Sayfa 825/881 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 6,593 - 6,600 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Alarko yu da şirket sahipleri 3 TL den satmıştı 3,4 sene önce şu anda 60 TL.

Kaldıki satılan lot da çok değil. Vestel hala yüzde 80 oranında vesbe nın sahibi. Diğer şirketlerde bu oran çok daha düşük.

Son 2 aydır lot toplamaya çalıştilar ancak piyasadan alamadılar. Zaten bu fiyattan kimse kolay kolay fazla lot vermez.

Ben satışı kendi adıma olumsuz bulmadım. Şirketin PD dd oranı zaten 2.70 lerde.

250 milyon TL verip aldılar hisseleri. Kimse bu kadar parayı boşa bağlamaz. Gidip faize kkm ye yatirabilirlerdi.

Siz nasıl yatırdığınizdan bir getiri elde etmek istiyorsanız alanlarin da vardır bir düşüncesi.

Temettü den önce aylık düzenli alıma geçtiğimden ötürü de bu fiyatlar işime geliyor açıkçası. Doğru bir karar vermişim.o tarihten bu yana çok prim yapmadı peyder pey toplamaya devam.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Biri bana 250 milyon için bedavadan %10 verse, hemen aldığım malı okuturum. Kar kardır. Madem bu kadar çok mal almak isteyen var, 2-3 günde satarım 30 milyon malı. Harika iş alan için. Benden alan debelensin dursun sonra, umurumda olmaz.

Bir de yukarıdaki gibi düşünmekte fayda var. Daha önceki satışlarda da olan buydu maalesef.

3.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Biri bana 250 milyon için bedavadan %10 verse, hemen aldığım malı okuturum. Kar kardır. Madem bu kadar çok mal almak isteyen var, 2-3 günde satarım 30 milyon malı. Harika iş alan için. Benden alan debelensin dursun sonra, umurumda olmaz.

Bir de yukarıdaki gibi düşünmekte fayda var. Daha önceki satışlarda da olan buydu maalesef.
    Selamlar hocam,

Kendimce cevap vermeye çalışayim bilgim dahilinde ben de sizler gibi küçük yatırımcıyım.

30 milyon lot u nasıl okutmayi düşünüyorsunuz. Günlük alim satım ve derinliği takip ederseniz bu kadar lot un okutmanın kolay olmayacağını bilirdiniz.

Hacim zaten belli 250 milyon TL lotu bu tahtada satacam derseniz 8.5 TL ye dahi satamazsiniz, çok daha aşağıya gelir fiyat.

Aşağıya gelirse de edeceği zararın boyutunu siz düşünün.

Benim gözüm kara düşse de satarım derse, işime gelir düşük fiyattan almış olurum

Almak isteyen çok demişsiniz, burda kastettiğim citi mal toplamaya çalıştı tahtadan benim gördüğüm, ancak dediğim gibi bu fiyattan bu kadar lot u tahtadan toplaması imkansız demek istedim. Alsaydı zaten bence 12,13 e giderdi hisse minimum.

Herkes yatırımını kendi bilgisine göre vermeli, başkasının fikrine göre yatırım yapılmaz. söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir beni bağlar.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. İzleyelim bakalım bir kaç gün sayın Coletta. Neler olacak tahtada. Fikirlerimizin karşılığını tahtada göreceğiz muhakkak.

Bunları yazmamdaki amaç dikkatli olunması için. Gözden kaçmasın diye. Bence güzel bir şey yapıyorum. Amaç haklı veya haksız çıkmak değil. Bilgilendirmek ve uyarmak.

Sevgiler, saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Klasik 8 lira ile 10 lira arasi hareketler. Her hissenin bir hafizasi oluyor. Bu enflasyonist ortamda ne kadar tutarlar burada bilemem ama bu fragmani 2016-2018 arasinda cok uzun donem izledik. Bu sefer kırıp 20'ye gitmesi 3 yıl sürmez. Kapasite buyuyecek once 10, sonra 12 sonra 16 kaleleri bir bir yıkılacak. Allah iş versin. Gerisini fabrika halleder evelallah
    Arkadaslar 8,5'den satılmış hisseler. 8-10 TL arası git gel yapacak bir süre diye yazmıştım. Yazdığım aralığın alt bandını kendileri için dip görüyorlar demekki. Yani trade icin uygun aralik.

Şimdi işlemin orta uzun vade yansıması nasil olur onu degerlendireyim.

1. Öncelikle neden piyasanin altında hisseni satarsin? Anlaşırsın bir araciyla sana dip fiyat teklif eder ama büyük hacimli satış olduğu için verirsin. Araci da parça parça bunu ky'ye verir ve eritir malı.

2. Satıştan elde ettigin yüksek gelir ile de işini görür, fabrika ise fabrika kurar, borç ise borcunu ödersin.

Öngörüm:

Hisse toplama dönemindeyiz. Azalan Vestel payı artan ky payı nedeniyle (ciddi bir fon bile almış olsa) Vestel Temettü boşa gitmesin diye Temettü verimini düşürecektir. Eskisi gibi %20'yi bulan verimleri kimse beklemesin. Artık %5 verim daha makul. Fiyat aralığım 8-10 lira şartlar ayni kaldığı sürece. Eğer döviz atağı olursa fiyat olarak 40 ile 55 cent takip edilmeli. Ne zaman yatırım biter ciro patlar o zaman 1 dolar üstüne atar kendini. Yani topla kardeş 40 centten satarsın 1 dolardan ilerde. Temettünü de yersin

Alıntı Originally Posted by KADRAJ Yazıyı Oku
    Arkadaslar 8,5'den satılmış hisseler. 8-10 TL arası git gel yapacak bir süre diye yazmıştım. Yazdığım aralığın alt bandını kendileri için dip görüyorlar demekki. Yani trade icin uygun aralik.

Şimdi işlemin orta uzun vade yansıması nasil olur onu degerlendireyim.

1. Öncelikle neden piyasanin altında hisseni satarsin? Anlaşırsın bir araciyla sana dip fiyat teklif eder ama büyük hacimli satış olduğu için verirsin. Araci da parça parça bunu ky'ye verir ve eritir malı.

2. Satıştan elde ettigin yüksek gelir ile de işini görür, fabrika ise fabrika kurar, borç ise borcunu ödersin.

Öngörüm:

Hisse toplama dönemindeyiz. Azalan Vestel payı artan ky payı nedeniyle (ciddi bir fon bile almış olsa) Vestel Temettü boşa gitmesin diye Temettü verimini düşürecektir. Eskisi gibi %20'yi bulan verimleri kimse beklemesin. Artık %5 verim daha makul. Fiyat aralığım 8-10 lira şartlar ayni kaldığı sürece. Eğer döviz atağı olursa fiyat olarak 40 ile 55 cent takip edilmeli. Ne zaman yatırım biter ciro patlar o zaman 1 dolar üstüne atar kendini. Yani topla kardeş 40 centten satarsın 1 dolardan ilerde. Temettünü de yersin
    Kadraj hocam vesbenin temettü verimi düşecekse , bu hisse satışının olası amaçlarından biri de Vestelin artık düzenli temettü ödemesi yapması için olabilir mi önümüzde ki yıldan itibaren?

7. Geçen sene bu tarihlerde yine bu tutar olarak bu rakama yakın bir satış daha yapılmıştı, o tarihten bugüne hisse ne kadar prim yapmış, bakmak yeterli.
    Halka açıklık az, biraz tahtaya hareket getirebilir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. TÜRKBESD: Beyaz eşya üretimi Ağustos'ta yıllık %0,9; yurt içi satışlar %5,1 arttı, ihracat %2,9 azaldı - Bloomberg HT
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 825/881 İlkİlk ... 325725775815823824825826827835875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •