Sayfa 712/1312 İlkİlk ... 2126126627027107117127137147227628121212 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Dört çulsuz gelip buraya emlak lordu gibi yazıyor ya, çok eğleniyorum

2.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    madde 3ün ile düşünmeye devam edebilirsin,ben madde birin ile düşünmeye
    Bence pek edemezsiniz Sn. Caliagra, eski yazılarda devlet = mülk hatta cümle osmanlı mülkü vs.. diye geçer.

Laf da eski olduğuna göre, mal mülk değil de devleti kast ettiği bence de açık, eskiden mülk'ün böyle (1, 2) )bir anlamı dahi olmama ihtimali çok yüksek, selamlar.

3. Mülkiyet Hakkı bu nedenle anayasada yazılı dostum. Mülkiyet Hakkı gaspı şimdi birilerinin işine gelir gibi görünse de sistemleştiginde, zati alinizin de dolarına altınına veya ufakta olsa malina veya emeğine çöküldugunde dolayısıyla çulsuzluk rejimleştiginde tekrar düşünme fırsatınız olacaktır. Selâmetle

4. Noktasına, virgülüne kadar imzamı atarım. Durum bundan daha iyi ifade edilemezdi.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bir evin üstünde ev sahibinin muhtemelen 30-40 yıllık emeği vardır.
    Peki "hem güncel rakamı ödemem, hem de çıkmam" diyen kiracının o mal üzerinde ne gibi bir emeği veya hakkı var?

Yıllar öncenin rakamlarıyla 1 yıllık bir anlaşma yapıp oturmuş. Zaman içinde ödediği kira küçüle küçüle kuşa dönmüş. Daha da aynı şartlarda oturmak isteyen kiracının o ev üzerinde ne gibi bir hakkı olabilir?

Oturmak istiyorsan güncel rakamı ödeyip otur kardeşim, kimse seni zorla kovmuyor.
    Ama piyasa 5-6 ise ısrarla ve çirkefleşerek 1-2 ödemek nedir?
    Karşı tarafın rızası olmadan malına ucuza konmak EŞKİYALIK değilse nedir?

Bir markete gittiğinizde "ben buranın 3 yıllık müşterisiyim" gerekçesiyle 3 yıl öncenin fiyatlarıyla alışveriş yapabiliyor musunuz?
    Güncel fiyat neyse odur.

5.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Dört çulsuz gelip buraya emlak lordu gibi yazıyor ya, çok eğleniyorum
    Bu lafa çok güzel cevaplar verilir de,
    ya sabır deyip susalım.

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bence pek edemezsiniz Sn. Caliagra, eski yazılarda devlet = mülk hatta cümle osmanlı mülkü vs.. diye geçer.

Laf da eski olduğuna göre, mal mülk değil de devleti kast ettiği bence de açık, eskiden mülk'ün böyle (1, 2) )bir anlamı dahi olmama ihtimali çok yüksek, selamlar.
    o halde;
    adalet devletin temelidir.de, kasıtlardan vs vazgeç direkt mesajı ver demek istiyorumslm

7. çok eğlenen, kanına ve ruhuna tufeyli eşkiyalık yerleşmiş ruh hastalarına hayatta başarılar

8.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    mülk=devletmi?
    mülk=sahiplik,sahip olunan şey mi?

Adalet Devletin temelidir.yada Devletin temeli adalettir dersin.
    bu tür mesaj kasıtla vs verilmez
    kafana göre devlet kastedilmiştir dedin çıktın işin içinden

Ben burada "adalet mülkün temelidir." sözünün kökenini yazmaya çalıştım. Kafama göre devleti kasdetmem için bir sebep yok ki!!
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

Sayfa 712/1312 İlkİlk ... 2126126627027107117127137147227628121212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •