Sayfa 686/946 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    yap yap ...bence...görelim büyüklerin de durumlarını...
    senin kağıda veriyorlar sopayı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    yap yap ...bence...görelim büyüklerin de durumlarını...
    Ooooo EreğliTuprs abimiz isterde ben onu kırarmıyım?
    Beni müebbet sürgün den kurtarmış abimizin hatrını kırarmıyız?

Eregltuprs abi iyi dinle o zaman

Doğuş Holdingin 31 Aralık 2018 bilançosuna göre 4,75 milyar euro civarı (sadece)finansal borcu var...
    01/01/2019 da bu 4,75 milyar euro=4,75x6,04(eur/tl kuru)=28,7 milyar tl yapıyordu kabaca
    Bugün ise 09/05/2019 da 4,75 milyar euro=4,75x6,91=32,8 milyar tl ediyor
    Fark(kur zararı)=32,8-28,7=4,1 milyar tl...

Şimdi den 4,1 milyar tl si buhar oldu Kel Ferit in (kurlar burda kalırsa)
    Nasıl neşen yerine geldi mi?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tengrinin ahı tuttu
    Gök Tengri acımaz,şakkadanak vurdumu aklını alır..

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Ooooo EreğliTuprs abimiz isterde ben onu kırarmıyım?
    Beni müebbet sürgün den kurtarmış abimizin hatrını kırarmıyız?

Eregltuprs abi iyi dinle o zaman

Doğuş Holdingin 31 Aralık 2018 bilançosuna göre 4,75 milyar euro civarı (sadece)finansal borcu var...
    01/01/2019 da bu 4,75 milyar euro=4,75x6,04(eur/tl kuru)=28,7 milyar tl yapıyordu kabaca
    Bugün ise 09/05/2019 da 4,75 milyar euro=4,75x6,91=32,8 milyar tl ediyor
    Fark(kur zararı)=32,8-28,7=4,1 milyar tl...

Şimdi den 4,1 milyar tl si buhar oldu Kel Ferit in (kurlar burda kalırsa)
    Nasıl neşen yerine geldi mi?

saygılar/başarılar
    Tengri dostum..
    Bunlar elin taşı ile elin kuşunu vurup etini yerler..

Bunlar çokdan yurtdışına kaçtılar bile..
    Hepsinin zulası var yurtdışında..
    Batan firma ile belki bankalar olur..
    İşten çıkan insanlar olur..
    Senden benden önce gerçek bilgiler bunlara gidiyor..Herşeyin farkındalar idi zaten 2 seneden beri..

Feritin yurtdışında 5 milyar doları vardır en az..
    Şahsi..

5. Bu arada kanser olmamak mümkün olduğunda GDO lu ürünlerden uzak durun. Mümkünse ithal mercimek, pirinç, buğday, un, bulgur, ceviz vs vs kullanmayın! Bu BİM, A101, ŞOK marketleri bakliyat ve kuruyemişi ithal edip halka GDO lu ürünleri resmen iteliyor.

Ekmeği de son aylarda evde yapmaya başladık. GDO lu olmayan SİYEZ ve GARIKLI UN ları kullanıyorum.Kilosu 11 TL civarı. Ama değiyor hem lezzetli hem bereketli. Sadece ekmeği SİYEZ yiyerek hiç diyet yapmadan son 2 ayda kendiliğinden 6 kilo verdim. Demek ki bağırsaklar GDO lu ürünlerden olumsuz etkileniyordu. Ekmeği GDO lu buğdaydan yiyince obezite ve kanser riski artıyor.

Kanser, Diyabet ve Obezite riski olan arkadaşlara SİYEZ ve GARIKLI UN larını şiddetle tavsiye ederim.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Geçen kırmızı mercimek alayım dedim ama ısrarla yerli olsun diye inat ettim.

İstanbul’daki eve tüm yakın marketleri gezdim. BİM. A101, ŞOK. Hepsi ithal GDO lu Kanada kırmızı mercimeği satıyor.

En son biraz daha uzaktaki HAKMAR marketine gideyim dedim son şans. Nihayet orada yerli üretim Kırmızı Mercimek bulabildim. Sonra diğer HAKMAR ürünlerine de baktım. İnanılmaz şekilde HAKMAR da satılan ürünlerin çoğu yerli üretim. Bundan sonra bu konuda çok ısrarcı olacağım.

Biz almazsak bakalım BİM, A101 ve ŞOK ithal GDO lu bakliyat ve kuruyemişleri bakalım hangi enayilere satacak. TARIM BAKANI bunlardan BİM in yönetim kurulunda olduğu için ithal GDO lu ürünleri bize yedirmemeli ama herhalde rantiye daha tatlı geliyor halkın sağlığından.

HAKMAR ın sahiplerini de yerli üretim ürün satma konusundaki hassasiyetlerinden dolayı gönülden tebrik ediyorum.

AB, İNGİLTERE, ALMANYA VE FRANSA İRAN'A SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRME ÇAĞRISI YAPTI

ateşin altına odunu yavaş yavaş yığıyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 686/946 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •