Sayfa 779/852 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

migrosun genel merkezi ataşehir doğru anadolu tarafındaki adliyede açılır.

2.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    migrosun genel merkezi ataşehir doğru anadolu tarafındaki adliyede açılır.
    peki üstad spk kararını beklememiz lazım mı

3.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Dostlar, kipada zamaninda ve şuanda yaşananlarin benzeri şimdi dgzte ve hurgz da yasaniyor. 1 milyar doları Aydin dogan in cebine şak diye koyan Demirören is küçük yatirimciya gelince ********lik yapmaya çalışıyor.

Dgzte için hic alakasiz bir tarih olan görüşmelere başlangıç tarihinde ki dolar kuru baz alınsın diye başvuru yaptı.
    Hurgz için çağrı muafiyeti istiyor beyfendi.
    Ozellikle hurgz için sizlerin yorumlarini almak isterim.
    Ne dersiniz muafiyet alabilirler mi.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu konu hakkında bilgi sahibi olan yok mu. Ne olur sonuç.
    Biliyorum sizlerin derdi bizimkinden de büyük ama tecrubelerinizden faydalanmak isterim. Saygilar

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by runo Yazıyı Oku
    peki üstad spk kararını beklememiz lazım mı
    o tercih meselesi bekleyip sonra dava icin karar verilebilir yada yok ben bu migrosun canına sica...cagim deyip şimdi davayi açıp süreci baltalayıp birlesmeden vazgeçmeye zorlayabilirsin.iyi düşünüp karar vermek lazim

5.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    o tercih meselesi bekleyip sonra dava icin karar verilebilir yada yok ben bu migrosun canına sica...cagim deyip şimdi davayi açıp süreci baltalayıp birlesmeden vazgeçmeye zorlayabilirsin.iyi düşünüp karar vermek lazim
    benim aldığım bilgi birleşmenin ticaret sicil gazetesinde yayınlandıktan sonra 2 ay içinde dava açılması yönünde geçen gene bir yerde kipa ile ilgili yargı ya gidildiği ve kipa nın mahkemelik olduğu açıklanmıştı genel kurul toplantısında büyük hisse darlar yönetime dava açacaklarını zaten beyan ettiler. jak bey fehmi tokatlıoğlu bey erhan aktaş bey

Alıntı Originally Posted by runo Yazıyı Oku
    benim aldığım bilgi birleşmenin ticaret sicil gazetesinde yayınlandıktan sonra 2 ay içinde dava açılması yönünde geçen gene bir yerde kipa ile ilgili yargı ya gidildiği ve kipa nın mahkemelik olduğu açıklanmıştı genel kurul toplantısında büyük hisse darlar yönetime dava açacaklarını zaten beyan ettiler. jak bey fehmi tokatlıoğlu bey erhan aktaş bey
    bu bahsedilen birlesmenin iptal davasi,bu farklı bir hukuki süreç bu davanın açılması icin birlesmenin yapilmis tescil falan bitmiş olması lazım. TTK 202.2 farklı bir hak bence daha çabuk sonra götürür çünkü bu davayi açtığında tedbir geliyor direk .yürütme kendiliğinden duruyor.

TTK 202.2 DE birlesmenin açıkça anlaşılır hakli bir nedeninin olmaması temel konu, tabi burda birlesmenin açıkça anlaşılır hakli bir nedeninin olmadığını hakime ikna etmek gerek birlesme olursada kipa şirketinin birsekilde zarar edeceğini anlatmak gerek.
    davayi belki migros kazanır ama dava açıldığında yürütmenin durduruluyor olması migrosun hıc hesaplandığı bir belirsizlige yol açacağından surec uzayacagagindan yılsonu bilançolar ile birlesme yetişmez.

Dava açılması migrosun uzlaşma ile süreci yürütmesi gerektiğini kendilerine hatırlatır, gönüllü çağrı yapalim vs diyebilir bir ihtimal.

Sayfa 779/852 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •