Sayfa 80/271 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 2165 madde; 633 - 640 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Kendi adıma şirketin faaliyetleriyle ilgili bir sorun görmüyorum. Aptalca sebeplerle hisse satmaları şirkete olan güveni zedeledi evet. Ama Özgür bey'in gerek bugünku açıklamalarını gerekse maillerime verdiği cevapları tatmin edici buldum. Buna hisse satışı konusu da dahil olmak üzere. Kimileri yerin dibine sokuyor, kimileri potansiyeline inanıyor şirketin. Ortaklar çok büyük saçmaladı katiliyorum. Ancak son tahlilde aslolan bilanço olacak ve fiyatı o belirleyecek. Daha da düşebilir belki ama, benim bu fiyatlardan 1 lot dahi satacak hissem yok, ihtiyacım olmayan parayla ekleme yaparim sadece. Faaliyetlerde ve bilançolara bir bozulma gorulmedikce hissedeki potansiyel çok yüksek bence.

2.  Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Ancak son tahlilde aslolan bilanço olacak ve fiyatı o belirleyecek..
    Ki son 1 senedir bilanconun fiyati belirledigi yok ;)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,313
    kendi adıma dünkü yayını bugün izleyebildim. malum yavaş yavaş emekli moduna hazırlandığım için dün dışarıda idim ve nasıl olsa bir şey değişmeyecek diye izlemek yerine yorumları okudum...
    sn paracelsusa katılıyorum. doyurucu bir yayın olmuş. yalnız bir kaç hususu yeniden ihsas etmek gerekir mi bilmem...

Kadirhan Öztürkün bir problemi var mı bilmem ama intikam intikam ve gene intikam diye sorular sordu... kendi adına tekrar tekra belirttiği bunlar tarımı becerebilecekler mi bakalım sorusunun cevabını aldı. geçen yıl da bu ALARKO karlılığını sürdürebilecek mi bakalım istisnai bir yıl oldu ve fiyatlandı gibi bir söyleme girmişti. istisnai yıl olmadığı ve fiyatlanmadığını biliyor mu bilmem ama galiba yanlı bir yayın politikası var. ya da bir kuyruk acısı... muhtemeldir ki bunlar enerji işini beceremezler söylemi zaman içinde oluşmuştur...

kim idi hatırlamıyorum ama dağıtım işinde biz o kadar para veremeyiz bizim için pahalı demişlerdi ilk ihalelerde... doğruydu hala bir çok yerde gaza gelmedikleri açık...

Enerji depolama işinde çok güzel bilgiler verildi ikinci ağızdan... bu durum bile bir çok analistin üzerine atlamasına sebep olmalıydı ama neeeerrrdeee. bu alanda en iyiler çinliler ve Almanları iflas ettirenler bizim piyasayı da yakında çöplüğe çevirme potansiyeli olan yatırımcılar ve teknoloji çinde ise işbirliği gereklidir sanırım...

tekrar enerji işinde en çok GES yatırımı kendi dağıtım alanlarında ve bunun için altyapı yatırımları yapılması gerekiyor... bu yatırımları kim yapacak acaba. sanki bu durum bile bir kaç yıl MERAMın karlılığını artırarak devam ettirir mi?

Venture... 4 unicorn mu denildi... 25 şirket ve her yıl artıyor... sadece venture değil yatırım alanı da bi hoş... laf aramızda 3 milyar dolarlık hedef 4 milyara mı çıktı... sn 101 kafkasörü geçtik Uludağ yaylalarında mı festival kovalayacağız ... Eskiden Devlette de uzun vadeli öngörüleri çıkan birilerini hatırladım ...

Tarım zaten uzun uzun anlatıldı. ama güzel bir açılım vardı. siz kaliteyi tutturursanız alıcı gelip malı kapınızdan alır denildi... ilginç. demek ki tohumdan, gübreden, işleme ve kurutmaya kadar kaliteyi siz belirleme şansına sahip olursanız pazarlamaya pek ihtiyaç kalmıyormuş... 3 milyar doların 3 te biri tarımdan mı gelecekmiş... ama 175 milyon dolarlık FAVÖKten 109 milyon dolara düşmüş olmaları pek hoş olmadı. ben yanlış hesaplamışım Kazakistan ile birlikte 1 dolara yakın kar bekliyordum yazık oldu ... tez satayım bu kağıtları

Uçak alanı. kimse farkında değil ama birileri önümüzdeki 30 yıl ALARKoyu idare eder demişti yanlış hatırlamadıysam. ne hikmetse planlar iyi yapılmış ve bütün hesaplamalar Holding bünyesinde tutulmuş... sağlam gidiyorlar...

%40 halka açıklık fasarya idi. ama bir şerj konuldu hakim aileler değişmediği müddetçe...o tehlike var mı gerçekten ...

bu arada sosyal medyadaki sapıklar doz artırmışlar ve gerçekten iğrenç hale düşmüşler. oğlum sapık mı doğdunuz *****zdan... çağdaş hiç olmazsa sapık değildi. onu aratıyorlar. yalnız her mekanda sanki karalama ve kötüleme biraz arttı mı ne?

Geçen yıl Alpaslan Bey faciasından sonra da uzun müddet yalpalandı. hele MB görevden alınma krizinde 1 doların altına düşmesi neydi öyle... döner döner bakarım desek de galiba müdavimler dışında kimse hatırlamıyor, belki de hatırlama gereği yoktur. ALARK her zamanki ALARK. günlükçüye aylıkçıya ekmek yedirmez ... yatırımcı iseniz kenarda köşede kalır kendinizi unutturursunuz... neymiş hedef mütevazi rakamlarla hedeflenen 3 milyar dolara daha önce ulaşılabilirmiş ve 4 milyar dolar... Hisse başı 9-10 dolar mı... peh ki peh...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

4. 200 günlük hareketli ortalamaya bir şey kalmadı. Gelmişken oraya değdirecek herhalde.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Ki son 1 senedir bilanconun fiyati belirledigi yok ;)
    Fiyat ve değer arasındaki fark biz öyle istediğimiz için kapanmıyor maalesef. Zamanı olan değerine gelene kadar bekleyebilir, zamanı olmayan farklı alternatifleri degerlendirebilir. Önünde sonunda bu fark kapanacak elbet. Sabri ve sinirleri zorluyor bu konuda her yazıyı haklı buluyorum. Ama geldiğimiz şu noktada kendi adıma yapılacak tek şey ihtiyacım olmayan bir parayla beklemek.

hurda demir, teneke, alüminyum, bakır, gümüş, altın......

Hisse fiyatları hiyerarşisi bence böyledir...
    Hurda demir fiyatına bulduğunuzda almaya cesaret etmek kolay değildir.. Bacaklar titrer....
    Tabii herkese göre değişir bu hisse fiyatının hiyerarşideki yeri...kiminin hurda demir değeri saydığı yeri bir başkası gümüş değerinde diye yorumlayabilir...

Son düzenleme : 0101; 24-11-2023 saat: 14:02.

7. Bir seneyi geçti 90-99 a geldik.

Öldü bitti zarar etti denilen eregliden bir farkı yok.

Hatta eregli daha iyi bence en azından topluyorum bu fiyatlardan dersin gitmiceğini bilirsin.

8. Dünden razı 90 ları test etmeye. Yatırımcı nasıl doğru zamanda doğru yerden alması gerekiyorsa iplikçi de doğru yerde doğru zamanda basması lazım Endeks hapşırsa alarko komalık olur ortam çok müsait. Son 1 yıldır sağ olsun iplikçi beni hiç yanıltmadı. Kısa orta vade pozisyonlarım için ne kadar teşekkür etsem de uzun vade için tüm sinkafları kendisine hediye ediyorum.

Sayfa 80/271 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •