Sayfa 649/783 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699749 ... SonSon
Arama sonucu : 6264 madde; 5,185 - 5,192 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Muhtemelen yazarken eksik yazdiniz bazi mailleri , onlara gitmedi mesaji gelmis . Neyse onemli degil gidene gitmistir sayin Bozoklu tesekkurler

Hissede Cuma gunu olanlarin, bist den gelen istekle attirilan kapla bir iliskisi olabilir . Patlak bir bilanco haberinin analistler araciligiyla portfoy yoneticilerine sizmasi da olabilir ama sadece spot olarak dusunmeyin Bu isin Viop u vs de , bu kadar ucuza bu kadar guzel Islem yapilacak kaldiracli tahta da pek kalmadi , hisse son 10 gundur asiri volatil. Hadi diyelim bilanco patlak ki aldigim duyumlar da o yonde Oyle olsun diyelim , ne kadar patlak olabilir . Olsa da hala nereye kadar dusurebilirler. Sasa olmus 10 milyar hektas olmus 5-6 tekfen parasi , ne alacaklar sanki Kucuk kagitlara yukleme yaptilar son gunlerde de ama bu Viopcular icin de bilanco kotu gelecek algisi yaratip bu kagida operasyon cekmek de olabilir yani durum . Yani anlamasi zor , bilanco patlak olunca genelde bu tarz islemler Oluo Ama kedi her zaman pilav yer mi , ayni hareketle bir kez daha kagidi dusurup ne ellerine gececek bunu usta traderlar bilir . Acikcasi biz artik ahiretlik olduk bu sirketle benim icin dusmesi daha fazla alim demek olur , olan oldu zaten elbet bi gun artar derim

2. Şahsi düşüncem bilançonun kötü gelmesinden daha önemli olan kötü gelme nedenidir. Tarimdan zarar gelir, gübre ve hizmet beklenti altında kalır bunlar olabilecek şeyler. Ama inşaattan yine sürpriz zarar yazarlar ise bu kabul edilemez bir şey olur çünkü bunun olmayacağını defalarca söylediler. Umarım kötüden kasıt sadece beklenti altıdr.

3. Yani duydugumu yazarsam ki spekulatif durum olusturacagi icin bekleyelim gorelim diyorum. Ancak sayin the wave in yazdigi gibi o kadar analisti toplayip ustune insaatta en kotu goruldu yazilacak seyler yazildi dedikten sonra zarar aciklamanin hesabi Pandir icin verilemez ve yolun sonu olur . Bu hem sirketin itibarini hem de Pandirin itibarini bes paralik eder . 65 yasindaki pandirin umrunda olur mu onu gercekten bilmem zaten dunyaligini yapmistir basar gider de Peki ya sirket yonetimi genel kurulda insanlarin karsisina nasil cikacak , patronlar buna ne hesap verecek . Umarim duyumlar spekulasyondur ve daha fazla zarar gormeyiz bu sirkette . Ama ben yine de 1.6/1.7 milyar tl en kotu gelecek 9 aylik Bilanco icin Cuma gunu olan dususu pek anlamlandiramiyorum, bir kac uzmanla da gorustum ayni seyleri soylediler . Volatil bir 10 gun olacagi kesin umarim ters kose oluruz

4. Spotta Bofa 1.8 milyon lot sattı. Global 1.5 milyon lot aldı. İlk 5 alıcı satıcı farkı yaklaşık 1.5 milyon lot. Viopda Philip Capital 12.500 kontrat şortu kapatmış. Eşdeğeri 1.25 milyon lot hisse. Her türlü ihtimal mümkün. Spotta hisseyi alıp vermek daha kolay. Viopda hacimli işlem yapmak daha zor. Viopdaki şortları kapatabilmek için bile aşağı basmış olabilirler. Haftaya işin rengi belli olur.
    Söylediklerim, yazdıklarım sadece ve sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Yani duydugumu yazarsam ki spekulatif durum olusturacagi icin bekleyelim gorelim diyorum. Ancak sayin the wave in yazdigi gibi o kadar analisti toplayip ustune insaatta en kotu goruldu yazilacak seyler yazildi dedikten sonra zarar aciklamanin hesabi Pandir icin verilemez ve yolun sonu olur . Bu hem sirketin itibarini hem de Pandirin itibarini bes paralik eder . 65 yasindaki pandirin umrunda olur mu onu gercekten bilmem zaten dunyaligini yapmistir basar gider de Peki ya sirket yonetimi genel kurulda insanlarin karsisina nasil cikacak , patronlar buna ne hesap verecek . Umarim duyumlar spekulasyondur ve daha fazla zarar gormeyiz bu sirkette . Ama ben yine de 1.6/1.7 milyar tl en kotu gelecek 9 aylik Bilanco icin Cuma gunu olan dususu pek anlamlandiramiyorum, bir kac uzmanla da gorustum ayni seyleri soylediler . Volatil bir 10 gun olacagi kesin umarim ters kose oluruz
    10 gün kaldı sabır

İşin rengi pazartesi de sinyal verir

Açıkçası Pandorra vs çok da umurumda değil

Zaten varlığı ve yokluğu pek farketmedi

Ne olacaksa bir an önce olsun

Kovuk abla Toros’ u satacaksa daha fazla zaman geçmeden ve kan kaybetmeden satsın

Korkunun ecele faydası yok

6. Ne dumen donuyor cozemiyorum

7. eğer bilanço sızdı (ve o nedenle düştü) ise; Gedik nasıl bnunu görmedi? gördü ise; %50yi aşan bir getiri potansiyeli ile nasıl hedef fiyat verdi?

üstelik de hedef fiyatta da yine %50 aşan bir artırım yapıyor..

bilanço ile herşeyi öğrenmiş oluruz.. az gün kaldı...

Sayfa 649/783 İlkİlk ... 149549599639647648649650651659699749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •