Sayfa 7/110 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 875 madde; 49 - 56 arası.

Konu: ADEL - Adel Kalemcilik Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

1. Karın surdurulebilmesi onemli . Bir cok kirtasiyeci bu sene fuarda uygun fiyatdan dolayi stok olayina girdi . Bir duzene binerse meb ile bir standart yakalanirsa hepimiz icin iyi olur .

20 katina neden cikmasin . 30 40 lira temettu neden vermesin !!

2017 den beri dilegimiz bu yatirimcida ki gayret performansı yonetenlerdende bekliyoruz

2. Belediylerin actigi kreşlere yonelik isler neden yapilmasin belki yapiliyordur gormedim . Ama 1500 kelime com belediyelerin kresleri icin bulunmaz nimet hazır ve guzel .

Arac gerecte temin edilirse adelden oyuncagina kdr bizde memnun oluruz .

Heryerde her sekilde cok rahat potansiyel satis isleri var bunlar hayata gecerse hepimiz mutlu oluruz

3. Arsa degerlemesi ne zaman oluyor bilen varmi 5 yilda bir mi ? Icinde ki makinalarin degerlemesi .

Birde 2018 de dolar 7 liraya giderken dunyanin amelesi olduk abd ab nin oyuncak islerini biz neden uretmiyoruz demistim .

Suan da dilar 16 lira boyle giderse zaten 25 30 uzak degil . Bu durumda dunyanin cöp bedava ulkesi olduysak avrupanin en yeni modern fab bizde ise neden buyuk luks markalarin tasorenligini yapip.onlara ihtiyaclarini sunmuyoruz bizden daha ucuz daha iscilkli kim yapacak ?

Acemsah hakimdir bu konuya aydinlatirsa seviniriz . Madem iceride is yok disarinin isini yap kurdugun fab ise yarasin .

Sayisiz firsat sektorde 😀😀😀 komedi gibi valla .

4. Bulundgum yere kirtasiye acacagim adel 100 lirayi gecince . Sektore hakim olduk cok şükür.

5.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Bulundgum yere kirtasiye acacagim adel 100 lirayi gecince . Sektore hakim olduk cok şükür.
    Sn Şakir,
    Sizce dediğiniz fiyata gelirmiyiz?

6.  Alıntı Originally Posted by NOIR Yazıyı Oku
    Sn Şakir,
    Sizce dediğiniz fiyata gelirmiyiz?
    100 lira demek 2.5 milyar pd demek . Yillik 200 milyon kar ile 12 fk demek .

Yillik 200 milyon kar %50 ile calismaya devam ederse 1 milyar ciro da yakalayabilir . Buda mumkun .

Ancak bunlarin sağı solu belli olmaz 2017 de 5 dolarladan atladi millet . 17 lira 15 liradan .

Teknik anlamam ama aylik log graf da bir ucgen var sonuda 2025 sonbahar . Daha once kirilirsa iyi prim yapabilir ama ben sirkete sahibine ceo ya guvenmiyorum .

Cok cok daha iyisi olabilirdi .

7. Nesilleri etkileyecek bir sektör bu sektör . Daha iyisini herzaman hakediyor ama sahipleri yonetenleri gormuyormu ben anlamiyorum yada ben sallayıp duruyorum hicbirseyden anlamiyorum ikisinden biri

Adet bazinda surekli gerileme dolar bazinda ciroda gerileme hissede gerileme .

Sonumuz ne olacak bakalim .

26 milyon ogrenci . 1.7 milyon ogretmen . 7 8 milyon cocuk .

30 yas uzeri de musterisi ofis malzemesi .

Ancak olmuyor niye olmuyor bende bilmiyorum

8. GECTIGIMIZ YIL ADEL KALEMCILIK VE ALMAN ORTAGI FABER-CASTELL ILE ESIT
    ORTAKLIKLA KURULAN ‘FABER-CASTELL ANADOLU’ ISIMLI SIRKETIN RUSYA PAZARINDA
    SATIS VE PAZARLAMA FAALIYETLERINE BASLADIGINI DA ANLATAN DURSUN, `FABER-CASTELL
    ANADOLU’YU 77 MILYON RUBLE (YAKLASIK 2.6 MILYON DOLAR) TOPLAM SERMAYEYLE
    KURDUK. RUSYA’DAKI 3’UNCU YILDA YILLIK 15 MILYON DOLARLIK CIROYA ULASMAYI
    HEDEFLIYORUZ` DEDI.
    TANER DURSUN, SOYLE DEVAM ETTI: `RUSYA’DA KIRTASIYE
    PAZARI 3 MILYAR DOLARA ULASIYOR. FABER CASTELL ANADOLU’NUN REKABET ETTIGI
    PAZARIN HACMI 350 MILYON DOLAR. RUSYA’DA SATILAN URUNLERIN BUYUK BOLUMU ‘UCUZ’
    GRUBUNA GIRIYOR. RUSYA 142 MILYONLUK NUFUSUYLA BUYUK POTANSIYELE SAHIP. BU
    PAZARDA BASARILI OLURSAK BASKA ULKELERDE DE ISBIRLIGI YAPABILIRIZ. RUSYA’NIN
    ARDINDAN ESKI SOVYET ULKELERINDE DE YAYGINLASMAK ISTIYORUZ. ANADOLU GRUBU BU
    BOLGEDE COK KUVVETLI.`
    AGAC CIDARLI KALEMLERDE TURKIYE’NIN VE BULUNDUGU
    BOLGENIN EN BUYUK KALEM URETICISI ADEL KALEMCILIK’IN AVRUPA’DAKI URETIM PAYININ
    YUZDE 13’E ULASTIGINI KAYDEDEN DURSUN, SUNLARI SOYLEDI: `TURKIYE’DE URETICI VE
    ITHALATCI FIYATLARIYLA PAZAR HACMI 1 MILYAR TL CIVARINDAKI TURK KIRTASIYE
    SEKTORUNDE YUZDE 13 PAZAR PAYI ILE LIDERIZ. IHRACATIMIZ, BIR ONCEKI YILA ORANLA
    YUZDE 13 ARTARAK 4.5 MILYON DOLAR OLDU. NET KÂRIMIZ ISE YUZDE 19.5 ARTARAK 26
    MILYON TL’YE ULASTI. 2012’DE DE CIFT HANELI BUYUME ONGORUYORUZ.`

Bu roportaj 2011 yilindan taner dursun ceo . 2012 de suan ki ceo geldi .

2011 de 136 milyon ciro yapilmis . Ihracat 4.5 milyon dolar olmus . Rusyaya acilmis yeni 15 milyon dolar ihracat hedefi ile .

Bunlarin hepsi eski fab ile oluyor . Yeni fab ortada yok .

Takdir sizin ne diyeyim 12 yil once daha ilerideymis . Mutalaka okunmasi gereken bir yazı

Sayfa 7/110 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •