Sayfa 78/829 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon
Arama sonucu : 6628 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Gayet iyiymiş, ben 185 TL'ye burada kahvaltılık yağlı loru zar zor alıyorum artık.
    Ankarada filan mısınız? Ucuz bir şey bulunamayan şehir... Ulus mulus ucuz bi şey bulsan sahtekarlık..

Cari açık çok o sebeple dolar artacak “teorik bilgisi” yanlış bir çıkarım.

Bir kere vatandaşın yastık altında ve banka kasalarında ne kadar altın dolar var bilmiyorsun.

İkincisi bu cari açık 5 sene önce de vardı şimdi dolar 2 yılda %220 den fazla artmış cari açık ise son 2 yılda daha eskiye göre çok daha fazla artmış.

Üçüncüsü faizler düşük ve real getiri olmadığından tüketici dolara altına mala yöneldi, stok yaptı ileriki ihtiyacını bugünden aldı, bu da ilave talep yarattı.

Tüm bunların sebebi negatif reel faiz ve bu şekilde vatandaşın TL ye olan güveni kalmadı.

Bizim gibi “gelişmekte? olan” ülkelerde çözüm sınırlı ama belli.
    Faizi artıracaksın talebi kısacaksın, vatandaşı Tl ye güvendireceksin. Doların çok fazla yükselişini engelleyeceksin.

Enflasyon bir şekilde düşer ama hayat pahalılığını ve alım gücünü arttırmak için çok fazla yapısal değişim yapman gerek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Ankarada filan mısınız? Ucuz bir şey bulunamayan şehir... Ulus mulus ucuz bi şey bulsan sahtekarlık..
    Erdekteyim üstadım, ucuz ürün satan yerler elbette var ama dediğiniz gibi kalitesiz, sahte şeyler hep. Öyle herşey organik olsun vs. tribinde olan biri de değilim, sadece insani yaşamak için biraz seçici, daha doğrusu asgari kalite arıyorum. Damak tadı gereği bazen birkaç tık üstüne de çıktığım oluyor tabi. Normal kalitede, yağlı, tadı yavan olmayan güzel bir lorun fiyatı geçen hafta 170 TL idi her zaman peynir aldığım yerde. Tabi aynı yerde sucuğun kilosu da 550 TL bu arada. Pahalı ama kaliteli, daha doğrusu insani ölçüde kaliteli. Marketten yarı fiyatına lor aldığım da oldu ama sigara böreğinin içine kullanma kararı aldık 1-2 lokma ağzıma atınca

Faiz negatif olunca muhabbet farklı tarafa kayıyor...

Böreklik peynir konusunda şunu söyleyebilirim..Bizim orada yarım yağlı sütten yapılan beyaz peynir var...Böreklerde mükemmel oluyor ama stoklanamadığından buzlukta da tad değiştirdiğinden az getirince astarı yüzünden pahalıya geliyor..

Bizans gibi metropol şehirde iyi ürün bulmak zor, bulunca da fiyatı anormal oluyor...Bizim bütceye uygun kaliteli ürün istanbuldan temin etmek oldukça zor...

5. Tüm Türkiye de olduğu gibi İstanbul da da hayvancılığın içinden geçtiler.. Silivri taraflarında özellikle köyler mahalle statüsüne girdikten sonra köylü ve hayvancılıkla uğraşanlar dışlandı.. Arazi, mera uygulamaları, mahalle statüsü ile işleri zora sokuldu, yeni gelen imara açılan yerlere yerleşen şehirli görmemişler hayvanlardan ve sahiplerinden rahatsız oldu.. Vs vs.. Ben böyle ülkenin....

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Tarım Kredi kaşarı kullanıyorum(memleketten getirmek biraz sıkıntılı) geçen ay 200 TRY di...Bu ay 185 liraya aldım..

Orada süt ürünleri fena değil...
    Koyun eti fiyatı ile kaşar eşitlendi

200 lira

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,394
    Gecen hafta Afyon'da termal otelde idim.

Gelirken pastirmami, 1300 TL den cumhuriyet sucugumu 530 TL den alip geldim.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,394
     Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

İthal badem 330 tl.!!!!
    yerli fındık 500 tl .!!!
    Gaziantep fıstığı 700 tl.

Zügürtler bile sıraya girmiş.!!!
    Kilo kilo alıyorlarmış.!!!

Gelde külahıma anlat.!!!!

Dinazor.!!!!

Sefillik diz boyu.!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Tugba kuruyemisden 5 li karisim aliyorum.

1 kg da tuzsuz kabak cekirdegi, prostata iyi geliyormus.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 78/829 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •