Sayfa 701/1006 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 5,601 - 5,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Geçen gün forumda arkadaşların fikrini sormuştum. Bu seviyeden artık faizlerde tepeye mi ulaştık yoksa daha yolumuz var mı, uzun vadeli mi bağlayalım mı, bu oranları arar mıyız diye, herkes daha yolumuz olduğunu, hatta 1 sene daha yukarı gideceğini söylemişti. Ama başımızdakinin ve başımızda olma ihtimalini yüksek gördüğüm kişinin bu konuda net söylemleri var. Ve çok iddialı. Ben yarın %18-19 arası bulduğum orandan uzun vadeli bağlayacağım. Herkese bol kazanç dilerim
    Seçim sonuçlarını görmeden konuşmak zor.. Ama haksız da sayılmazsınız.. Mevcut durum korunursa Eylül e kadar bağlanır ama Eylülden sonra.........................

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Dediğini yapabileceğini düşünüyorsanız uzun bağlamak yerine böbrek dahil herşeyi satıp dolara girmek daha iyi değil mi?
    Ben de bu yüzden dolar mevduat kollamaya başladım..

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ah ah... olsa da paylaşsak
    Fazla üstüne alınmışsın başkasına dediklerimi .. Söylememe rağmen seninle ilgili olmadığını dalgaya destek.. Yapacak bişi yok..

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Dediğini yapabileceğini düşünüyorsanız uzun bağlamak yerine böbrek dahil herşeyi satıp dolara girmek daha iyi değil mi?
    valla ben dolar konusunda tecrübesizim ve güvensizim üstat, en azından mevduatın ne getireceğini biliyorum diğerleri bana kumar geliyor

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Geçen gün forumda arkadaşların fikrini sormuştum. Bu seviyeden artık faizlerde tepeye mi ulaştık yoksa daha yolumuz var mı, uzun vadeli mi bağlayalım mı, bu oranları arar mıyız diye, herkes daha yolumuz olduğunu, hatta 1 sene daha yukarı gideceğini söylemişti. Ama başımızdakinin ve başımızda olma ihtimalini yüksek gördüğüm kişinin bu konuda net söylemleri var. Ve çok iddialı. Ben yarın %18-19 arası bulduğum orandan uzun vadeli bağlayacağım. Herkese bol kazanç dilerim
    Faizlerin yatay veya aşağı yönlü olacağına inancınız %50 den fala ise bence yatırım hesabınızdan tüm TL ye GÖSTERGE FAİZ 19,50 % 0,93 tahvil alıp yatarsınız ....Faizler gevşerse hem değer artışından hemde mevduat eşleniği %20 üzerinde getiri ile kaymaklı kadayıf yapmış olursunuz...........

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Faizlerin yatay veya aşağı yönlü olacağına inancınız %50 den fala ise bence yatırım hesabınızdan tüm TL ye GÖSTERGE FAİZ 19,50 % 0,93 tahvil alıp yatarsınız ....Faizler gevşerse hem değer artışından hemde mevduat eşleniği %20 üzerinde getiri ile kaymaklı kadayıf yapmış olursunuz...........
    Aşağı yukarı bu tarz birşey yapacağım hocam, faizlerin düşmesiyle birlikte borsanın da yükseleceğinden adım gibi eminim ama o işten de pek anlamıyorum, benim gibi sade yatırımcılar için en temizi şu an bu seviyelerden uzun vade girip sonra da ne oluyo ne bitiyo pek ilgilenmemek ve kafaları karıştırmamak

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Denizbank yeni için:
    1M ve üzeri -> 19,50
    250 ve üzeri -> 19
    Bu oranları temdite verir mi acaba merak içerisindeyim?

8.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    2 ay önce o günün şartlarında fena olmadığını düşünerek Garanti'nin kampanyalı oranı %14.40'tan 97 gün bağlamıştım. Büyük bankadan iyi oran yakaladım diye de sevinmiştim 3 ay uğraşmam yenilemeyle diye. Faizler arttı vadenin yarısı ziyan oldu. Bekliyorum 1 ay daha var bitecek de yenileyeceğim. Diğer hepsini şu anda günlükte bekletmekle beraber, günlük %1-2 daha az verse de, uzun bağlamaya elim varmıyor şimdi. Forumu takip edip doğru zamanı anlamaya çalışacağım. Karar vermek zor.

Faizlerin artacağı düşünülen zamanlarda banka kampanyalarında uzun vadelere daha iyi oranlar verilebiliyor. Ben de bu şekilde tongaya basmıştım 2 ay önce. 92 güne öyle aman da aman bir artış vermezdi Garanti, hatta bileşiği hesaplandığında 32 günle gitmek daha bile kazançlı olurdu. 92 günde normalin üstünde oran görünce atlamıştım sonra böyle oldu.

Şimdi bakıyorum çeşitli bankaların vade oran tablolarına, yine uzuna teşvik ediyorlar gibi görünüyor. Daha net yazmak gerekirse, liste oranları üzerinden, Garanti 32 gün %15, 92 gün %15.50, Enpara 32 gün %16.25, 92 gün %16.75, Cepteteb 32 gün %16, 92 gün %16.75 veriyor. 32 ile 92 gün arasında %0.50 ile %0.75 arası değişen farklar var 100k için. Ben kendi adıma biraz daha beklemeyi tercih edeceğim sanırım. Elbette ki yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 701/1006 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •