Sayfa 611/2141 İlkİlk ... 11151156160160961061161261362166171111111611 ... SonSon
Arama sonucu : 17128 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Enag 36.72 açıkladı. Yilliklandirilimis. Aralı ayı 4.08.

Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ENAG
    @ENAGRUP
    ·
    Jan 4
    Enflasyon Araştırma Grubu Raporu:

Aralık ayı enflasyon oranı: %4.08

2020 yılı enflasyon oranı: %36.72
    https://enagrup.org/bulten/aralik2020.pdf

ENAG Eylül ayından bu yana enflasyonu ölçüyor ve Eylül -Aralık 4 aylık enflasyonu %14.39 ölçtü,yıllıklandırılmışı %49.7 olur.Ama herhalde bu kadar yüksek rakam telaffuz etmeye çekindi,ölçüm yapmadığı aylar için daha mütevazi bir tahmin yapmış.

3.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Her zaman olduğu gibi basiretsiz yönetimin bedelini ücretli çalışanlar ödeyecek. memur-sen harika işler çıkarmış!!
    Muhtemelen 5 yıla asgari ücret ile işe yeni başlamış memur maaşı eşitlenir. Asgari ücretli çok zam alıyor anlamı çıkmasın. Kamu çalışanı ve emekli ezildikçe eziliyor.

Bir veri setim falan yok, profesyonel bir bakış açım yok. Ama eski esnaf olmamız dolayısıyla da çarşı pazar gezen fiyat takip eden biri olarak şunu diyebilirim ki, şahsi alım gücümün 2018 Ağustos kur krizi öncesine dönmesi için maaşımın seyyanen en az yüzde 25 artması lazım Ocak 2021 maaşına göre. Tabi ürün fiyatlarının şimdiki değerinde kalması kaydıyla.

2 Yılda en az bir çeyrek maaş eridik. Bir çeyreklik alacağım var devletten.

Şu da dikkatten kaçmasın. Üretici hiç affetmiyor vallahi. En ufak maliyet artışını ürüne yansıtıyor. İster al ister alma. Fiyat bu diyor.

Kaynak var mı, varsa nereden bulunur bilmiyorum ama muhalefet ilk seçimde memur ve emekli maaşları için hükümeti çok zorlayacak, iktidara gelmesi anında bu maaşlara yüksek oranlı seyyanen zam vaatleri sunacaktır. Mevcut iktidarı epey zorlayacak bir adım olacaktır. Artık cidden komik ve dayanılmaz duruma geldi alım gücündeki erime.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku

Kaynak var mı, varsa nereden bulunur bilmiyorum ama muhalefet ilk seçimde memur ve emekli maaşları için hükümeti çok zorlayacak, iktidara gelmesi anında bu maaşlara yüksek oranlı seyyanen zam vaatleri sunacaktır. Mevcut iktidarı epey zorlayacak bir adım olacaktır. Artık cidden komik ve dayanılmaz duruma geldi alım gücündeki erime.
    O da verır, noolcak... sonra para basarlar, enflasyon yıne yukselır... verılen seyyanen zam yıne erır... hep aynı dongu....
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,467
     Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Her zaman olduğu gibi basiretsiz yönetimin bedelini ücretli çalışanlar ödeyecek. memur-sen harika işler çıkarmış!!
    Oy verdiklerine göre bedelinide odesinler bir zahmet, maalesef bizide girdaba çekiyorlar ayrı mesele

6.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Enag 36.72 açıkladı. Yilliklandirilimis. Aralı ayı 4.08.
    Hadi ikisinin ortalamasını alalım hocam herkesin gönlü olsun. Yüzde 26 kabaca. Nereden baksan tutarsızlık. Son hız fakirleşmeye devam.

Enflasyon farkı malum sendikanın 1 ay oturup, sözde pazarlık yaptığı zam oranından fazla geldi) Gerek yok bu tiyatroya onca masrafa. Bizim açıkladığımız Tüfe neyse o kadar zam desinler bitsin bu iş.

İşte Ocak ayı geldi. Harçlar, vergiler, elektrik, doğalgaz hemen zamlandı. İki haftadır cep telefonu bakıyordum hatuna. Ocak 1 dedi tüm modellere yüzde 3-5 arası yerleştirmişler hemen.

Allah sabır versin ne diyelim.

7. Deniz hocam bugün ku swap verileri ile ilgili düşünceniz

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Muhtemelen 5 yıla asgari ücret ile işe yeni başlamış memur maaşı eşitlenir. Asgari ücretli çok zam alıyor anlamı çıkmasın. Kamu çalışanı ve emekli ezildikçe eziliyor.

Bir veri setim falan yok, profesyonel bir bakış açım yok. Ama eski esnaf olmamız dolayısıyla da çarşı pazar gezen fiyat takip eden biri olarak şunu diyebilirim ki, şahsi alım gücümün 2018 Ağustos kur krizi öncesine dönmesi için maaşımın seyyanen en az yüzde 25 artması lazım Ocak 2021 maaşına göre. Tabi ürün fiyatlarının şimdiki değerinde kalması kaydıyla.

2 Yılda en az bir çeyrek maaş eridik. Bir çeyreklik alacağım var devletten.

Şu da dikkatten kaçmasın. Üretici hiç affetmiyor vallahi. En ufak maliyet artışını ürüne yansıtıyor. İster al ister alma. Fiyat bu diyor.

Birde EYT meselesi varki akla hayale sığmaz. Emekliliği hak edenleri ortalama 10 yıl öteleyip, ustune prim odedikce alacagi emekli maaşı duşen sistemleri var. Tam bir sahtekarlık. Bunu halka reva gorutorlar ne yazik ki

Sayfa 611/2141 İlkİlk ... 11151156160160961061161261362166171111111611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •