Sayfa 705/1013 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    yalan, yalan herşey yalan........

balon, balon herşey balon........

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Another typical day in brazil diyorum..

Tıpkı bizdeki terör haberleri gibi.Biz nasıl kanıksadık..
    Onlarda da karmaşa eksik olmaz.
    Bence yapabcılar tüm dünyada işlerini henüz bitirmediler, tatlı tatlı kazanıyorlar, Brazil'in piyasaları tedirgin etmesine izin vermiyorlar!

Varsın Brazil'de zarar etsinler tüm dünyadaki payı kaç ki? diğer taraftan fazlasıyla telefi ediyorlar!!

Hele bir işleri bitsin kan emicilerin, şimdi şişman kadın dans ediyor.....
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

2. Bu arada Brezilya Real'i yükselmiyor görünüyor ama, Haftalık grafikte hem düşen trendini yukarı kırmış hemde üçgeni yukarı kırmış...

Eh bu kadar kırılmadan sonra şenlik yakındır....
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

3.  Alıntı Originally Posted by Discover Yazıyı Oku
    Bitcoin 2700 dolar oldu .
    Bizde 2900 dan satiliyor.
    Korede ve japonya da.
    4000
    4100 dolar.

https://localbitcoins.com/ad/460159/...ea-republic-of
    az evvel denizli'de bitcoin 4.900 dolardan satıldı gözümün önünce, 300 metre sıra var, millet elinde nakit dolar bicoin satın almak için sıraya girmiş.. inanamadım.. bitcon'cular fiziki altın da kabul ediyor, bugünkü bitcoin/gold paritesi 1.95.. 2 hafta evvel 10 tane ata lira bozdurup bitcoin alan yaşlı teyze bu akşam bitcoin'leri verip 20 tane ata lira geri aldı gözümün önünde.. walla dedim helal olsun dedim, türk halkı trade nedir öğrenmiş..

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    az evvel denizli'de bitcoin 4.900 dolardan satıldı gözümün önünce, 300 metre sıra var, millet elinde nakit dolar bicoin satın almak için sıraya girmiş.. inanamadım.. bitcon'cular fiziki altın da kabul ediyor, bugünkü bitcoin/gold paritesi 1.95.. 2 hafta evvel 10 tane ata lira bozdurup bitcoin alan yaşlı teyze bu akşam bitcoin'leri verip 20 tane ata lira geri aldı gözümün önünde.. walla dedim helal olsun dedim, türk halkı trade nedir öğrenmiş..
    Komik misin sen
    Palyacomusun?

Guney kore parasini paritede ne etigini gormuyor musun?

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. DOLARCILARI ÜZECEK BİR BİLGİ:

Ağlama değmez hayat bu göz yaşlarına.

RV Publications‏*@RVPub :

The 'Great Unwind'.

Are CB's starting to reverse the U$10tn injected into #financialmarkets?

6. Bişey olmaaaaz. Biz Tl ile kazanan adamlarız. Ucuz dolar yolda mıymış? Bana uyar. Hangisi ucuzsa ondan alırım.

Dolar euro'ya göre %12 ucuz an itibari ile. %22 olsun da euro'da gözümüz kalmasın.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 25-05-2017 saat: 21:38.

Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    DOLARCILARI ÜZECEK BİR BİLGİ:

Ağlama değmez hayat bu göz yaşlarına.

RV Publicationsâ€*@RVPub :

The 'Great Unwind'.

Are CB's starting to reverse the U$10tn injected into #financialmarkets?

2033 de etkisini görürüz

8.  Alıntı Originally Posted by Discover Yazıyı Oku
    Komik misin sen
    Palyacomusun?
    bi palyaço varsa, dolar topiğinde sabah akşam bitcoin zart zurt reklamı yapmakta olandır.. istersen bora bey'e danış bu konuda..

dolara dönersek; neydi? fed'in 2009 başlattığı parasal genişleme 2013 mayıs'ta bitirildi, büyük deprem oldu EM paralarında hepsi değer kaybetti.. fed bilanço genişlemesini (tahvil aımını) bitirdi, üstüne 2 çeyrek puan faiz arttırdı bu 4 yılda.. nasipse bi kaç çeyrek daha faiz arttıracak, kısmetse bilançosuna aldığı o tahvilleri piyasaya geri satarak bilanço küçültecek (ekonomik büyüme ve istihdam artışı arzulanan düzeye devam ederse)..

bu süreçte majör EM ekonomilerinin (dolar kuru serbest dalgalanan) paralarda neler olmuş ? son 4 yıldır..

rus rublesi : 2013 yılında 110 dolar olan petrol 28 dolara kadar düştü ve şu an 50 dolar falan- ki, rus ekonomisinin dörtte üçü petrol/gaz ihracatı.. ayrıca, ukrayna/kırım işinde batı'yla takıştı, sanctions denen ambargolara maruz kaldı, banka işlemleri bile yasaklandı.. falan..

brezilya real : 2013-mayıs bizde gezi başladığı akşamın ertesi akşam, brezilya'da 1 milyon kişilik bir yürüyüş görmüştük (otobüs biletine 6 cent zam geldi diye), hatta gezi küresel bir direnişin öncü bayrağını taşıdı diye havaya girmiştik.. makro olarak emtia ihracatına bağımlı olduğu için fiyat düşüşü fena vurdu, ama esas hikaye politikti, seçilmiş devlet başkanı sermaye/batı destekli yargı darbesiyle düşürüldü, k.derviş misali piyasa adamı birini başa getirdiler, şimdi onun daha büyük yolsuzluğu çıktı, halk isyan etti, şehirler yanıyor şu an- lakin ne borsasında ne para piyasasında en ufak tık yok, çünkü bizim adama bi şey olmasın , gerisi hikaye diyor piyasa..

g.afrika : yine emtia ihracatına bağımlı bir başka ekonomi, emtia fiyatları kırılınca büyük darbe yedi, ama esas olarak k.derviş benzeri maliye bakanı değişmesin diye diretti piyasa- bir diğeri gelir, faizi falan düşürür maazallah falan diye- bakan değişimi hikayesine çok sert tepki koydu, kur tek günde %10+ fırladı vs.. şimdi sakin.. hikayenin gerisini takip etmedim

hindistan/ endonezya : emtia satamadığı için cari açık veren ekonomiler olarak türkiye'ye benzetildiği için kırılgan ilan edilip saldırıya uğradığı bu 2 rupi ekonomisi, hatta yine gezi'ye benzesin diye endonezya'da kitle gösterileri gördük aynı günlerde..bir nevi 'kim vurdu'ya gittiler 2013 sürecinde, lakin manipüle edecek bir altyapı bulamadılar sonra, 2013 ilk darbe sonrası iki rupi de yatay seyrediyor dört senedir..
    Son düzenleme : KaraKemal; 25-05-2017 saat: 21:33.

Sayfa 705/1013 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •