Sayfa 8/69 İlkİlk ... 6789101858 ... SonSon
Arama sonucu : 550 madde; 57 - 64 arası.

Konu: ECZYT - Eczacıbaşı Yatırım

1. beklentisi kartaldaki arsamı arkadaşlar bu arsa kaç para eder ve yeri tam olarak nerede bilen var mı teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
     Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    beklentisi kartaldaki arsamı arkadaşlar bu arsa kaç para eder ve yeri tam olarak nerede bilen var mı teşekkürler
    Beklentisi sadece arsa değil eski başlıkta beklentileri yazmış idim.Bulursanız okursunuz. Şu ana kadar sadece ikisi gerçekleşti.
    Şimdi sermaye artırımına sıra geldi.
    Tam olarak yeri,Kartal sahilde 5 adet ucube gibi dikili dap yapının kuleleri var onun yanı.İstmarin denilen AVM yi bulursanız işte orası.
    https://dapyapi.com.tr/istmarina
    ARSA değerine gelince; aslında proje değerine bakmak lazım. Bunlar ha deyince olacak işler değil .Yakın yörede işmanzara adalar kuleri mevcut.
    http://www.manzaraadalar.com.tr/
    Adamlar projeye başlamadan önce 3 sene fuara çıkıp maketten satış yaptı,
    halada satıyorlar. Detaya oradan bakabilirsiniz.
    Diğer bir kıyaslamayı turgg-Türker proje üzerinden yapabilirsiniz.
    Turgg sadece arsası olan 7.120 milyon sermayesi olan faaliyetsiz bir şirket. Arsası sanırım 70 dönüm. Şu aralar 175.00 TL den işlem görüyor.200.00 üzerini de görmüş idi.
    7.120.000X 175=1,250 Milyar gibi değere sahip. ECZYT arsası 318 dönüm, yani 4,5 katı. Hesabı ona göre yaparsınız.
    Yatırımın ayrıca faal olduğunu düşünürseniz iş başka boyutlara varır.
    Bilgi mahiyetinde yazdım, tavsiye filan değildir.
    Çok uzun yıllardır bu hissedeyim.
    Bu hisseden ekmek yemek için uzunca bir süre beklemeyi göze almak gerekir. Dandirik hisseler gibi paldur küldür para kazndırıp /kaybettirmez. Her sene temettü veren bir şirkettir
    Umarım faydalı olabilmişimdir.

3. Kartal arsası yatırımın ya da İlacın değil. Eczacıbaşı Holginge ait. Şirkete yatrım yapmış uzun yıllar bekleyenler bile bu durumu yanlış anlamış gözüküyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
    Bunu defalarca yazdınız. Sonuç olarak iç içe geçmiş şirketler. Hepsine bir pay düşüyor.

5. İyi de ısrarla ECZYT arsası diyaorsunuz. Üstelik Yatırım zaten tarihi bir değer kazanmışken. Bunun bile az olduğunu daha çok şey vaadettiğini vurgulayan bir yazı içinde kullanılıyor bu yanlış terim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
    Yazımı tekrar okursanız tek kelimesinde eczyt arsası geçmez, beklentiler olarak geçer. Defalarca yazdığım gibi arsa tek beklenti değildir.
    Arkadaş yazısında o şekilde sorduğundan ,cevabını yazdım. Sizin israrla bunu belirtmekteki amacınızı anlamış değilim. Kimseye alın dediğim de yok.
    Zaten eski yatırımcıyım,beni kazımaz, alırsanız uzunca beklemeyi göze alınyazıyoruz, sizin derdinizi anlamadım. Kİ KEZA yazmaya başladığımda hisse 23-25 arası idi. Eski yatırımcılara tutun dedik, fena mı oldu?
    Durup durup arsanın yatırımının olmadığını yazıyorsunuz, ne biliyor da yazıyorsunuz şirket profili hakkında ?
    Unutmayın ki kent gıda gibi bir çikletci bir ara 7,5 Thy alacak duruma geldi bu ülkede. Onun içindir ki kimseyi yönlendirecek yazmamak lazım. Girecekseniz uzunca beklemeyi göze alın diye de ikaz ediyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Beklentisi sadece arsa değil eski başlıkta beklentileri yazmış idim.Bulursanız okursunuz. Şu ana kadar sadece ikisi gerçekleşti.
    Şimdi sermaye artırımına sıra geldi.
    Tam olarak yeri,Kartal sahilde 5 adet ucube gibi dikili dap yapının kuleleri var onun yanı.İstmarin denilen AVM yi bulursanız işte orası.
    https://dapyapi.com.tr/istmarina
    ARSA değerine gelince; aslında proje değerine bakmak lazım. Bunlar ha deyince olacak işler değil .Yakın yörede işmanzara adalar kuleri mevcut.
    http://www.manzaraadalar.com.tr/
    Adamlar projeye başlamadan önce 3 sene fuara çıkıp maketten satış yaptı,
    halada satıyorlar. Detaya oradan bakabilirsiniz.
    Diğer bir kıyaslamayı turgg-Türker proje üzerinden yapabilirsiniz.
    Turgg sadece arsası olan 7.120 milyon sermayesi olan faaliyetsiz bir şirket. Arsası sanırım 70 dönüm. Şu aralar 175.00 TL den işlem görüyor.200.00 üzerini de görmüş idi.
    7.120.000X 175=1,250 Milyar gibi değere sahip. ECZYT arsası 318 dönüm, yani 4,5 katı. Hesabı ona göre yaparsınız.
    Yatırımın ayrıca faal olduğunu düşünürseniz iş başka boyutlara varır.
    Bilgi mahiyetinde yazdım, tavsiye filan değildir.
    Çok uzun yıllardır bu hissedeyim.
    Bu hisseden ekmek yemek için uzunca bir süre beklemeyi göze almak gerekir. Dandirik hisseler gibi paldur küldür para kazndırıp /kaybettirmez. Her sene temettü veren bir şirkettir
    Umarım faydalı olabilmişimdir.
    İşte yazdığınız. Ayrıca bu ne kibir. Kibirden yazdığınızın farkında değilsiniz. Evet ne biliyorum, arsa ECZYT'ın değil. Şirket profili hakkındada sizden çok daha fazla detay bildiğimi de biliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,832
    Bakın ortada kibir diye bir şey yok. Ben yazdıklarımla bir vebal almam ama ! ya siz, hiç düşündünüz mü?
    Bu kağıt 300-500 gider ise ne yazacaksıznız. YILLAR İÇİNDEDE GİDECEKTİR.
    Siz hiç gerçek hisseden kupon kesip Maslağa gidip temettü aldınız mı?

Sayfa 8/69 İlkİlk ... 6789101858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •