Sayfa 79/133 İlkİlk ... 2969777879808189129 ... SonSon
Arama sonucu : 1064 madde; 625 - 632 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    tatgd; 2012 yılı cirosu 185 milyon dolar (ortalama döviz kuruna göre)...brüt kar marjı son 4 yılın ortalaması %30

son yıllarda borsaya açılan şirketler yıllık cirolarının en az 3 katından (piyasa değeri=cirox3) halka arz ediliyor... brüt kar marjı %30 olan bir sanayi şirketinin piyasa değeri cirosun 3 katı olması olağan

Şaka gibi ....bugünlerdeki ciroyu....TL OLARAK....2012 yılına uyarlarsak...BENJAMİN OLARAK....1 milyar dolar yapıyor....

bir ben mi kaldım formasyonu mu?

3. evet güzel haberler bekliyoruz.... Atalım ölü toprağını üstümüzden ft-2,karmaşık sayı,baddog,xortzana ve ismini saymadığım diğer arkadaşlar yazılarınızı beğeni ile okuyorum . beyin fırtınasına devam....

--söylenecek pek bir şey kalmadı bana göre; bu saatten sonra filimin sonunu göreceğiz...

--KOÇ gurubu gerçek değerinin altında satarsa yuh olsun deyip, hakkımı kanuni yollardan ararım...yeni alan kişi-gurup şirketi daha iyi yöneteceğine inanırsam yatırıma devam ederim...

--ben bu hafta satış haberinin gelme ihtimalini çok yüksek görüyorum...bu zamana kadar açıklamamaları büyük bir hata..ayıp;

--iki ihtimal var; uygun teklif gelmedi, vazgeçtik...ya da şu fiyattan sattık...aradan neredeyse 50 gün geçti...neyi bekliyorlar, spekin ucuzdan toplamasını mı?,

5. İstedikleri gibi bir gün oldu. Zaten endeksin iyi olduğu günlerde bile anlamsız düşüyordu ya da az yükseliyordu. Öyle böyle derken ciddi düşürdüler. Hisseye ilgiyi de ümidi de kırmayı başardıkları söylenebilir. Teklifleri değerlendiriyoruz haberi sonrası alanlar %25 içerde. Bu gün kötüydü ama her zaman böyle sürmeyecek. Biz hissenin sahibi değiliz zaten bizi umursadıkları da yok. Sahiplerinin planı bitsin herşey değişir. Nasipten öte köy yok, bekliyoruz.
    Burada yazılan yazılar kişisel görüşlerim olup yatırım kararlarınızı etkilemek amacıyla yazılmamaktadır. Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Gözden kaçtı herhalde kimse yazmamış. Tat gıda Afyon dinarda güneş enerjisi işine giriyor. Valiliğe başvurarak ÇED sürecine girmiş bulunuyor. Tam satış aşamasında biraz garip değil mi. Bunun hazırlığı ne zamandır yapılıyor. Şirketin sürekli borçlanmasının bu yatırımla ilgisi olabilir mi. Şirkete talip olanların bu konudan bilgisi var mı. Teklifler alınırken bu proje görüşülüp fiyata dahil edildi mi. Yoksa satıştan vaz mı geçildi.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by karmaşık sayı Yazıyı Oku
    2022 yılının sonunda 5.500 lira olan asgari ücretle yıl sonu fiyatı olan, yaklaşık 37 tl den yaklaşık 148 tane hisse alınabiliyordu.

2023 temmuz asgari ücretiyle de 24 lü fiyatlardan yeni asgari ücret 11.402 tl ile yaklaşık 471 hisse alınabiliyor.

Alım gücünde hisse penceresinden bakıldığında, yaklaşık % 220 artışla , yaklaşık 323 adet fazla hisse alınabiliyor.

Bir başka deyişle alım gücü olarak asgari ücretli birisi için fiyat yaklaşık %70 düşmüş.

Muazzam.

Şu yazıda bile ucuz gibi görünen hisse, bugünkü 31,80 TL kapanışıyla beraber yeni açıklanan 17.002 tl asgari ücretten yaklaşık 534 tane alınabiliyor.

Değişik.

8. Aralık enflasyonunun açıklanmasıyla beraber enflasyonda yılı % 60 - 65 oranında bir yerde kapatıcaz.

Hisse bu 12 aylık dönemde şu anki fiyatıyla beraber yaklaşık % 11-12 civarında düştü.

Basit bir kümüle toplama göre %75 civarında bir kayıp söz konusu. Ticaret ile uğraşanlar 1 yılda bu kadar kaybın ne anlama geldiğini çok iyi bilirler.

Sayfa 79/133 İlkİlk ... 2969777879808189129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •