Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 177 madde; 41 - 48 arası.

Konu: YP Banka Mevduat Faizleri Ve Opsiyon Stratejileri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,503
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    swap mevduat yasaklandı ya onu diyorum. bakalım dth ne zaman yasaklanacak. dövize faiz ödenmesinide yasaklayabilirler,bunlardan beklerim. en son final olarak döviz komple yasaklanır artık. tahtakale den karaborsa dolar alacağımız günler uzak değil.
    Altının fiyatı uluslararası piyasada ABD doları cinsinden belirleniyor. Tüm yabancı paralara sahip olmak yasaklansa altını dolara ikame edemez miyiz sizce ? Tabi birbirlerinden alakasız varlıklar, biri itibari para ve faiz alıyor, öteki emtia, gerçi artık ona da bankalar bir getiri veriyor.

Bence %100 olmasa da %90 aynı işi görür, devalde altını da mı değerlendirmeyecekler.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Altının fiyatı uluslararası piyasada ABD doları cinsinden belirleniyor. Tüm yabancı paralara sahip olmak yasaklansa altını dolara ikame edemez miyiz sizce ? Tabi birbirlerinden alakasız varlıklar, biri itibari para ve faiz alıyor, öteki emtia, gerçi artık ona da bankalar bir getiri veriyor.

Bence %100 olmasa da %90 aynı işi görür, devalde altını da mı değerlendirmeyecekler.

Syg.
    1980 öncesi TR de böyle bir çarpık düzen vardı. altın fiyatı dışarıya göre ucuzdu. kaçak altın ihracatından çok para kazandılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,644
    öncelikle bol şanslar, hayırlı kazançlar.

USD opsiyon işlemlerini hep bankadan mı yapıyorsunuz?
    Viop tarafında USD opsyon işlemi yapan var mı?
    Bear_Bull
    @BearBull26

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bu gün 30 kasım 2017 vadeli 130.000 usd 3,75 satarım opsiyonu yaptım.1800 dolar net prim artı 1130 dolar faiz getirisi olacak.
    üzerine giderse yanmam .Aşağıda kalırsam dolarım artmış olur.bakalım günler ne gösterecek .ama 3,30 lara düşerse facia olur)
    sn lucas hangi bankadan yaptiniz acaba bol kazanclar bende bu tur bir işlem dusünuyorumda

5.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    öncelikle bol şanslar, hayırlı kazançlar.

USD opsiyon işlemlerini hep bankadan mı yapıyorsunuz?
    Viop tarafında USD opsyon işlemi yapan var mı?
    Ben yapiyorum bearbull....tahmin edersinizki....haziran %26 getiri sagladim....temmuzda %4 kaldi....agustos icinse...3.465-3.660...araligina kurdum....ust ve alltinida sigortaladimm...ozetlee

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,644
     Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    Ben yapiyorum bearbull....tahmin edersinizki....haziran %26 getiri sagladim....temmuzda %4 kaldi....agustos icinse...3.465-3.660...araligina kurdum....ust ve alltinida sigortaladimm...ozetlee
    USD
    put satış
    call satış
    şeklinde prim toplama stratejisi mi?

sigorta içinde satılanların
    alt üst kullanım fiyatlı put alım ve call alım ile sigorta şeklinde mi işlemleriniz?
    Bear_Bull
    @BearBull26

7. Viopun opsiyon tarafi forumda bearbull abimiz haricinde hic kimsenin ilgisini cekmiyoo...aslinda bearbull abimizin dedigi gibi opsyonu ogrenin....gelecek burda...

8.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    USD
    put satış
    call satış
    şeklinde prim toplama stratejisi mi?

sigorta içinde satılanların

alt üst kullanım fiyatlı put alım ve call alım ile sigorta şeklinde mi işlemleriniz?
    Evet abi aynenn

Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •