Sayfa 801/964 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Napolyon Yazıyı Oku
    Sayin frecell sizin yorunlarinizi cok eskiden beri takip ediyorum saygim sonsuz ama biraz daha dikkatli cikarimlar yapsaniz daha iyi olur. Su anda tek yonle dusunuyorsunuz sanirim. Gk yapmak istedikleri ne malum mecbur mu su anda. Diger varsayiminizda spk oy haklarini ya bir defaya mahsup actiysa diyorsunuz. ya oyle degilse ya surekli aciksa. Yani demem o ki bu varsayimlarin olasiligi yuksekmis gibi cikarimlar yapiyorsunuz. Diger yazdiklariniz da onemini yitiriyor. Dagin arkasindaki olaya bakin diyorsunuz bir cok kisiyi etkiliyorsunuz. Kendi kenidinizi de etkiliyorsunuz. Unutmayin ya oyle degilse... Kervandaki biz yatirimcilarin en onemli eksigi de bu degilmi zaten. Bana cok sey ogretti inanin. Cagriya inanan binlerce kisi, hisseleri yillarca toplayamayan patron! veya patronlar...
    Bakin hocam hem sirketin esas sozlesmesine gore hem de TTK ya gore her yil genel kutul hesap doneminin sonuna kadar yapilmasi gerekir...

Yani yapmak zorundalar...

Buna da spk ya yazdigimiz yazilar sonucunda 2 cikarim yaptim ve bunu arastiracagiz dedim.

1-zt nin oy hakki olabilir ancak imza yetkisi oldugundan ve kendisi ile ust soyunu ibra edemeyeceginden (TTK-436) gk yi yapmiyir olabilir.

2-SPK hala kisitlamalar devam ediyor diyor. Spk sadece 1 defays mahsus gk u yapmasi icin oy haklarini serbest birakmis olabilir. Spk nin gonderdigi cevap yazilarina bknz...

Bunu da arastiracagiz dedim...

Yani yine butun pencerelerden bakiyorum...

Borsadaki her sirketin her hesap sonu bilanco yapmasi gerekir...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

2.  Alıntı Originally Posted by Napolyon Yazıyı Oku
    Sayin frecell sizin yorunlarinizi cok eskiden beri takip ediyorum saygim sonsuz ama biraz daha dikkatli cikarimlar yapsaniz daha iyi olur. Su anda tek yonle dusunuyorsunuz sanirim. Gk yapmak istedikleri ne malum mecbur mu su anda. Diger varsayiminizda spk oy haklarini ya bir defaya mahsup actiysa diyorsunuz. ya oyle degilse ya surekli aciksa. Yani demem o ki bu varsayimlarin olasiligi yuksekmis gibi cikarimlar yapiyorsunuz. Diger yazdiklariniz da onemini yitiriyor. Dagin arkasindaki olaya bakin diyorsunuz bir cok kisiyi etkiliyorsunuz. Kendi kenidinizi de etkiliyorsunuz. Unutmayin ya oyle degilse... Kervandaki biz yatirimcilarin en onemli eksigi de bu degilmi zaten. Bana cok sey ogretti inanin. Cagriya inanan binlerce kisi, hisseleri yillarca toplayamayan patron! veya patronlar...
    Sayın Napolyon sayın frecell1998 daha iyi cevaplar ama bu şirket gözaltından çıkmak istiyorsa o senenin Genel Kurulunu yapması lazımmı değilmi bir araştırmak lazım. Sanki yapması lazım diye biliyorum. Ve zaten şirketin iyi niyetli olmadığını düşündüğümüzden SPK bunların blokelerini açarsa yandı gülüm keten helva. Zaten yönetimdekilerin tatildi şuydu buydu sıkıntısı yokki. Olan ky ye olur. Onlar hayatlarına zaten güzelce devam ediyorlar. Ama işin içinde başka çapanoğlu varki SPK ya blokeleri çözdürtmek için YATIRIMCILAR üzerinden baskı kurulsun istiyorlar. Yani ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ. Yok yaaa. Belkide aile içi çatışma var ZT yatırımcıları kullanarak blokeler çözülsün elim rahata ersin derdinde.Siz verdiğiniz sözleri yerine getirmeyin malları dışarı çıkartın.Kapta bunları haber vermeyin. Ama KAP ta 25+5 MİLYON LOTU 1 liradan borsa dışında sattım deyin. Hissenin değeri ortalarda sürünsün. Bu sattığınız 30 milyon lotun en azından beşte biriyle geri alım yapsanıza madem bu kadar şeffafsınız. Ama şeffaf değilsiniz. Çok zaman volbora kızıyoruz belki ama bu adamın yaptığı uyarıların benzerlerini bizler bu hisseden çıktığımızdada ilerde BU ŞİRKETİ YÖNETENLERİN GÜVENİLİRLİKLERİ ŞAİBELİ olduğu için başka KY lerin canı yanmasın diye biz yapacağız.Bunlar operasyona başladıklarında forumlarda ben yeni sayılırım ama ÇOK DAHA eski yatırımcılarda bunların ipini pazara çıkarmalı. YTD

3. Sayın frecell1998 ile aynı anda yazmışız. Onun yorumunu görmeden okumadan yazdım. Şimdi okudum. Teşekkürler sayın frecell1998.

4.  Alıntı Originally Posted by TAYKO35 Yazıyı Oku
    Sayın frecell sizinle şirketten yada buradaki adamlarından bağlantıya geçen size baskı yapan oldu mu? Çünkü günlerdir forumlarda, şirketin s.s. ve z.t. mahkemeden dolayı strese girdiği yazıyor ama tam tersi hisseyi baskılayarak ky. bu yönde motive ediyorlar. Hisseyi tekrar altmış kuruşlara getirselerdi ky sesini çıkarmadan beklemeye devam ederdi. Bunların ya güvendiği yada bildiği bir şey var. Birde bu Laranın icra olayından hiç haber yok areal bank oteli tekrar icradan satışada çıkarmadı,eğer gene satışa çıkarsa bu sefer oteli kaparlar, acaba borçlar konusunda anlaştılar mı?
    Hocam lara ve kundu ile ilgili yapilan degerlemenin suresi gectiginden aarealin tekrar degerlene yaptirmasi gerekiyor...

Gecen bilancoda cuzzide olsa bir odeme gozukuyordu... Bu bilancoda seffaf olurlarsa goruruz...

Hocam biz ilk fesih davasini acarken yani grup kuruldugunda da fiyat 18 kurustu... Yine acin hukuki hakkiniz demislerdi...

Yani aman acmayin derlerse ne olur sizce???

Sorun yok... Biz hakkimizi grup olarak hukuki olarak bir sekilde alacagiz

5. http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6102.pdf

MADDE 409- (1) Genel kurullar olağan ve olağanüstü toplanır. Olağan toplantı her
    faaliyet dönemi sonundan itibaren üç ay içinde yapılır. Bu toplantılarda, organların seçimine,
    finansal tablolara, yönetim kurulunun yıllık raporuna, kârın kullanım şekline, dağıtılacak kâr ve
    kazanç paylarının oranlarının belirlenmesine, yönetim kurulu üyelerinin ibraları ile faaliyet
    dönemini ilgilendiren ve gerekli görülen diğer konulara ilişkin müzakere yapılır, karar alınır.
    (2) Gerektiği takdirde genel kurul olağanüstü toplantıya çağrılır.
    (3) Aksine esas sözleşmede hüküm bulunmadığı takdirde genel kurul, şirket merkezinin
    bulunduğu yerde toplanır.

Bakın bu da esas sözleşme...

file:///C:/Users/Parliament/Downloads/ESAS%20S%C3%96ZLE_ME%20_KERVANSARAY%20YATIRIM%20HO LD_NG%20A._._%2021.04.2017%20(1).pdf

Madde 13'e bakarsanız

"Olağan Genel Kurul, Şirketin hesap devresi sonundan itibaren üç ay içinde ve senede en az bir
    defa toplanır. Bu toplantıda Türk Ticaret Kanunu’nun 369. maddesinde yazılı hususlar ile
    gündemde yer alan hususlar incelenerek karara bağlanır. "

Yani sayın Napolyon; madem oy hakları çözük neden genel kurul yapmaz...

genel kurul biz yatırımcılar için çok önemli ve hesap sorulabilen bir organdır. Bazı yaptırımları vardır.

Onun için acaba dedik... ve araştıracağız dedik... ve yapmamasının nedenini iki madde olarak irdeledik...

6. Biliyorsunuz ki 2017 genel kurulunu'da kaç yıldır yapmamışlar. Ve biz yine grup olarak Genel Kurul davası açmış, kazanmış ve kayyım atandırmıştık... Sonradan nedense birden oy hakları verildi ve kaç yıldır yapılmayan genel kurul yapıldı.

Bakarsınız yine toplarız hocam irdelemeyelim mi yani?? Biz %5 den fazlayız ve TTK'ya göre bir sürü hakkımız var. Şirketi denetleyeceğimiz, hakkımızı savunacağımız en büyük merci de genel kuruldur.

Genel kurulun yapılmasını istemeyen bir yatırımcı olamaz diye düşünüyorum...

7. Bu arada da zt 2017 yilinda babasini ibra etmis...TTK 436 ya gore edemez diyoruz...sikayet ettik diyoruz..

Bu yeni yapilacak gk da da kendisini ve babasini yine ibra edemeyecegi icin... Diger yatirimcilar olarak bizlerin oy haklari onemli oluyor...

Es. Ile ilgili spk nin yapmis oldugu suc duyurulari varken

Zt ile ilgili bu suc duyurularina iliskin islem yapmadigi icin

Sizce ibra edilir mi?? Sorumluluk davalari acilir mi??

Onun icin bunlari tartisiyoruz...

8. Ben oy hakları ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum spk geçici olarak açacak kapayacak oyuncak gibi hiç mantıklı gelmiyor. Başka bir nedeni olmalı. Yani oy hakları için hisse toplandığını düşünmüyorum.

Sayfa 801/964 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •