Sayfa 66/230 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 521 - 528 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Dow'un yılın ilk yarısında yaptığı düzeltmenin kısa kalması aklımda soru işareti olarak duruyor. Geçtiğimiz günlerde yeni zirve yapması onu yeni trend yapmıyor bence. B dalgası da olabilir. Momentum da berbat olduğu için düzeltmenin devamının gelebileceğini düşünüyorum. Çöküş için çok erken. Benim sayımlarıma göre son bir trend daha kaldı. Şu anda ilerleyen o mudur, olabilir ama daha yüksek olasılık %10-15 düzeltmenin ertesinde başlaması.
    --
    --
    Dow düzeltme başladığında grafiğindeki yükselen trend kırılmadan dayanabilmemiz çok zor veya imkansız değil mi?

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku

--
    Grafik bu

3. Şu halimize bakın ki anatrendi dahi tam göremiyoruz. 2001/2008/2016 dönüşlerini yakalamak bir Elliottisyen için daha kolaydı. Belki bitti biz kabul etmek istemiyoruz. Belki gerçekten beşin beşi suyunun suyu olacak, o da olsun müzik bitmesin istiyoruz. Kesin olan yolun sonunun yakın olduğudur. Belki bugün belki 2-3 yıl sonra. İtki kalıplarını dahi etiketlemede zorlanmamızın nedeni bence bu. Diğer borsalarda da bu var. Mesela DAX'ı etiketlemek neredeyse imkansızlaştı.
    --

4.  Alıntı Originally Posted by Ufukt Yazıyı Oku
    Dow düzeltme başladığında grafiğindeki yükselen trend kırılmadan dayanabilmemiz çok zor veya imkansız değil mi?

Bence forumda herkes zehir gibi. Aynen öyle. Endeks 85000'lere geldiğinde bir gönderim olmuştu. Bulabilen buraya koyabilir. Aslında bu nizami bir sonlanan diyagonal değil. 1/4 örtmesi yok, ana düzeltme üçgen vesaire. Bu aslında nizami bir itki dalgası. O gönderide 58000 gibi rakamlardan sözetmiştim. Yani alem göçmeyecekse biz de göçmeyeceğiz ama trendi kırıp nasıl devam edeceğiz ?
    O gönderide bu alternatifi örtülü şekilde yazmıştım. Şu aşamada hala sakıncalı bulduğum için detayına girmeyelim. Çünkü herkes Elliott eksperi değil. Yanlış mesaj vermeyelim. Hala umudum olduğu için full senetteyim. Stop olursam o da yetmez 91200 kırılırsa onu konuşuruz.
    --

5. Sn DEVİR
    bu durumda benim biraz bakışım teknik analize siyaseti katacak
    teknik analiz in önden gittiği mantığı ile
    eğer bugün yada önümüzdeki hafta ilk 2 gün
    93170 in altı yeni lenir ise
    DEMEK Kİ ; 12 ekim de PAPAZ ı serbest bırakmayacağız
    yada
    tam tersi bankalar ve büyük hisseler bugün yüksek hacim ve %5 ler civarı
    + lar ile biter ise
    PAPAZ ı serbest bırakacağız ve ABD nin dediğini yapmak yolunda olduğumuzu göstermiş olacağız

bu anlaşılacak
    benim düşüncem siyasi
    sizin ki teknik analiz

birleştirip sonuç arıyorum

ama sonuçlar farklı gelişir ise

yine sıkıntı olacak
    ben kafa da tekniğin önden giderini haberlerde aramaya devam etmek zorunda kalacağım
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

6. sayın devir kötü senaryo gerçekleşirse nerede pozisyon almalı? Altın?

7.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bence forumda herkes zehir gibi. Aynen öyle. Endeks 85000'lere geldiğinde bir gönderim olmuştu. Bulabilen buraya koyabilir. Aslında bu nizami bir sonlanan diyagonal değil. 1/4 örtmesi yok, ana düzeltme üçgen vesaire. Bu aslında nizami bir itki dalgası. O gönderide 58000 gibi rakamlardan sözetmiştim. Yani alem göçmeyecekse biz de göçmeyeceğiz ama trendi kırıp nasıl devam edeceğiz ?
    O gönderide bu alternatifi örtülü şekilde yazmıştım. Şu aşamada hala sakıncalı bulduğum için detayına girmeyelim. Çünkü herkes Elliott eksperi değil. Yanlış mesaj vermeyelim. Hala umudum olduğu için full senetteyim. Stop olursam o da yetmez 91200 kırılırsa onu konuşuruz.
    --
    Teşekkürler anladım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    ben bu ED görünümlü grafiğe baktığımda şu an sanki 4. dalgası içindeyiz gibi...en tepe 3. bitmiş gibi bu durumda 4 için 60.000 lerin altına inilmeli...bu da DOW daki muhtemel %10-15 lik düzeltmeye uygun hareket demektir...geçtiğimiz 3-4 yıl boyunca oluşan üçgen yapı da sanki 3.b dalgası gibi ardından zaten yukarı 5 dalgalık itki başladı bu da sanki 3.c gibi...eğer böyleyse şu an ED nin 4. dalgasının alt dereceli dalgaları içindeyiz...

pek mantıksız gelmiyor açıkçası...

Sayfa 66/230 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •