yükünü yüklendiğinizde evin değer artışının buna değip değmeyeceği,risk almayı göze alıp almamanız hep kritik sorular.Bu sorulardan sonra ise benim yakınlarıma tavsiye ettiğim evin bedelinin yarısına yakınının birikmiş olması.Çünkü bu riski daha makul seviyeye indirgiyor.Tamamını krediye girersin ev fiyatı uçar kazanırsın,tamamını peşin alırsın her yerin fiyatı artar seninki artmaz,bunlar risk almaya bağlı.Madem ki yatırım değil ihtiyaç için alınacak evin 5-10 yıl sonraki fiyatının önemli olmadığını düşünebilirsiniz bu durumda bu saydığım sorular öncelik kazanır.Ancak gerçekte herşeye yatırım gözüyle bakmakta fayda var,bu durumda da 5-10 yıl sonra kazançlı olup olmayacağınızı belki sadece aldığınız yerle ilgili projeler uygulayacak kişiler bilebilir.

4. Bağdat Cad. nin güvenilir müteaahitlerinden biri batmış.

http://www.habitat.com.tr/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bağdat Cad. nin güvenilir müteaahitlerinden biri batmış.

http://www.habitat.com.tr/
    Haber bir yerde var mı ?

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Haber bir yerde var mı ?
    Ben bir arkadaştan duydum .

Patronları falan tanıyor .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ben bir arkadaştan duydum .

Patronları falan tanıyor .
    Zaten basın oto sansür uyguluyor betoncu sıkıntılarına ne de olsa reklam alarak ekmek yedikleri çanağa mıçmak istemiyorlar. Örneğin Skyland /Seyrantepe projesi 2 yıl gecikti gidip baktığınızda doğru dürüst bir ilerleme de yok ama arıyorum bununla ilgili bir haber yok, tısss her yer . Ne zaman mızrak çuvala sığmıyor ,iflas resmi hale geliyor o zaman belki ufak bir haber başlığı olarak basında yer alıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Zaten basın oto sansür uyguluyor betoncu sıkıntılarına ne de olsa reklam alarak ekmek yedikleri çanağa mıçmak istemiyorlar. Örneğin Skyland /Seyrantepe projesi 2 yıl gecikti gidip baktığınızda doğru dürüst bir ilerleme de yok ama arıyorum bununla ilgili bir haber yok, tısss her yer . Ne zaman mızrak çuvala sığmıyor ,iflas resmi hale geliyor o zaman belki ufak bir haber başlığı olarak basında yer alıyor.
    Bu haber çok yeni.

Ayrıca, çok dar bir çevre ile çalıştıkları için duyulmayabilir.

Ev sahipleri bu firmaya kat karşılığı vermek için sıraya girerdi.

Sayfa 597/1014 İlkİlk ... 97497547587595596597598599607647697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •