Sayfa 748/1009 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu arada VİOP a taktım bir zamandır...

15 kontratı geçmemek ve hep kısa kontrat açmak şartıyla son bir ayda hatırı sayılır bir kazanç elde etmişim...

Çok sevindirici...

Dolar zararı bir şekilde çıkıyor...

Bu gün de iyi bir gün kısacılar için...
    Kaşıkla verir kepceyle alir.
    Kari alin ve cikin.
    1 yil sonra keske dinleseydim dersiniz

Ilk kez giren birnin 15 kontrat acmasi....felaket.

Yillardir oynarim 2-3 e indirdim kontratlari . Vob eksisi gibi degil

gün dolarcılar için gayet güzel
    keyfini sürmekte hakkımız. çıkmak isteyen çıkabilirde
    ben aldım tutuyorum al satla uğraşamam doalr 6 da olsa elimde durur. amacım çok büyük paralar kazanmak değil.
    paramın enflasyon ve uluslararası paralar karşısında erimesine engel olmak. para lazım olursa satarım
    olmazsa tutarı. 2.90 ortalama ile aldım. ogün bugündür elimde
    ihtiyacım olmadıkçada satmam.
    3 kuruş artınca sattım
    3 kuruş düşünce aldım işinde yokum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    mevcut ekonomik şartlarda Dolar/TL nin 2018 de 4.00'lı rakamlara oturmasını bekliyorum.(ülkenin ekonomik gidişatındaki kötüleşme kontrol edilememektedir)
    şuan fiyatlar 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı kırmıştır.
    syg,

06.10.2017 USD/TL
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by deniz 36 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba. Bir süredir forumu takip ediyorum fakat bir paylaşım göremedim. Denizbank mobilden alım satım yapıyorum. Yaklaşık 60 kademe alım satım arasındaki fark. Daha uygun alım satım yapabileceğim bir yer var mı acaba. Bilenlerden bir cevap gelirse şimdiden teşekkür ederim

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    öpün başınıza koyun, özellikle böyle hızlı hareketlerde çok pisleşiyorlar bankalar, ziraatte yaklaşık 100 kademe, fibabanka'da 70 kademe civarı, iş bank, ykb daha kötü. Sadece bu değil, kuru ortalamıyor, üst sınırı mevcut kura yapıştırıyorlar, hatta sabah kur 3.6150, ziraatte satış 3.6100 alış 3.6000 gibi birşeydi, yani kuru da geriden (ama işine geldiği şekilde) takip ediyor, düşerken de tersi.
    Forumda daha iyi alım satım imkanı sağlayan başka aracı kurumlar önerenler oldu sağolsunlar ama benim zaten beş bankada hesabım var daha fazlasıyla uğraşamayacağım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Kaşıkla verir kepceyle alir.
    Kari alin ve cikin.
    1 yil sonra keske dinleseydim dersiniz

Ilk kez giren birnin 15 kontrat acmasi....felaket.

Yillardir oynarim 2-3 e indirdim kontratlari . Vob eksisi gibi degil
    İlk kez sayılmaz...

Mesele trendi yakalamak....

Yan başlıktaki üstadı azam muazzamın 50 gün önce "ha buradan kısa yapın dediği 124.000 e henüz gelemedik...

O da ne üstaddı be...

Bir sürü de mürid peydahlamıştı kısa zamanda...

Nerelerde acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    İlk kez sayılmaz...

Mesele trendi yakalamak....

Yan başlıktaki üstadı azam muazzamın 50 gün önce "ha buradan kısa yapın dediği 124.000 e henüz gelemedik...

O da ne üstaddı be...

Bir sürü de mürid peydahlamıştı kısa zamanda...

Nerelerde acaba?
    Kimdi o ston mu

7. 3.60 üzerine kalıcı olarak çıktı gibi görünüyor.

Çok nizami bir trendle yükseliyor yalnız bu şekilde uzun süre devam edemeyeceği kesin. 25 günde 20-22 kuruş arttı. Böyle devam etse ekim sonu 3.80, yılsonunda 4.20 olur. MB ve hükümetin eli armut toplamıyor kendi durulmazsa mutlaka müdahale gelir.

Bence ekonomi açısından 3.60-3.65 olması gereken seviyeydi, buralar iyi, altı da üstü de zarar. İhracatçılar sesini kesti, dış ticaret verilerine göre kudurmaya başlayan ithalatı da biraz frenler. Daha yükselmesi enflasyonu artıracağı gibi hükümete siyasi fatura da çıkarır. Dolar konusu hassas konudur. Buralardan tekrar aşağılara özellikle 3.5 altına gitmesi yine ihracatı baskılayıp zaten çok kötü giden dış ticaret açığına iyice darbe vurur, ekonominin her kesiminden yine sesler çıkar. Zaten büyük oyuncular da artık küçüklere aşağıdan maliyetlenme fırsatı vermeyecektir, kaçtı o tren.

Ben kendi adıma çıktıkça ufak ufak pozisyon boşaltıyorum, 3.50 altında her kuruştan topladığım dolarlardan şimdi elime öpene biraz biraz veriyorum, zaten onları fazladan almıştım karımı cebe atıyorum. Uzun vadede ise eski zirvesini geçmeden asıl pozisyonumu bozmayacağım.

Çıkarken satışı, inerken alışı düşünelim, herkese iyi kazançlar,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Kimdi o ston mu
    Adı aklımda kalmadı...

rosense mi nonsense mi diye bir özel kalemi vardı...

Sayfa 748/1009 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •