Sayfa 82/276 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 2204 madde; 649 - 656 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    https://alarko.com.tr/uploads/video/..._etkinligi.mp3
    41. dakika bedelsiz hisse senedi

2023 1. çeyrek
    Hocam, şimdi bu sunum ilk çeyrek sonunda yapılmış. Ve o bilançoda bir önceki yıl karı olan 11 milyar TL, geçmiş yıllar karları/zararları hesabına aktarılmış. O hesabın bakiyesi 13,7 milyar TL civarı bir şey olmuş.

Alarko veya konsolide bilançosu olan holdinglerde ekstra bir şey yoksa, geçmiş yıl karları sermayeye ilave edilebilir fonlardan sayılıyor. Haliylen bunun sermayeye ilavesi mümkün. Nakit çıkışı da olmayacağı için şirket açısından da problem yaratacağın sanmıyorum.

Dediğim gibi, ekstra bir durum yoksa..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
    bu arada x medyayı okunmaz hale getiren ağızları gayya kuyusu olan bazı varlıklar ortak hareket ediyor sanırım. müthiş bir karalama ve gerçekten suç unsuru oluşturan yazılar. TChiçbir vatandaşının kökenine bakmaz, ister yahudi, ister hristiyan ister müslüman ne olursan ol Devlet ve savcılar karşısında eşit olmalısınız. bu pislikler artık kökenlere kadar inmeye, her türlü kendi fantesilerini dile getirmeye devam ediyorlar. ne yönetim ne de x medya yönetimi veya savcılar bu hususta bir şey yapmadıkça kendilerini geliştiriyorlar...
    bu varlıkların amaçları ne gerçekten fikir serdeden yok mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
     Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Hocam, şimdi bu sunum ilk çeyrek sonunda yapılmış. Ve o bilançoda bir önceki yıl karı olan 11 milyar TL, geçmiş yıllar karları/zararları hesabına aktarılmış. O hesabın bakiyesi 13,7 milyar TL civarı bir şey olmuş.

Alarko veya konsolide bilançosu olan holdinglerde ekstra bir şey yoksa, geçmiş yıl karları sermayeye ilave edilebilir fonlardan sayılıyor. Haliylen bunun sermayeye ilavesi mümkün. Nakit çıkışı da olmayacağı için şirket açısından da problem yaratacağın sanmıyorum.

Dediğim gibi, ekstra bir durum yoksa..
    sn cash is the king
    bilmediğim alanda konuşmam. CEO hesap uzmanı olduğu için daha iyi bilir diye düşünmüştüm.bir dahaki sunumda tekrar sorulabilir...

Konsolide kâr değil, vergi dairesine sunulan v.u.k göre kasaya para olarak girmiş temettü kârı mühim..
    Cenal/meram 2022 yılında kazandı..
    2023 yılında o parayı alcene temettü olarak aktarır.
    Alcen o parayı 2024 yılında fiili temettü olarak alarkoya aktarır.
    Ancak bu paraları alarko avans olarak kasasına çoktan koymuş olabilir. O paradan da bize temettü avansı vermekte...
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

5. Kendisini de bizi de rezil etti, yazıklar olsun gerçekten. Bu nasıl bir negatif ayrismadir. Dün aldığını bugün 050 negatif endekse geri verdi. Yuh olsun.

6. Artik gerçekten bıktırdı, psikolojiye oynuyolar biliyorum ama, taşıma maliyeti gerçekten çok yükseldi ve psikoloji birakmadilar.Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Arafdayim ama, elim satmaya da gitmiyor. Hadi hayırlısı :/

7. 7300 endekste100 lira olan kağıt 8100 endekste 100 lira olamaz olmamalı.

8.  Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    7300 endekste100 lira olan kağıt 8100 endekste 100 lira olamaz olmamalı.
    Patronlar böyle istedi..

117 den 12 milyon lot satti leyla vedat Alatonlar..

108 iken de 4.3 milyon lot dalia kote etti..

Momentum vardi,haber akışı çok saglamdi,yukaridan satabilirlerdi,istemediler...

Bekleyecez ,başka caresi yok..

Nereye ziplarsan zipla hiç bir hissenin garantisi yok bu saatten sonra..
    En ucuzu da hala Alarko..

Sayfa 82/276 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •