Sayfa 701/995 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon
Arama sonucu : 7959 madde; 5,601 - 5,608 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Bizim millete insanlık yaramaz!
    Alışmışlar kötülük görmeye kötülükten beslenmeye iyi insan olmamaya!
    İki kelime güzel laf ediyorsun, İki kişi üst üste insanlık ve güzellik adına bir şeyler yazıyor, Ardından üçüncüsü çıkıyor başa dönüyorsun!

Sanıyorlar ki iyi insan olursan, iyilik besler, iyi düşünürsen ZAYIF İNSAN oluyorsun!

2. Fedor, neden yanlış anlıyorsun, sen kendin söyledin, Beşiktaş ta, ismen de uzun zaman beklediğini ve sen sattıktan sonra hisselerin gittiğini. Ben ismene şahidim. Senin ve wiper in ismeni satıp ereğli aldığınız zaman ben de ikisi de vardı. Sen hisse de kazanamıyorsun bunu kabul et....

3.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    Fedor, neden yanlış anlıyorsun, sen kendin söyledin, Beşiktaş ta, ismen de uzun zaman beklediğini ve sen sattıktan sonra hisselerin gittiğini. Ben ismene şahidim. Senin ve wiper in ismeni satıp ereğli aldığınız zaman ben de ikisi de vardı. Sen hisse de kazanamıyorsun bunu kabul et....
    Seni tanıyorum çünkü. Evi sattım Ereğli aldım diye ağlayan sen mi aldığım hisselerin gitmemesini baz alıyorsun?

Ben sattım Ereğli giderse İNŞALLAH gider, çok sevinirim!

Forumu meşgul etmek istemiyorum.

Sevgiler Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    Fedor, güzel insan, hangi hisseyi aldıysan veya almayı düşünüyorsan bize söyle ki o hisseden hemen kurtulalım. Gittiğin yer kuruyor çünkü...
    Henüz birşey satmadı . Yeni birşey deniyor sadece.

5.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Üstad, bu yazım dilini kullanarak Ereğli'yi hatta Ereğli yatırımcılarını eleştirsen kimse sana düşmanlık etmez. Gel temiz bir sayfa aç, bizlerin de gözlerinin körleşebileceği anlarda ışık sızıntısı oluştur ama yukarıdaki dille.
    Ne güzel bir öneri. Bence kendim de dahil hepimiz daha dikkatli, saygılı olmalıyız. Bazen kantarın topuzunu kaçırıyoruz. Bir süre önce eşim görmüştü burada bir karşılıklı diyalogumu. Şöyle bir baktı, ne işlerle uğraşıyorsun inanamıyorum dedi 😂. Bende de bir aydınlanma oldu o an. Yani forum bilgi paylaşımı, tabi yeri geldiğinde duygudaşlık hissedaşlık gibi amaçlar için güzel bir mecra. Değerli arkadaşlar var. Ama iş egoya, bireysel karşılıklı iddialaşmalara vs varınca tadı kaçıyor.

6. Sn memoli bey bugün senin taktiği uyguladım ereglilerimi isdemir ile değiştim bakalım ileride pariteden bisey kalacakmi

7. Sn. müzikalin emek ve zaman harcayarak yaptığı yorumlara teşekkür ederim, dediğim gibi benim açımdan değerli ve sadece dikkatimi çeken bir kaç noktada tartışmayı faydalı buluyorum. Ayrıca müzikalin kesin ve net konuşmasını eleştirsem de her yöne çekilebilecek lastikli uzman yorumlardan çok daha soylu bir davranış olduğunu önceden belirtmiştim (iş dünyasında çok aranan bir nitelik olmadığını da hatırlatayım Veri, hesap, haber ve beklentiye dayalı, kusursuza yakın yapılmış hisse analizlerinde kesin konuşmak kulağımı çok tırmalamaz ama konu genelleştikçe tartışmalar da artar.

İnsanların dikkatlerinin uzun yazılarda dağıldığını bildiğimize göre benim açımdan az sözle en önemli noktalara odaklanmak daha verimli olacaktır. Genel dünya meseleleri artık tahmin edilemez, öngörülemez hale geldi. Bunlar üzerine çok zaman harcayıp, dünya görüşümüze dayalı gelecek beklentileri oluşturmaya çalışmak artık imkansızlaşıyor bence.
    1- Dünyada çok fazla finansal yatırım oyuncusu, oyun sahası ve finansal sermaye var ve bu durum rastgeleliği artırdı. Bırakın tahvili, borsayı, özel sektör bonolarını, merkeziyetsiz cripto piyasasının büyüklüğü 2 trilyon$'ı geçti. ABD'de sadece üniversite kredilerinin büyüklüğü 1,7 trilyon$. Çin ve Hindistan nüfuslarını harekete geçirdiğinde 3 milyar insandan söz ediyoruz. Bakmayın siz Roubini'ye kriz kahini dediklerine, 2008 subprime krizinin geleceğini daha 1998 LTCM vakasında herkes anlamıştı ama ellerinden bir şey gelemeyeceğini de biliyorlardı.

2- Bundan 10-20 yıl önce birisi çıkıp Kızıl Deniz ve Süveş kanalı kısmen de olsa tıkanacak, ticaretin %50'si 150 yıl önceki rotasına, Ümit Burnuna dönecek dese ne tepki verirdiniz? Rusya'nın eski moda bir tank savaşına girebileceğini kim tahmin edebilirdi? Gerçek şu ki; Çin imparatorluğunun geri dönüşüyle artık dünya bir nevi tam rekabet ortamına kavuştu ve olayları kontrol etmek artık kolay değil.

Uzun dönem şirket performansları haricinde hiçbir şeyi tahmin etmeye çalışmıyorum zaten edemiyorum sizlere de aynısını tavsiye ederim aksi halde bunu yapmaya çalışan diğer birkaç milyarcık rakibinizle iyi şanslar dilerim.

Enflasyon konusunda da bir hatırlatma yapayım tekrar. Enflasyon şirket karlılığının garantisi değil tam tersine uzun dönemde katilidir, 2022-2023'de Türkiye'de olanlar yanıltmasın. 1970'ler ABD'sini örnek olarak verdim daha önce, Dow Jones endeksinin 1968 ve 1985 değerlerinin aynı olduğunu hatırlatayım ve bu ABD'nin yüksek enflasyon dönemi hatta enflasyonla mücadelede başarılı olan son 6 yılı da kapsıyor. Enflasyon ortamı yüksek faizi de beraberinde getirir, tasarruf eğilimi artar, tüketim azalmakla kalmaz düşük seviyelere yapışıp kalabilir.

Saygılar, Sevgiler herkese.

8.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Sn. müzikalin emek ve zaman harcayarak yaptığı yorumlara teşekkür ederim, dediğim gibi benim açımdan değerli ve sadece dikkatimi çeken bir kaç noktada tartışmayı faydalı buluyorum. Ayrıca müzikalin kesin ve net konuşmasını eleştirsem de her yöne çekilebilecek lastikli uzman yorumlardan çok daha soylu bir davranış olduğunu önceden belirtmiştim (iş dünyasında çok aranan bir nitelik olmadığını da hatırlatayım Veri, hesap, haber ve beklentiye dayalı, kusursuza yakın yapılmış hisse analizlerinde kesin konuşmak kulağımı çok tırmalamaz ama konu genelleştikçe tartışmalar da artar.

İnsanların dikkatlerinin uzun yazılarda dağıldığını bildiğimize göre benim açımdan az sözle en önemli noktalara odaklanmak daha verimli olacaktır. Genel dünya meseleleri artık tahmin edilemez, öngörülemez hale geldi. Bunlar üzerine çok zaman harcayıp, dünya görüşümüze dayalı gelecek beklentileri oluşturmaya çalışmak artık imkansızlaşıyor bence.
    1- Dünyada çok fazla finansal yatırım oyuncusu, oyun sahası ve finansal sermaye var ve bu durum rastgeleliği artırdı. Bırakın tahvili, borsayı, özel sektör bonolarını, merkeziyetsiz cripto piyasasının büyüklüğü 2 trilyon$'ı geçti. ABD'de sadece üniversite kredilerinin büyüklüğü 1,7 trilyon$. Çin ve Hindistan nüfuslarını harekete geçirdiğinde 3 milyar insandan söz ediyoruz. Bakmayın siz Roubini'ye kriz kahini dediklerine, 2008 subprime krizinin geleceğini daha 1998 LTCM vakasında herkes anlamıştı ama ellerinden bir şey gelemeyeceğini de biliyorlardı.

2- Bundan 10-20 yıl önce birisi çıkıp Kızıl Deniz ve Süveş kanalı kısmen de olsa tıkanacak, ticaretin %50'si 150 yıl önceki rotasına, Ümit Burnuna dönecek dese ne tepki verirdiniz? Rusya'nın eski moda bir tank savaşına girebileceğini kim tahmin edebilirdi? Gerçek şu ki; Çin imparatorluğunun geri dönüşüyle artık dünya bir nevi tam rekabet ortamına kavuştu ve olayları kontrol etmek artık kolay değil.

Uzun dönem şirket performansları haricinde hiçbir şeyi tahmin etmeye çalışmıyorum zaten edemiyorum sizlere de aynısını tavsiye ederim aksi halde bunu yapmaya çalışan diğer birkaç milyarcık rakibinizle iyi şanslar dilerim.

Enflasyon konusunda da bir hatırlatma yapayım tekrar. Enflasyon şirket karlılığının garantisi değil tam tersine uzun dönemde katilidir, 2022-2023'de Türkiye'de olanlar yanıltmasın. 1970'ler ABD'sini örnek olarak verdim daha önce, Dow Jones endeksinin 1968 ve 1985 değerlerinin aynı olduğunu hatırlatayım ve bu ABD'nin yüksek enflasyon dönemi hatta enflasyonla mücadelede başarılı olan son 6 yılı da kapsıyor. Enflasyon ortamı yüksek faizi de beraberinde getirir, tasarruf eğilimi artar, tüketim azalmakla kalmaz düşük seviyelere yapışıp kalabilir.

Saygılar, Sevgiler herkese.
    Tebrik ederim, güzel bir yazı olmuş, bilginize sağlık

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 701/995 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •