Sayfa 66/551 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 521 - 528 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. 3.dönem hastane ve eczanelerin açık olduğu dönem ...ciroya da katkısı olacak diye düşünüyorum.Esas düşündürende yaban
    cı para pozisyonu ve dövizdeki artış...Bunuda ustune koyunca bakalım nasıl olacak..İnşallah ıyı olacak...

2. Sessizlik hakim.

Hissede son günlerde, gün içinde bir ileri bir geri , gün sonunda elde var sıfır ! Sizler ne dersiniz.Takaslar ne söyler.

Bana öyle geliyor ki oncelikle ECZYT da , PD/DD i 1 e gelinceye kadar bir hareket olabilir.Bu hareket le birlikte ECİLC da umarım ki değer kazanır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

G3121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Sessizlik hakim.

Hissede son günlerde, gün içinde bir ileri bir geri , gün sonunda elde var sıfır ! Sizler ne dersiniz.Takaslar ne söyler.

Bana öyle geliyor ki oncelikle ECZYT da , PD/DD i 1 e gelinceye kadar bir hareket olabilir.Bu hareket le birlikte ECİLC da umarım ki değer kazanır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

G3121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pd/dd 1 e gelmesi için kaç liraya gelmeli Eczyt bu durumda?

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. 22.2 tl eder. İlaç da nasiplenirse fiyat 9 u bulur. Ben de bir hareket bekliyorum Eczacılarda. Kartal arsa eli kulağında.

Merhabalar

Genel Kurul Tutanağı'nda şirketin bir soruyu cevaplamadığını gördüm.

Esan, Magnezyum fabrikasını sattığını soruyor bir yatırımcı, araştırdım lakin sitesinde de yer almıyor bilgisi olan var mıdır?

Teşekkür ederim şimdiden.

Syg.

Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Merhabalar

Genel Kurul Tutanağı'nda şirketin bir soruyu cevaplamadığını gördüm.

Esan, Magnezyum fabrikasını sattığını soruyor bir yatırımcı, araştırdım lakin sitesinde de yer almıyor bilgisi olan var mıdır?

Teşekkür ederim şimdiden.

Syg.

Esan'ın magnezyum tesisini devrettiğini burada hissenette okumuştuk. Şirketi yakından tanıyan bir forumcu yazmıştı. Doğan Sami Akçiçek adlı kişi her yıl bıkmadan usanmadan bu soruları soruyor, zapta geçiriyor ama şirket açıklamalardan bir şekilde imtina ediyor. Bu yıl da " soruların çok kapsamlı" oluşunu mazeret göstermişler.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Esan'ın magnezyum tesisini devrettiğini burada hissenette okumuştuk. Şirketi yakından tanıyan bir forumcu yazmıştı. Doğan Sami Akçiçek adlı kişi her yıl bıkmadan usanmadan bu soruları soruyor, zapta geçiriyor ama şirket açıklamalardan bir şekilde imtina ediyor. Bu yıl da " soruların çok kapsamlı" oluşunu mazeret göstermişler.
    Teşekkür ederim Sn. Noreply.

Geçmiş sayfaları okuyarak geliyorum.

En son 2018'de ilgilenmiştim o zaman da Kartal'daki 370 dönümün satılması beklentisindeydi sanırım 2 sene sonra yine aynı durum

var.

Syg.

Eczacı hakkındaki genel fikirlerimi belirtmek isterim.

Bildiğiniz gibi Eczacıbaşı Holding'te ortaklığımız %37'dir.

Finansal tablolarımızda 3.310.000 TL olarak kayıtlıdır.

2020 / 6 finansallarında COVİD 19 etkisinide hesaba katarak finansal varlıkların makul değer tespit çalışmasını güncellemiştir.

2019 / 12 ' de bu kalemimiz 3.352.000 TL idi. Bu güncelleme ile bizim dezavantajımıza olmuştur. Sene sonunda tekrar

güncelleyeceklerdir.

Toplam varlığımızın 5 milyar TL olduğunu düşünürsek varlığımızın %70 i Eczacı Holding'ten gelmektedir.

Net kar anlamında da bu durum daha iyi anlaşılmaktadır.

ECİLC :

2020 - 6 Vergi öncesi net kar 218 milyon TL. Kalemsel olarak oranlarsak ( % )

- Kendi faaliyetlerinden elde etmiş olduğu vergi öncesi net esas faaliyet karı 51 milyon TL(%23)

- Diğer esas faaliyet karından elde etmiş olduğu ( kur farkı ) vergi öncesi net kar 90 milyon TL(%43)

- Yatırım faaliyetlerinden elde etmiş olduğu vergi öncesi net kar 70 milyon TL(%34)

Yani bu şirket Eczacı Holding'teki payımızın değeri büyürse yükselecektir.

Yoksa kendi faaliyetlerinden elde ettiği karın bir önemi yoktur ya da kur farkından gelen gelirin.

Holding tarafında da yıllardır beklenti dahilinde olan gayrimenkul konusunda bir karar alınması muhtemel olabilir.

Konut faiz indirimleriyle GYO sektörü konut stokunu eritmek anlamında güzel bir son 3 ay getirmiştir.

Bu da İstanbul gibi illerde yeni konut projeleri için şirketlerin elinde atıl vaziyette duran arsalarını tekrar değerlendirmesine

yol açacaktır. Yoksa temel olarak ECİLC şu an kendi faaliyetlerinden bir beklentisi bulunmamaktadır.

Syg.

Sayfa 66/551 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •