Sayfa 84/193 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 1539 madde; 665 - 672 arası.

Konu: AVGYO - Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Bu arada saatlik ve günlük grafikler ve dar alandaki grafiklere bakıyorum hafta içi...hafta sonu zaman bulmuşken büyük resime bakmak istedim...2013ten boyana aylık grafikteki oluşumlara baktığımızda aslında galipcimin teknik çizdiği görülüyor...eski kafa borsacılar hala pc.nin başında oturan tahtacılar olduğunu sanabilir. oysa artık logaritmik düzene bağlı bilgisayar programları işlemleri geçiyor. ve biz ky.lerin aksine hiç duygusal değiller. yapılan psikolojik davranış incelemelerine bağlı olarak geçmişi ve geleceği destek direnç ve formasyonlar bağlamında artık bu sanal beyinler yönetiyor. lafın özü sabah akşam artık karşımızda söveceğimiz bir kişi yok :) bildiğin bilgisayar programı ve o programa bağlanmış onlarca hesap var. satıyor alıyor bu hesablar...

bakınız bir kaç tahtanın büyük resmini paylaşayım...robotların nasıl disiplin içinde hareket ettiğini göreceksiniz... özellikle grafiklere bakıldığında hisse toplama sürecinde testere modunun hakim olduğu ve hissenin toplanma oranına bağlı olarak çanak oluşumu görülür... spekülatif tahtada çanağın kulpu artık raydan çıkmış bir zirve hareketi olarak izlenir ve çok kaale alınacak bir grafiksel alt yapı vermez bize...zaten çanak oluşumunun kulp aşaması öncesi spekülatör yeter miktarda malı toplamıştır ve az miktarda ky. malı taşıma eğilimi gösterdiği için spekülatör kendi içinde top çevirerek bu sefer günlükçü treader ky. avına çıkar...kredili işlem ve kuluçka hesablardan gerçek alım satımlarla zirveyi görüp taban taban çaka çaka iner aşağı...

Şuan mepet.avtur.avgyo da testere modu hakim, yani spekülatör mal toplama eğiliminde, çanağa yönelme ihtimali yüksek görünüyor bu 3 tahtada, ortalama çanak rakamları 2tl civarı...2 tl lere gelindiğinde zaten alttan alan kylerin çoğu satmış olacağından spekülatör çanağa kulp takmak isterse sert yukarı ve sonra sert aşağı hareketle oyununu oynar...

galipçim amiral yani metroda çanağı büktü şimdi yatay bir çizgi oluşturup kulpa yönelecek zaten metroda ky. miktarı oldukça az artık...metroda kulp hareketi yapılırken yakalanan ky. ye şimdiden sağlık sıhhat diliyorum :) metroyu yatayda dinlendirirken avtur mepet ve avgyp da kulpu bükmesini bekliyorum; şun dış etkenler buna müsaid, bist ralli hazırlığında yılın son 3 ayı ve yeni yılın ilk 3 ayı bistte rahatlama aylarıdır...spekülatörlere uygun ortam sağlar...marttan sonra beni bağlasalar hiç bir kağıtta mal tutmam yazın yeniden alıma yönelirim...

borsada bir kural vardır portföyün %30 uyla o anın fırsatlarını değerlendir, %60 ıyla büyük resmin fırsatlarına yatırım yap...kalan %10 unu gara gün dostu olarak nakit tut ;) robotlarla mücadele ediyoruz şu yaşlanmış çağ dışı ky. psikolojik bakış açılarımızı bir kenara bırakmassak para kazanma şansımız oldukça düşük...hepimize yeni haftada bol şans...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3. :bravo: güzel çalışmalar tebrikler.

4. İllim ustat!Bütün bu robotlara acaba spk nin hisselere uyguladığı yasaklar(vtb, açığa satış yasağı, tek fiyat işlemi) için bir tedbir algoritmasi yüklenmiş midir? Ya da bu tedbirleri fırsata çevirmek için (hisse toplama, dağıtma) de algolari kullanabilirler mı?
    Trend olan bir hisse senedini tutarlı bir şekilde belirleyemiyorsanız, kendinizi yanlış sinyallere dayanarak ticaret kararları verirken bulacaksınız. Bir ekonomist, dün tahmin ettiği şeylerin bu gün neden olmadığını yarın bilecek bir uzmandır. : )) Temel analiz ne alacağınızı, teknik analiz hangi fiyattan alacağınızı söyler...

5.  Alıntı Originally Posted by yaanasip Yazıyı Oku
    İllim ustat!Bütün bu robotlara acaba spk nin hisselere uyguladığı yasaklar(vtb, açığa satış yasağı, tek fiyat işlemi) için bir tedbir algoritmasi yüklenmiş midir? Ya da bu tedbirleri fırsata çevirmek için (hisse toplama, dağıtma) de algolari kullanabilirler mı?
    ustad benim görüsüm robotlar isterse hic bir zaman spk radarina girmez. cünkü robotlarin emirleri salise bakimindan gercek ky. emirlerinden cok daha öncü ve hizli. lakin istenirse robotu manipule edebilir birisi yada birileri; robotu manipule edecek tek güç robotun sahibi olan tahta yapicidir :) bana göre bilincli olarak işini gördükten sonra radara yakalaniyor olabilir tahta yapici. bununda tahta yapiciya kar saglayan bir sebebi olsa gerek; ya tahtayi dinlendirecek ya da baski yaparken isini kolaylastiracak bir rol atfediyordur, bilemiyorum ama isine yaradigini dusunuyorum.
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

6. Bütün yollar tahtanın sahibine çıkıyor orası kesin :) demek ki spk nin yakalayıp para cezası veya işlem yasağı getirdikleri bir yerde yanlış yapmislar:kahkah:
    Trend olan bir hisse senedini tutarlı bir şekilde belirleyemiyorsanız, kendinizi yanlış sinyallere dayanarak ticaret kararları verirken bulacaksınız. Bir ekonomist, dün tahmin ettiği şeylerin bu gün neden olmadığını yarın bilecek bir uzmandır. : )) Temel analiz ne alacağınızı, teknik analiz hangi fiyattan alacağınızı söyler...

7. Bu haftaki olasiliklar

8. sayın hocam(ilim) sık sık bu siteye girip değerli fikirlerinizi okuma niyetindeyim,bizleri değerli görüşlerinizden mahrum etmeyin,,..selam ve saygılarımla.......y.t.d.

Sayfa 84/193 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •