Sayfa 599/1009 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Beni şaşırtmaya devam ediyorsun.

En iyisi seni kendi haline bırakmak...

Yanlışlık yapıyorum demek ki.
    ağabey yazılarım yoğun satire içermektedir.
    ama bu forum kullanıcılarına yönelmez.
    sadece genel nasıl düşünüyor ona işaret ederim.
    bizim eksikliğimiz geneli düşünmek.
    bu gün metroda bir kız ve babasını gördüm mesela.
    bir islami olayı aktarmış kızına tekrarlatıyor.
    x y'nin kulak ve burnundan öldürüp küpe yapmış.
    yanlış ama halk böyle içselleştirmiş.
    bunu değiştiremeyiz ama halkı anlamadan da politka geliştiremeyiz.
    halkı anlamak gerek.
    yoksa burada yazılanlar sırça köşklerinden birkaç elitin yazdığı olur veya olmasa bile öyle algılanır.
    konu uzun vakit yok gibi.

2. bir muhalefet partisinin de yapması gereken budur.
    veya bir bireyin.
    halkı anlamak anlamak ve bazen de halk gibi düşünmek.

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Peki bizim USD lara yilda yuzde 14 vercem dese ve kuru da 3,65 alicam dese ne yapardiniz
    Bütün dolarlarımı derhal yatırırdım, evimi ve arabamı satıp dolar alıp onları da yatırırdım, ayrıca yapabildiğim kadar kredi çeker, eşdosttan borç para toplar onları da dolara çevirip yatırırdım.
    Neden böyle bir şey sordunuz anlamadım yalnız? Dünyada dolara yüzde on dört faiz veren kimse yok. Öyle bir getiri olsa bana kalmaz zaten parababaları yıkarlar orayı.
    Şunu hatırladım: 90'larda devlet liraya %400 faiz vermişti, süperbono diye birşey çıkarmıştı Tansu Çiller paraya sıkışınca, bankaya gitmiştik sabahın köründe sıra almıştık, sadece sıradaki ilk kişiye satmışlardı geri kalan evine eli boş dönmüştü. Çünkü sıradan müşterilere kalmamıştı bonolar, içeriden hatırlı müşterilere satılmıştı hepsi.

4. Ciddi bir şey sorayım. Teog niye kaldırılmalı? Niye kaldırılmamalı? Bu işin sonu sınavsız üniversiteye gider mi?

Sınav olsa ne olur Sınavsız olsa ne olur ? O sınır Çoktan aşıldı. Eğitim yok ki sınavı olsun. Insanlar mezun oluyor otobüs firmalarında host luk yapıyor. Türkiye de iş imkanı olan ilk 40 bin öğrenci.. Gerisi işsizler ordusu.. Ha maksat ilk 40 bin üzerinde torpil para gibi mevzular ise onu bilemeyecem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Burada makbul olman için "her koşulda" iktidarı eleştirmen hafif alaylı aşağılaman gerekir. Yoksa engizisyon çalışır.

Birde seçkinci, elit kelimeleri rahatsızlık oluşturuyor, dikkat !

7.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    akşam usd/tl ye göz attım,1- 1,5 yıl daha düşüş devam edecek görünüyor (2019 temmuz-agustos a kadar) 2,70-2,90 a değip dönerse dönecek yoksa daha aşağısı mümkün, faizler 1 yıla kalmaz 20-22 olur, buda ayı tuzağı olur, dolar sat koş tl , py malı gazoz fiyatından toplasın, crash and thrash gazı gazete ve tv de verildi, 2-3 ay sürdü bu, bu aralıkta mal devredildi, alacakları yer 2,7-2,9 olur diye tahmin ediyorum, borsada 1 yıl 100-110 da da salınsa dolar taşıyanda ciddi stres birikimi olur, ucuzdan verir, ben bu duyguyu 2001 de yaşadım , 550,000 den 3 yıl taşı sat 600,000 e, faizler aylık %10 , yıllık %110, hele gecelikler %7000 , benim 3 yıllık toplam getirim %10, kaçan fırsat Derya , öyle böyle değil, yabancı 3 günde parayı 2 ye katlamıştı , tl tarafında, 2019 yazı gibi dolara bakarım, ucuz ise alınır, o vakte kadar yüksek faiz ekonominin can simiti olur, kendi düşüncemdir, alıntı yapmayın, soru sormayın, okuyun geçin, isteyen 7 olur, 10 olur desede o kişiye saygı duymak erdemdir, ben tecrübemi akardardım , okuyan okur,
    dediklerine kısmen katılıyorum gelecek 1,5-2 yıl için...faizlerin artış trendine gireceği kurun baskı altında olacağı görünüyor...fed faiz artırdıkça global piyasalarda aynı şekilde faizler artacaktır....faizler artırıldıkça o ülkelerin paraları dolara karşı değer kazanacaktır..sorun şu abd merkez bankası bu işi ağırdan alacak süreç uzayacaktır...kısa vade doların bundan kaynaklı baskı görmeyeceğini düşünüyorum....dolara baskı ancak fed in faiz artış trendine başlamasıyla olur onlarda düşük seyreden enflasyondan dolayı faiz artırmak için acele etmeyecekler....kısa vade borsalar ve dolar için bir göçme beklemiyorum tam tersine bizim merkez bankasının yüksek faiz türbülansından önce faizleri olabildiğince aşağıda karşılaması kuruda olabildiğince yukarıda karşılaması gerektiğini düşünüyorum...faiz indirerek doların daha fazla aşağı inmesine müsade etmemeli değerli tl nin kimseye faydası yok....

8. faiz trendine katılım bankacılığı fren yapacak ...hükümetin dünyada oluşacak olan faiz trendinden önce katılım bankacılığını daha fazla yaygınlaştırması lazım....

Sayfa 599/1009 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •