Sayfa 80/1002 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 633 - 640 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Finans merhaba tdg fonuna şöyle bir baktım. Anladığım kadarı ile bu fon yabancı ülke eurobondlarına yatırım yapıyor (yani türk eurobondlarına değil). Eğer öyleyse bu fonların değerlemesi nasıl oluyor ve bizim CDS değişimlerinn doğal olarak etkilenemesi gerekir değil mi? Bu konularda bilgi verirsen faydalanırız. iyi hafta sonları.
    Üstadım Eurobondlarında bir fiyatı var ve işlem gördüğü borsadaki kapanış fiyatı ile MB bankasının açıkladığı döviz kuruyla hesaplama yapılıyor olması gerekir
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sn admustafa size kaç kez teşekkür ettiğimi hatırlayamıyorum artık çok teşekkürler. Onsu bulduktan sonra gram altın için formül kolay 31,1 e bölüp güncel dolar kuru ile çarpmak

biraz abartıyım o zaman aft'nin belli oranlarda bağlı olduğu ndxt endeksi için formül olabilir mi
    değer güncelleniyor mu ons fiyatını bu şekilde çekince?

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aşağıdaki formül işinizi görür sanırım üstadım tabi bu değer USD cinsinden TL'ye çevirmek isterseniz ilave hesaplamalar gerekecektir

=İNDİS(IMPORTHTML("https://tr.investing.com/currencies/xau-usd-historical-data";"table";1);2;2)

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    30 agustos arefe gunu talimat vermistim. Bu bahsettiginiz olayin aynisini yasadim emir verdigim tutar kadar MAC de alim var fakat TDG de duz hesap yapmislar 360 tl iade etmisler. Halbuki 4.603 adet daha TDG alinabilirdi. Banka vakfbnk
    Minimum alış/satış adedi ile ilgili olabilir bu durum
    Girdiğiniz alım tutarlarını(mac ve tdg için) yazarsanız kontrol edelim anlamış oluruz sebebini

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    şu an için güncel gözüküyor problem yok
    Burada yazmış olduğum bilgi,yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Lütfen kurumunuzdaki profesyonel yatırım uzmanlarınıza danışın.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bilmiyorum üstadım, goldtrf fiyatını almak için kullanıyordum ben
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Doğrusunu yazmışsınız üstadım Diğer kurumlara göre Valörlü fon alımı iş yatırımda avantajlı Zor kısmı, kredi faizi ödemek istemiyorsanız fon satımının ve alımının gerçekleşeceği günleri biraz takip etmek gerekiyor Tabi bazı sorunlarda oluyor. Genelde öğleye doğru verilen emirlerimde oldu bu durum emir verdikten sonra iptal olabiliyor. Bunun nedeninide müşterilerden birinin yüklü bir fon alım emri olursa kurumun Takasbank'taki teminatı yetersiz kalıyormuş benim MT'nin söylediğine göre. İptal olan emirden dolayı bir kayıp yaşarsanız MT kaybı biz karşılarız demişti ve karşılanmıştı bir keresinde
    Hoş geldiniz sn admustafa
    Valla sizden duyduğumu aktarıyorum, sonuç doğruysa iyi öğrenmişim sizden demekki.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Finans merhaba tdg fonuna şöyle bir baktım. Anladığım kadarı ile bu fon yabancı ülke eurobondlarına yatırım yapıyor (yani türk eurobondlarına değil). Eğer öyleyse bu fonların değerlemesi nasıl oluyor ve bizim CDS değişimlerinn doğal olarak etkilenemesi gerekir değil mi? Bu konularda bilgi verirsen faydalanırız. iyi hafta sonları.
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Üstadım Eurobondlarında bir fiyatı var ve işlem gördüğü borsadaki kapanış fiyatı ile MB bankasının açıkladığı döviz kuruyla hesaplama yapılıyor olması gerekir
    Evet aynen sn ad mustafa'nın dediği gibi oluyor.

TDG'de ABD tahvilide var başka ülke ve hatta şirket tahvili de olabiliyor.
    Bu tahviller o ülke veya şirketin günlük durumuna göre yani aslında onalrın CDS'ine göre 2.el piyasasında değerleniyor yada değer kaybediyor.Bizim CDS'le ilgisi yok.
    Bizde bunu MB'nın günlük açıkladığı dolar kuruyla çarpıp işlemi tamamlıyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Minimum alış/satış adedi ile ilgili olabilir bu durum
    Girdiğiniz alım tutarlarını(mac ve tdg için) yazarsanız kontrol edelim anlamış oluruz sebebini
    TDG'de minimum alım 5000 adet o da 404 TL yapıyor.
    Ama ben diyorumki 5500 TL.lik al
    O gidiyor 68 069 adet alacağına mesela 65 000 adet alıyor.Kalan iade
    Özellikle TDG'de var bu durum nerdeyse 1000'in katlarıyla satıyor fonu.

Sayfa 80/1002 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •