Sayfa 632/838 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 6703 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. keko öyle zamanda gelip EreGL'ye girdin ki sen geldin diye ben de bütün PGSUS'larımı 525 zirvesinden verip EREGL'lerimi katladım 43'ten... Sen gelmesen yine satacaktım ama GESAN'da maliyet düşürecektim 226'lardan alıp

2.  Alıntı Originally Posted by Acemibalık Yazıyı Oku
    keko öyle zamanda gelip EreGL'ye girdin ki sen geldin diye ben de bütün PGSUS'larımı 525 zirvesinden verip EREGL'lerimi katladım 43'ten... Sen gelmesen yine satacaktım ama GESAN'da maliyet düşürecektim 226'lardan alıp
    benim ereğlideki maliyetim 39,14 idi...53 leri görmesine rağmen satmayıp en son 50 tl den sattım...sonrasında da gidip aceleylen 45 tl den aldım...bir iki ay içinde güzel de bir kar yapmıştım...bu işlemler sonucunda maliyetim 35,5 civarı oldu...yani şu anda çok az bir zararım var...ereğlide mitalin baskısını gözardı ettim... orada kötü niyetli bir zencinin olduğunu bilmiyordum...

ereğli hantal bir hisse...gesan gibi dinamik değil..galiba bundan sonra bist 30 hisselerini almaya karar verdiğimde çok ince araştıracam...gerçi seçimlerden sonra bist 30 hisselerine rağbet olacağını düşünüyorum..

kısacası gesandan ayrıldığımdan beridir zarardayım...ileride europoweri almaya çalışırım...olmazsa da yeni bir bebek hisse araştırıp bulmam lazım...yoksa kartlaşmış hisselerde köşe başlarını tutanlar hep oluyor ve bunlar da insanların üzerine oynayabiliyorlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben şu anda ancak manevi destek verebiliyorum...diğer hisselerde zararda gömüldüm..
    halledersin ya onları nelerde oldugunu bilmiyorum gerçi ama sanki twitter da demir çeliklere sardıgını gördüm )
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by acemibalık Yazıyı Oku
    keko öyle zamanda gelip eregl'ye girdin ki sen geldin diye ben de bütün pgsus'larımı 525 zirvesinden verip eregl'lerimi katladım 43'ten... Sen gelmesen yine satacaktım ama gesan'da maliyet düşürecektim 226'lardan alıp
    ya bu ereglide ne var anlamadım topiğin yarısı orda ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

şeker yatırım trade yaptı 880bin lira zarar şuan oyundan çıktı ) arkadaş bize göstermeyin bari bakalım tekrardan oyuna girecek mi ki 72 lere geldi girmedi sanırım kabullendi.

Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    ya bu ereglide ne var anlamadım topiğin yarısı orda ...
    ne olacak ky psikolojisi çok düştü ya da forumdakilerin parası çok büyük tahta kovalıyorlar

7. son 7-8 aydır doğru dürüst hisse araştırmıyorum..inanılmaz bir tembellik var üzerimde...son zamanlarda aldığım hisselerin yatırımcı şirketlerini bile aramıyorum...yani hiç araştırma isteğim yok..ileride silkelenip temiz bir sayfa açmam lazım...bilemiyorum bunun nedeni belki de son bir yılda güzel kazanmanın verdiği rehavet olabilir..

çünkü geçen yıl 33 bin tl zekat vermiş iken bu yıl tam 250 bin tl zekat verdim... sermaye artınca da insan psikolojik olarak defansif hisseler seçiyor..sanırım ereğli seçmemin en önemli nedeni bu....herşeye rağmen ereğlide en kötünün bittiğine inanıyorum...yalnız iştiraki ısdmr hala faaliyete girmedi...depremden zarar gördü...ülkede ve yurtdışında ekonomik durgunluk var..bu handikapları var...yalnız 2026 yılında da yeni bulduğu demir cevheri maden ocağını işletmeye alacak...o vakit net kar marjı çok artacak...bir de büyük bir ges yatırımı yapacak...yeşil enerjiye geçmeye çalışıyor...dediğim gibi en kötüsünü atlatmış olarak görüyorum...en geç ikinci çeyrek bilançosu ile birlikte güzel bilançolar yollamaya başlayacaktır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    ne olacak ky psikolojisi çok düştü ya da forumdakilerin parası çok büyük tahta kovalıyorlar
    aynen öyle dostum...insan çok kazanınca daha sağlam vede temetü verimi yüksek hisseler arıyor...yani bir çeşit emekliliğe hazırlık yapıyor...kazandığı güzel temettü ile kalan hayatının tadını çıkarmak istiyor...galiba benim de ereğliyi seçmemin en önemli nedeni bu...bence yenilenebilir enerji hisselerinde parayı vuran bir çok kişinin orada soluk almasının nedeni bu...

Sayfa 632/838 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •