Sayfa 618/1012 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Babam hep derdi. Bu ulkeye en buyuk kotulugu ismet inonu yapti diye. Cunku cok partili sisteme erken gecmisti. Menderes geldi reformlar gitti, ulke abd nin kuklasi oldu.

Yapisal reformlarin yapilmasi zaten zor. Ya en basitinden bir cb bir gazeteciyi alenen tehdit ediyor, rencide edici laflar soyluyor. Bende hic inanmoyorum yapisal reformlarin yapilacagina. O yuzden bu ulkeye dair umutlarim tukendi.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hocam katılıyorum. Atatürkün getirdiği sistem, bu halka cok fazla..Hala onun ekmeğini yiyor. Ben aylık 300-400 dolar kazanalım yeter diyorum. Yoksa bu halkın hakettiği ırak suriye ayarında bir ülke.

2.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    hocam cok a haber izleme...gavurlar demedi sana tüm paranı betona göm diye...hayvancılık turizm tarıma gömebilrdik bu parayı...

bagcıları esenleri ingilizler yapmadı biz yaptık...
    betona gömmez isek servet transferi nasıl yapacağız..?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,410
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    @dudu üstadım...şuan 2001 vari krizin tam ortasındayız..bir şekilde halkın anasını aglatıp cıkarız bu krizden..dolar bazında yüzde 50 portyonuz artar 1-2 sene içinde...sonra portfoyun bi kısmını tahvile gecmek mantıklı olabilir...
    Dolar bazinda X2 olmadan kesmez beni.. Yarisini satar bond mu, alacam etf mi alacam karar veririm insallah.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bansko tatilimi ayarladim

5 gun ucak biletleri dahil 2 yetiskin 1 bebek 600 euro tuttu. Otel 4 yildizli yarim pansiyon.

Turkiyeye oranla uygun bir fiyat. Bulgaristandan sigara stogumu da yaparim. Orada bir karton 25 euro burada 55 euro.

Bende bakıyorum bansko ya 4 gün 5 gece 159 Euro otobüsle sabah kahvaltısı veriyor sadece. Tam karar veremedim. Ama sizinki iyi fiyatmış .iyi tatiller şimdiden seveceksiniz eminim. şirin bir köy . pistler harika ben Snowboard yapıyorum. Acemi olanlar için yukarda çok iyi hazırlanmış bir alıştırma bölümü var .zaten çok tutulan bir kayak pisti.
    ufak bir kumarhanesi var hatta .

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dolar bazinda X2 olmadan kesmez beni.. Yarisini satar bond mu, alacam etf mi alacam karar veririm insallah.

Syg,
    Ray Dalio All Weather Portfolio Asset Allocation

Buna bakmanızı öneririm...Etfler komisyon kestiği için yıllık yüzde 2 kazancı onlara vermeye gerek yok. 10 yılda yüzde 20 etf firmalarına gitmesi demek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,410
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Ray Dalio All Weather Portfolio Asset Allocation

Buna bakmanızı öneririm...Etfler komisyon kestiği için yıllık yüzde 2 kazancı onlara vermeye gerek yok. 10 yılda yüzde 20 etf firmalarına gitmesi demek.
    Benim Vanguard etf'lerinin giderleri/masraflari dusuk.
    Sizin dediginize de bakarim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ilk islemler. En dogru veriler tokyo acilinca gelir.

İlk işlemler bile değil, alış 5.36 satış 5.52'nin ortalaması. Yani ortada halen bir işlem yok. Verilerde saat 21.00 ile 21.06 arasını kapsıyor. Dediğiniz gibi 1-2 saat içinde bir fiyat oluşur. Gerçi sabah TR piyasaları açılınca MB yine belaltı müdahalelere başlar...
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    petrolü doğalgazı olan sanayi ve teknoloji açısından bizden iyi olan rusya 2014 de everest tepesi kadar faiz arttırmak zorunda kalmıştı doları serbest bıraktığında saniyesinde her şeyi üreten bir ekonomiye dönüşmen lazım 5 ay önce doları serbest bırakırsan ne olur olayını uygulamalı olarak gördükten sonra bu tarz yorumları hala görmek komedi
    Everest tepesi dediğin faiz oranı % 17.50 idi. Bu durumda bizimki ne tepesi oluyor?

Şaka bir yana kur dengesinin daha yüksek bir seviyede oluşacağını kabul etmek gerekiyor. 2018 öncesi hayat standardımız toplum olarak hak etmediğimiz ama dış borçların gerçekleşmesine neden olduğu bir illüzyondu. Artık uyanmamız gerek ortalama bir Çin'li kadar üretkenliğimiz yokken onlardan yüksek bir yaşam standardının sürüdürülmez olduğunu kabul etmemiz gerek.

Dünya ekonomisini bileşik kaplar teorisine uygun olarak kafanızda canlandırın, daha düşük maaş ve daha büyük bir üretkenliğe sahip Çinliler teknolojide ortalığı kasıp kavururken, daha yüksek maaşa sahip Avrupalıların refah kayıpları nedeniyle sokakları kavurması bir raslantı değildir. Ne kadar üretiyorsan o kadar tüketimi hak ediyorsun, bunun başka izahı yok.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 618/1012 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •