Sayfa 765/855 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815 ... SonSon
Arama sonucu : 6838 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by hasir Yazıyı Oku
    Teknikçi kıvraklığını bırakınız, yanıldım deyiniz. Sayenizde 1100tl altından alım yapamayanların vebalini aldınız.
    güzel kardeşim;
    bugün froto 1445 den mi kapattı?yanıldım diyeyim..bak tüm paylaşımlarıma bunların hepsi benim senaryolarım demedim mi?peki daha önceki benzerliklerini de grafiklerde göstermedim mi?onuda geçtim kimse atıp tutuyor sonra geri çekiliyor demesin diye alıp sattığımın dekontlarını paylaşmadım mı?kıvrak adam bunu yapar mı?
    beni tanıyormusun ki bana kıvrak diyorsun?
    hepsini bir kenara bırak dediğin gibi olsun,herkese malınızı satın %20 düşecek dedim..sonra kenara çekildim diyelim..
    bak şimdi geçmişe bak benim dediğim zamandan 20 gün sonra %9,4 civarı düştü..dön geri oku yazdıklarımı.
    niye demedin ki abi haklıymışsın dediğin gibi düşüyor?hadi ben %10,6 için kıvrağım güzel kardeşim..peki %9,4 için sen ne oluyorsun???
    seni hatırladım..nerden biliyormusun?o %9 düştükten sonra bir %2 çıktı,biriside şimdi gürsel ne yapıyor dedi,sende kulak çınlamasından muzdariptir şimdi o dedin...doğru mu?bişe dedim mi?düşerken senin neren çınlıyor du demedim..
    bu ne samimiyet kardeşim?hayırdır?sen tanımadığın insanlarla böyle mi konuşuyorsun?
    güzel kardeşim;
    senden önce fatih diye bir arkadaşta aynı şekilde bir şeyler demiş..sizin nezdinizde yine aynı şeyleri söyleyip rahatlamak isteyen herkes için geçerli bana deyin ki;
    abi,sen her nekadar bunlar benim senaryolarım siz amel etmeyin desende biz etkilendik sattık yerine koyamadık..
    bende derim ki;
    güzel kardeşim özelden bana numaranı yaz,dediğin gibi o tarih aralığında satış yaptığın dekontu bana gönder,bu foruma yazı yazdığın bilgisayarı da getir ki ıp den sen olduğunu teyit edelim,ben o sattığın lotlar kadar kendime alıp sana virman edeyim....
    ben dediğimi yaparım..bu hayatta insanın karşısına çıkabilecek en düzgün adamlardan biriyim ben..
    belliki gençsin , naçizane ,bilmediğin tanımadığın insanlarla konuşurken cümlelerini seç..bugün olmaz ama yarın mutlaka başına bir şey gelir..
    yarın tüm gün mesajını bekleyeceğim..gelmezse;
    bir daha benimle irtibata geçme...

2. Sizden etkilenip satanın aklına şaşarım ;)

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Gerçekten bu mesajınız ile içim buruldu,buruldu çünkü her ne kadar sizi baştan şu x de günden güne saatten saate çizgi ve ağız değiştiren cahil teknikçi geçinenlerle aynı kefeye koyma önyargı ve ahmaklığına düşsemde sizin farkınızı kısa zamanda fark ettim.Vesileyle kusuruma bakmayın,buda bana ders olsun.Kaliteli,karakterli ve gün görmüş bir abimizsiniz çok belli.İçimiz buruk zira gönül hep beraber şurada hoş sohbet ettiğimiz abilerimiz kardeşlerimizle kazanmayı arzu ediyor.Ama siz işinizi bilen bir abimizsiniz.Gereğini gerektiği zamanda kendiniz için en doğru olanı yapacak sistemede sahip olduğunuz çok açık.Hepimiz için en iyisini diliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Estağfirullah..bil mukabele..sen de sağlam yatırımcısın.
    ben tüm senaryoları önceden hesapladım Serkalgo kardeşim..bende bir sıkıntı yok..Osman ım da ,Fabric kardeşimde iyi niyetlerini sunmuşlar,eksik olmasınlar..
    gerçi bir şey olduğuda yok o da ayrı
    son paylaştığım grafiklerdeki hareketli ortalamalar kesişimleri benim stop-loss um..orda dururum ben..o sana genel resmi verir..bende forum baya bir tedirgin gördüğümü paylaşayım dedim.
    bak o yükselişler içinde kaç tane düşüş var..o ikili üçlü tepeyi yapıp bu bahane ile olması gereken %20 yine düzeltip çıkabilir..genel resim minare boyu kadar çıkacak..dikkat ettiysen nadir kesişirler,hele siyahla..
    ben onu gördüm;
    3.000 froto bozdum ya yaklaşık 3,5m para ile bekliyordum..bugün 179,6 dan 10.000 tane tuprs aldım...
    portföydeki tuprs oranını %32 ye çıkardım..
    2027 ye kadar froto nun %50 sini tuprs a geçirecektim..ilk alımı öne aldım..zaten 3.000 froto nun maliyeti 412 lerde idi..tuprs ları alır almaz bu bileşik getiriden dolayı maliyetim 97 lere patladı.
    bu arada tuprs alınacak en iyi rakamlarda..iyi denk geldi..korelasyon yap,tuprs 190 lara gelsin ..boz ..froto 1200 lerde dolaşsa bile sattığımdan daha fazlasını alırım..
    kalan yarısı ile nakitte,froto yu bilanço ya kadar bekleyeceğim..o ikili tepe oluşma ihtimali yüksek..bakacağım..
    artı , sattığımdan daha fazla froto m hala var.
    bu arada kardeşim,
    özelden 8 kişi indikatörleri sormuş..bugün yarın söyleyeceğim kendilerine ayarlarıyla beraber..şaşırdığım;teknik bilgileride baya iyi..sorulardan belli..yazın grafik paylaşın istişare yapalım dedim..tabii belli ve haklı gerekçeleri var..eğer öngörülerimiz çıkmazsa 3-5 tane teknik temel bilmez en hafif tabiriyle nasıl denir,hezeyanlı arkadaşlar diyelim,uğraşamayız dediler....yazık..keşke onlar yazsa,çizse..

4. Gürsel abi, sakıncası yoksa portföyünde neler olduğunu yazar mısın? Froto ve Tüpraş olduğunu öğrendik. Başka yavrular da var mı?

5. FROTO - Ford Otosan

Çinli BYD ve Chery ülkemizde elektrikli ve normal araç üretmek için ticaret bakanlığı ile görüşüyorlarmış.Buyrunuz cenaze namazına

Çinli BYD ve Chery, Türkiye'ye yatırımın eşiğinde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bloomberg'e yaptığı açıklamada Çinli iki elektrikli araç üreticisinin Türkiye'de yatırım yapmaları için yapılan görüşmelerin ileri aşamada olduğunu belirtti.

https://m.bloomberght.com/cinli-byd-...iginde-2353067

https://x.com/firatkozok/status/1791...8zR8BW99R1jyoQ

Cahillik mutluluktur!

6. İşte geçen gün bahsettiğim risk tam olarak buydu,avrupanın göbeğinde Macaristan vs her yere deli gibi fabrika yapıp bizim pazarımızı istila etmeye başladılar,teknoloji,maliyet ve ölçek ve satış fiyatı avantajları ile bunlarla rekabet etmekte çok zor.En sonunda bizide istilaya geliyorlar.Tam baş belası oldular.Geçen yazdım yine yazayım bişey yapmalı bişey yapmalııı bişeyler yapmalııııı…Göz göre göre felaketimiz kapıdan içeri giriyor..Portföy çeşitliliği şart ve şirketlerin sektörlerindeki riskler başgösterince böyle bir şeye tek hissede yakalanan felaketi iliklerine kadar yaşar.Misal ben Brisadan şartlar ne olursa olsun vazgeçmem.Sebebi kim araç üretirse üretsin benim tekerleği tıpış tıpış benden alıp arabasına takacak.Yatırımda konfor budur.Uçan araçlar çıkana kadar devam.Fordda Tofaşta falan bundan 4-5 yıl önce aklımıza bile gelmeyen yaşamsal risk bugün tam karşımızda evimize giriyor.Mekanizma alarmı bugün bir seviye daha arttı bende.

Cahillik mutluluktur!

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Çinli BYD ve Chery ülkemizde elektrikli ve normal araç üretmek için ticaret bakanlığı ile görüşüyorlarmış.Buyrunuz cenaze namazına

Çinli BYD ve Chery, Türkiye'ye yatırımın eşiğinde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bloomberg'e yaptığı açıklamada Çinli iki elektrikli araç üreticisinin Türkiye'de yatırım yapmaları için yapılan görüşmelerin ileri aşamada olduğunu belirtti.

https://m.bloomberght.com/cinli-byd-...iginde-2353067

https://x.com/firatkozok/status/1791...8zR8BW99R1jyoQ

Merhabalar, görüşlerinize saygı duyuyorum ancak net bir şekilde katılmıyorum. Nedenlerine gelince:

1 - Ticari ürünler, sadece bir matematik hesabına dayalı olarak tercih edilmez, marka değeri ve üretildikleri ülkelerin ilgili/ilgisiz konulardaki itibarları bu ürünlerin başarısında önemli bir rol oynar. Örneğin ben Toyota, Ford, Mazda alırım ama Çin marka araba almam.

2 - Kurumsallık kelimesi adı üstünde kurum bağlamaktan gelir. Adı Ford olmasın, x olsun, Türk Borsası olmasın, y borsası olsun, köklü bir şekilde kurum bağlamış yapıları söküp atmak imkânsız değil zordur. Koskoca Nokia, nereden nereye geldi gibisinden örnekler verilir meselâ. Ar - Ge konusunda başarılı olanlar bu tehlikeden beri olurlar. Pastadan pay alırlar derseniz, Çin devleti ve ürünleri (biliyorum kaliteli Çin ürünleri ve üretim merkezleri de var ama satış sonrası güvenirlikleri yok ya da oldukça az) bu itibarsızlıkla Batı'da pastanın ancak dibini sıyırır. Kendisi gibi faşist ve geri kafalı dünyada iş yapar mı, hem de çok iyi yapabilir.

3 - Vesair çokça sebep sayılabilir ama fazlasına gerek yok. Bir de kendi adıma Uygur Türk'ün katili haysiyetsiz Çin'e zerre kadar saygım yok (yanlış anlamayın Batı masum, siz Çin'i destekliyorsunuz, hedef pazarı zaten Türkiye vs. demiyorum ama duygusal tepkiye dair bende sadece bu madde var)

Özetle, Çin gibiler Batı'ya haracını ödemeden Batı'da elle tutulur bir şey elde edemez, bakmayın ABD tahvillerinin şu kadarı Çin'de vs. hikayelerine, adı üstünde hikaye. Hayatta son sözü talih ya da Tanrı hangisini tercih ederseniz tersini dilemedikçe, yine akla dayanan kaba kuvvet söyler. Çin, Batı'nın f.hiş.si olmaya mahkumdur.

Umarım, ifadelerimi saygısızlık olarak değerlendirmezsiniz ama Çin'i bu kadar gözde büyütmenin anlamı yok bence.

Saygılar.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Merhabalar, görüşlerinize saygı duyuyorum ancak net bir şekilde katılmıyorum. Nedenlerine gelince:

1 - Ticari ürünler, sadece bir matematik hesabına dayalı olarak tercih edilmez, marka değeri ve üretildikleri ülkelerin ilgili/ilgisiz konulardaki itibarları bu ürünlerin başarısında önemli bir rol oynar. Örneğin ben Toyota, Ford, Mazda alırım ama Çin marka araba almam.

2 - Kurumsallık kelimesi adı üstünde kurum bağlamaktan gelir. Adı Ford olmasın, x olsun, Türk Borsası olmasın, y borsası olsun, köklü bir şekilde kurum bağlamış yapıları söküp atmak imkânsız değil zordur. Koskoca Nokia, nereden nereye geldi gibisinden örnekler verilir meselâ. Ar - Ge konusunda başarılı olanlar bu tehlikeden beri olurlar. Pastadan pay alırlar derseniz, Çin devleti ve ürünleri (biliyorum kaliteli Çin ürünleri ve üretim merkezleri de var ama satış sonrası güvenirlikleri yok ya da oldukça az) bu itibarsızlıkla Batı'da pastanın ancak dibini sıyırır. Kendisi gibi faşist ve geri kafalı dünyada iş yapar mı, hem de çok iyi yapabilir.

3 - Vesair çokça sebep sayılabilir ama fazlasına gerek yok. Bir de kendi adıma Uygur Türk'ün katili haysiyetsiz Çin'e zerre kadar saygım yok (yanlış anlamayın Batı masum, siz Çin'i destekliyorsunuz, hedef pazarı zaten Türkiye vs. demiyorum ama duygusal tepkiye dair bende sadece bu madde var)

Özetle, Çin gibiler Batı'ya haracını ödemeden Batı'da elle tutulur bir şey elde edemez, bakmayın ABD tahvillerinin şu kadarı Çin'de vs. hikayelerine, adı üstünde hikaye. Hayatta son sözü talih ya da Tanrı hangisini tercih ederseniz tersini dilemedikçe, yine akla dayanan kaba kuvvet söyler. Çin, Batı'nın f.hiş.si olmaya mahkumdur.

Umarım, ifadelerimi saygısızlık olarak değerlendirmezsiniz ama Çin'i bu kadar gözde büyütmenin anlamı yok bence.

Saygılar.
    Brisa dan vazgecmem lastiği benden alcak;)
    Çin in ucuza üretmediği ürün mü var?
    Orda niye korkmuyorsa?

İşin acık hali şu.
    Ford geçmişten bu yana büyüdü.
    büyüyen şirketin daha da büyümekte zorlanacağını düşünüyor.
    Mesele bu.
    Tutarsız oldugu besbelli brisa meselesinden dolayı.
    Farkında değil.
    Neyse alan alır satan satar…
    Sabahtan akşama gelip korku pompalıyor burda.

Ytd

Sayfa 765/855 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •