Sayfa 615/653 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,913 - 4,920 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Karanlık seansta Meksa tabana 6.750 milyon lot satış gönderdi ancak alıcıların talebi yüksek fiatlardan karşılamasıyla 17.85 den kapattık..Bu son 5 dakikada gelen bu satış neyin paniğidir anlamadım.. ..

Akbank bugünde kötü kapattı haftayı 2 gün bitti bir hisse devamlı kafa aşağıya düşüş yaşamaz tepki yükselişi yaşayacaktır benim tahminim önümüzdeki hafta için 17 civarları altına günlükte sarksa bile tepki alacağı yönünde iyimser düşünce önümüzdeki perşembe ve Cuma bayram tatili iyimser düşüncem yok testere devam kahrolsun robotlar fakat sonuçta ucuz hisse akbank önemli olan budur.

3. Bayram satışı oluyor bence ekstrem durumda 16.20 retest eder ancak 16.80 veya 17.05 ana destek yerleridir .

Endekste sorun yok normal şartlarda 17.40-18.00
    17.05-18.00 bölgelerde oyalanması ve ralli hazırlığı beklenir .

Fazla olasılık kalmadı bu spekler AHLAKSIZ ÖTESİ YABANCI GELSE bu fiyatlar hayal olur 26-36 tl arası gezeriz bu dolar için 20 tl öngörüm var orda dengelenecek sene sonu 18 tl düşebilir dolar tl )))

Hadi alın alın da elinizde patlasın , dolarlar biz de buradan ahmaklar , enayiler diye dalga geçeriz ekonomi bitmişmiş de mecburen korkudan dolar alıyormuş Muş da ülkesini seviyormuş ama dolar almaya mecburmuş ve evinde kasasında saklayacakmış da kkm yapana asla lafım olmaz hatta tam destek veririm ama evde kasada dolar alacayı mı yediniz Özgürlük var hürriyet var ama ne krizinden sizi evdeki kasadaki dolar koruyabilir Allah akıl fikir versin dolar severlere

Dolara tapanlar korunmak için dolar alanlar akılsız mı ahlaksız mı veya fırsatçı aç gözlü yurttaş modudalar mı bilemiyorum ? Seçilince KK da bir dolar dersi versin sizin gibilere NO DESİN DOLARA HAYIR DESİN DE GÖREYİM dolar artmaz boşuna hayal kuruyorsunuz arkadaşlar 350 milyar dolar dış borcu olan ülkeyi ve şirketlerini batırmak zarar ettirmek istiyorsanız buyurun doları yarın 25-30 TL yapın doları hadi gücünüz yeter mi hiç sanmam

TÜSİADA ÖZEL SEKTÖRE kapalıçarşıdaki arızalı 3-5 Dolar spekülatörünün gücü yetmez yetemez adamı ayaklarından boğaz köprüsüne ters asar salıncak yaparlar ! ee susun o zaman ! Etraf cahil dolu 10 andır 17 den 19.40 zorlama yükselen doları bile anlamamışlar ! devalüasyon bekleyen spekülatörlere duyurulur milleti kandırmayın ayıptır ! Ytd

Dolarda 20 tl dengelenme 21 tavan 15- 18 ise sene sonu iyimser beklentimdir bakalım 2023 sonu dolar ne olacak Ytd

Dolar günde % 0.15 artarak mı ülke teknik devalüasyona gidecek 25-30 tl dolar kurunu 30 güne hemen göreceğiz matematik diplomanız nerden acaba diplomanızı kasap abi mi bakkal amca mı verdi dolar artacak 30 güne diyenlere , hırslı hayaller kuranlara gaz verenlere şaşırıyorum !

bunu da anlamak mümkün değil ayrıca hiç düşmeden hep % 0.15 mü yükselecek yani !!))

Süper güçlü değerli Dolar hayalini engelleyen GÜÇLER Türkiye’nin holdingleri özel banka ve kredi sağlayıcıları SANAYİ TİCARET VE ÖZEL SEKTÖRÜN lider kurumlarıdır devlet hakemdir hala anlamadınız demi devlet kuru tutuyor devlet dolara kasten mani oluyor pahalı Türk lirası var neden dolar artmıyor şaşkınlığı tam bir komedi ülkemizde…. Bir spekülasyonun sözcülüğüne aylarca soyunmak gibi gündemden etkilenmek aklı yitirmek gibi ! Ülkede ekonomik kriz üst üstüne yollarca sürecek mi sanıyorsunuz alakası bile yok .

Hiper enflasyon ekonomik kriz demek de değildir ! Bu bir soygundur devletin halkı enflasyonla vergilendirmesi özel sektörün enflasyonla fahiş karlar elde etmesi doların da enflasyon altında artarak devlet ve özele fayda sağlaması ekonomik düzenidir !

Özel sektörün maliyetleri çok arttı devlet fazla vergi ile ekonomiye zaten zarar veriyor yok getiriyor , bunun yanında hiper enflasyonda istihdam ve değer sağlayan özel sektör masumdur diyecekseniz de lafım yok devlet dışında suçlu da pek aranmaz veya arayamayız hiper enflasyon ortamında !

2001-2015 arası süperdi dolar değersizdi şimdi ekonomi kötü enflasyon çok dolar değerlenmeli diyorsunuz ya yanlış ! Çok yanlış hesaplar yapıyor dolar severler !

devlet aracı ve rolü oynayan oyuncudur yönetmen ve yapımcı TÜRK KAPİTALİZMİDİR ülke kapitalizmi doların ucuz veya pahalı olmasını kendi belirler ve sınırlar , 90 larda ülkede kapitalizm gelişmemişti ve dolar enflasyon gerisinde değer artışıyla reel faiz getirisini de tine Türk kapitalizmi yönetirdi reel getirisini sağlardı ! Devlet yine verilen rolü oynayan aktördü ! Perde gerisinden yöneten özel sektördü finansal tüm detayları özel sektöre göre uyduran sistem haline getiren düzenlemeler var devlet siyasete vergiye ihaleciliğe kadrolaşmaya palavradan hizmete filan bakar arkadaşlar ekonomi bağımsız yani özel sektöre aittir dolar fiyatı da özel sektör Belirler Rte güven sarsıcı düşük faiz genişleyen piyasa abana seçim kazandıracak havasıyla yıpratıcı etkide bulunmasına rağmen dolar artmış ve düşmüştür .

piyasa o düşüşü sağladı devlet de sanki kendi sayesinde bu düşüş 18-12 olmuş gibi işin reklamını yapmış oldu , o şelaleyi muhtemelen ekonomi yönetimi planlamış da olabilir … sonrasında piyasa dolar frenleri kurmasa dolar 12 de durmaz borç savaş ortamında cidden 20-30-40 - 50-100 tl uçabilirdi de …. piyasa değerlemeleri kendi çıkarlarına göre şekillendirdi , doları haklı sevlyelerde frenlediğinden devlet de destek vermeye mecbur olduğundan dolar bu seviyelerde kaldı ve kalmaya da devam edecektir .

dolarında ekonominin de ülkenin sahibi de sermaye ve kapital düzenin elebaşlarının borç adamların ekonomi onların neden canlarını 24-30 dolar kuruyla sıksınlar ihracat demeyin yine cehaletiniz ortaya çıkar enflasyon veya reel fiyat artışlarıyla ile dolar kurunun alakası yoktur .refah seviyesinin ise dolar fiyatı ile alakası sınıfsal anlamda kurulabilir !

2010 senesinde memur maaşları 1000 doları geçmişti şu an 800 dolar altında yani dolar % 20 düşebilir üstüne de 13 senelik refah artışını büyütmeyi koyun daha da düşebilir dolar 15 tl kadar mümkün basit hesap yaptım enflasyona satın almaya göre satın alma dönüşüm tezine göre dolar hak ettiği yerde veya az pahalı Türk lirası daha bir değerlense 18-20 de dengelenme mümkün ! Ytd
    Son düzenleme : Deniz Ali; 15-04-2023 saat: 01:27.

4. Kemal kılıçdaroğlu da milli gelir 20.000 dolar diyor maaşlara zam diyor ..

Kemal kılıçdaroplu ucuz iş gücü ve Pahalı dolar ile kur avantajına karşıyım dedi açık seçik YÜKSEK DOLAR kuru rekabet avantajı kazandırmaz katma değerli ürün ve spesifik ürün üretimine dayalı sanayileşme hamlelerinden söz etti ama kur zaten ana sorun değildir . Pazar bulma sıkıntısı dış pazarlarda temel meseledir marka yok ileri teknoloji az özel ürün uzmanlaşırlar ürün katma değerli ürün az sonrası …. Boş hayaller olmamalı ! Ya otomotiv ya uçak ya kimya ya ilaç üretirsin tekstil maden nalburiye kap kaçak üretip dünyaya satarak zengin olamazsın Avrupai üretim modeli veya Çinli üretim modellerinin her ikisini de birlikte seçip uygulamak şart Hollanda gibi tarım ihracatı hamlesine de kafayı takmak yersiz ve gereksizdir .o iş 4 senede başarılmaz , 10 sene ve dev tarımsal hayvancılık merkezleri ve lojistik odaklı üretim gerek 6 tane Çukurova veya 2 Konya kadar damlama sulama şehirleri kurmak gerek . Meraları sıfırdan var etmek bilimi dinamik kullanmak gerek ! Çok ciddi çalışmak şart Hollanda’yı süt peynir ve ette geçebilmek için …

GAP projesi diye 25 sene kandırılmış bir milletiniz gap ile dünya devi olacaktık ilkokul terk çiftçilerimiz vahşi sulama ile hal topraklarını tuzlu çöle döndürdü kusa sürede , güya milli meseleydi ama ne biçim yönetildi bir bilseniz ! Komik bir trajedidir GAP ve tarım fiyaskoları ülkemizde … savurgan ve kontrolsüz sulama yapınca tarımsal üretim uzaya çıkmıyor hayvanla da aç kalıyor , biyolog yok veterinerler cahilse iş tüccar aşı ilaç tohum satan şirketlere kalıyor oyuncak oluyorsun zaten senede 6 ürün alıp ülkenin İsviçre Hollanda olması imkansızdı ama masal anlattılar millete …

Dolar tl düşmeden % 6 büyüme ile milli gelir 20.000 dolar olamaz zaten hedef Değersiz dolar arkadaşlar

Beni Konşturmayın ülkemiz cahil hain doludur ve tembel hazırcılığa kolaya düşkün elit kesim de yaygındır maalesef , para babaları da anti bilimsel olmasalar bile öyle ortamda yetişmiştir , örneğin kod yazmak dünyaya kafa tutmak hayal kurmak sadece Türk gençlerin özelliği olup eskilerin bu özelliği varsa bile işlevsel bile değildir . Türk kapitalizmi Özer’le 1920 lerden kalan eski teknoloji betoncudur ve hatta 19 yy kafalıdır gerici bir anlayış ülkemizde her konuda maalesef çoktur

bu kafaları siyaset veya KK danışmanları her kimse değiştiremezse rifkin veya başkaları yetmeyebilir akp ve planlama teşkilatı dönemlerinden farklı bir inovasyon ve iyileşme de beklemiyorum .

Bilim ana konuysa Kemal K bilime önem veriyorsa trt de her akşam 365 gün bilim konulu açık oturumlar yayınlanır tarım sanayi hayvancılık konuşulur o zaman biz de deriz ki BU ADAMLAR CİDDİ PROJELER CİDDİ 3 seneye meyveler toplanır proje net yoksa ne para gelir ne 300 milyar dolar yatırım gelir ne de neticeler alınır !

Hollanda’yı nasıl geçeceksin hele onu söyle ben Yapay zekaya sordum Bana kimyasal tüm ilaç ve hayvansal gıdaların vitaminlerin listesini bile verdi yapay zeka gpt 4 mü neyse demek araştırınca bilgiye ulaşılıyor zor işler değil bu bilimle ilgilenmek özetle ))
    Son düzenleme : Deniz Ali; 15-04-2023 saat: 23:35.

Paranın ticaretin olduğu yerde faize şeytan gözüyle bakmak yanlıştır zihniyetin değişmesi gerekir şuan dolar /TL yüksekse bu düşüncenin ana nedenidir nasıl din ve devlet işlerinin ayrılmasına laiklik deniyorsa ve doğru düşünceyse ekonomide de faize şeytan gözüyle bakmak yanlıştır insanların daha fazla fakirleşmesine satın alma gücünün düşmesine sebep oldu yaşandı ve hala yaşanmaya devam ediyor 14 mayısa seçimlere az kaldı umarım Türk milleti fakirleşmesinin cevabını verecektir günlük işçi ücreti 500 civarları 1 kg kıyma 300 TL üzeri.Eğer muhalefet genel seçimi kazanırsa bence yapacağı ilk iş tarım sektöründe reform yapmasıdır iktidar tarımda başarısız oldu insanlar et,süt,peynir alamayacak duruma gelmiştir.

Xbank 2013 yılından bugüne para kazandırmamış ayrıca bist 100 2013 mayısta zirve yapmış borsacılarda şu düşüncenin hakim olması mantıklı bankalardan cacık olmaz düşüncesi fakat borsada yeni zirvelere gitmemiş böylede bir durum var.Bence bankalar ve Xbank iyi yükseliş yaşayacak önümüzdeki 3 yıllık zaman diliminde ayrıca sanayi hisseleri geçmiş zamanda dolar bazlı para kazandırmış olabilir sıranın bankalarda olduğunu düşünüyorum döngüden dolayı borsada 10 yıl az zaman değil.

Benim şahsi düşüncemdir 14 mayısta millet ittifakı yüksek oy farkı ile genel seçimleri kazanacaktır ayrıca iktidar partisi kaderini 2021 mart ayında merkez bankası eski başkan Naci Ağbalın görevden alınmasıyla olmuştur zaten grafiklerde her şey açık.Eğer iktidar kazanırsa kimsenin şikayet etmemesi gerekir böylede bir durum var.Şuan en yüksek gıda fiyatları yaşanıyor ülke tarihinde yok.Hayırlısı 14 mayısa az kaldı zaten mantık olan orta sınıf yok oldu herkes fakir olduğu için iktidarın seçimi kaybetmesidir.

Muharrem İnce kendisini lider zannediyor şaka gibi.Kadıköy ilçesinde sabittir hep sol parti kazanır isim ile ilgisi yok düşünce yapısı değişmez sol görüşte ayrıca Cumhurbaşkanlığına 2018 yılında aday oldu Muharrem İnce tüm oyları kendisinin aldığını düşünüyor şaka gibi hele sabret az kaldı 14 mayısa Kemal Kılıçdar hatalı 5 yıl önce senin oturduğun koltukta gözü olan Muharrem İnceye ziyarete gidiyorsun niye gidiyorsun ziyarete hatalısın Kemal kılıçdaroğlu siyasette iyi niyet ayrı konu fakat geçmiş unutulmamalı.Fizik öğretmeni emeklisi siyasi parti kuruyor şaka gibi.

Sayfa 615/653 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •