Sayfa 86/595 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon
Arama sonucu : 4755 madde; 681 - 688 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ben mi göremiyorum / bulamadım ?

Bildiğim kadarıyla yok.
    Ben User.dll'e yazdım ve User.ZLEMA(list, period) şeklinde kullanıyorum.

2. Arkadaşlar merhaba, aynı anda 3 dizinin medianını nasıl alabilirim idealde.Yani Median(H,L,C,10) olarak ?

3.  Alıntı Originally Posted by vVvendetta Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, aynı anda 3 dizinin medianını nasıl alabilirim idealde.Yani Median(H,L,C,10) olarak ?
    Normalde median ortadaki değeri veriyor. Eğer periyot çift ise ortadaki 2 değerin ortalamasına eşit. Siz H,C,L nin ortadaki değerlerinin ortalamasını mı almak istiyorsunuz?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Normalde median ortadaki değeri veriyor. Eğer periyot çift ise ortadaki 2 değerin ortalamasına eşit. Siz H,C,L nin ortadaki değerlerinin ortalamasını mı almak istiyorsunuz?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Sayin Caglar,
    Normalde median ile sadece 1 dizenin degerini bulabiliyoruz.Excelde bunu yapabiliyorsunuz ve mantik olarak excel 3 dizeyi tek bir dize haline getirip median degerini buluyor.Yani ben 10 gunluk H,L ve C dizelerini tek bir dize haline getirip median degerini almak istiyorum.Coklu dizelerin mediani diyebiliriz.Ayri ayri davranmalarini istemiyorum ttek bir dize gibi hareket etmelerini istiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by vVvendetta Yazıyı Oku
    Sayin Caglar,
    Normalde median ile sadece 1 dizenin degerini bulabiliyoruz.Excelde bunu yapabiliyorsunuz ve mantik olarak excel 3 dizeyi tek bir dize haline getirip median degerini buluyor.Yani ben 10 gunluk H,L ve C dizelerini tek bir dize haline getirip median degerini almak istiyorum.Coklu dizelerin mediani diyebiliriz.Ayri ayri davranmalarini istemiyorum ttek bir dize gibi hareket etmelerini istiyorum.
    Ben de tam olarak 3 diziyi nasıl bir araya getirmek istiyorsunuz diye sormuştum aslında. Siz bana excel örneğini gönderin ben size iDeal kodunu gönderiyim.

6. Selamlar;
    Daha önce problemsiz çalışan bir sisteme stop ve kâr al satırlarını eklemek istedim ve ekledim de fakat stop olması gereken yerde stop olmadı ve barın kapanmasını bekledi. Bu problemi de çözdüğümü düşünürken çözemediğimi geçen gün fark ettim. Belirlediğim yerde barın kapanmasını beklemeden stop oldu fakat stop seviyesinin altına geldiğinde pozisyona girdi tekrar derken 1 kademe aralığında kısır döngüye bu tür testleri sanal da yapmayı öğrendiğim için maddi bir zarara uğramadım fakat yaşadığım problemi de çözmek istiyorum.
    Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    *Önemli Not: Formülde bazı bölümleri bilerek sildim. Formülün bu şekilde çalışmayacağını biliyorum.
    // STRATEJİ
    var SonYon = "";
    float Fiyat = 0;
    for (int i = 2; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (SonYon != "A" && ihtimal[i] >= 35) // AL
    {
    Sistem.Yon[i] = "A";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    Fiyat= C[i];
    }
    else if ( SonYon != "S" && ihtimalC[i] <= -35 ) // SAT
    {
    Sistem.Yon[i] = "S";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    Fiyat= C[i];
    }
    else if ( SonYon == "A" && ihtimalA[i] <= -35 ) // Long Kapat
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }
    else if (SonYon == "S" && ihtimalB[i] >= 35) // Short Kapat
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }
    else if (SonYon == "A" && C[i] <= Fiyat - deger18) // 700 puana stop
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    Sistem.SayiListesi[i] = 1; // Bar kapanışını beklemeden emir göndermek için
    var Yazi = "Stop " + Sistem.GrafikVerileri[i].Close.ToString();
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i-5, Sistem.GrafikVerileri[i].Close+-0.5f, Color.White, "Tahoma", 8);

}
    else if (SonYon == "S" && C[i] >= Fiyat + deger18) // 700 puana stop
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    Sistem.SayiListesi[i] = 1; // Bar kapanışını beklemeden emir göndermek için
    var Yazi = "Stop " + Sistem.GrafikVerileri[i].Close.ToString();
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i-5, Sistem.GrafikVerileri[i].Close+0.4f, Color.White, "Tahoma", 8);
    }

}
    if (Durum[SonBarNo] == 1)
    SonYon = Yon[SonBarNo];
    else
    {
    for (int i = 0; i < Yon.Count - 1; i++)
    {
    if (Yon[i] != "") SonYon = Yon[i];
    }
    }
    var Miktar = 0.0; // Emir Miktarını Hesapla

if (Sistem.Saat.CompareTo("09:25:00") <= 0) // Seans Başlamadı işlem yapma
    {
    }
    else if (SonYon == "F" && Pozisyon != 0) // Flata Geç
    Miktar = -Pozisyon;
    else if (SonYon == "A" && Pozisyon != LotSize) // Al
    Miktar = LotSize - Pozisyon;
    else if (SonYon == "S" && Pozisyon != -LotSize) // Sat
    Miktar = -LotSize - Pozisyon;

//Mail İçeriği
    var Mesaj ="Serhat Son Pozisyon Hk."
    + "\r\n" +V[SonBarNo].Date.ToString("HH:mm:ss")
    + " "+LotSize + " Adet"
    + "\r\n" +V[SonBarNo].Close.ToString()+" "+SonYon;

// Emir Gönder
    var Islem = "";
    if (Miktar > 0)
    Islem = "ALIS";
    if (Miktar < 0)
    Islem = "SATIS";

if (Islem != "")
    {
    var Anahtar = Sistem.Name + " , " + MySistem.GrafikVerileri[MySistem.GrafikVerileri.Count-1].Date.ToString("yyyyMMdd HH:mm");
    var Defa = Sistem.SayiTablosunuOku(Anahtar);
    if (Defa == 0)
    {
    Sistem.SayiTablosunuGuncelle(Anahtar, Defa++);
    Sistem.PozisyonKontrolGuncelle(Sistem.Name + " , " + EmirSembol, Miktar + Pozisyon);
    Sistem.EmirSembol = EmirSembol;
    Sistem.EmirIslem = Islem;

}
    }
    }

7. kar hedefi koyunca sisteme bir sonraki pozisyona nasıl nerede gireceğini söylemek gerekir , yoksa pozisyon şartları devam ettiğinde hemen aynı pozisyona girer
    bikaç yöntem kullanabilirsin ,
    belli süre/bar bekle
    belirli bir çekilme sonrasında girme
    sadece kap*****n tersi yönünde girme
    gibi

senin durumda kar hedefi pozisyon açılışına göre değilde sabit olarak belirlenmiş muhtemelen , dolayısıyla kar hedefi vurunca kapatıp pozisyon şartları tekrar geçerli olduğundan poz açıyor , sabit olan hedef geçilmiş olduğundan tekrar kapatıyor , tekrar tekrar şeklinde .
    mesela 1 atrde alırım 1.5 satarım dedin varsayalım , kar hedefini 1.5 atr ye değil açılış fiyatı +yarım atr koymalı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,641
    versiyon 5,09 olarak güncellenmiş bilginize

DirectFN Finansal Veri ve Teknoloji Hizmetleri

iDeal Veri Terminali

En Son Versiyon Değişiklikleri (5.07)

· Sistem Modülüne Yeni Fonksiyonlar eklendi

· Tip1 Emir penceresi için daha küçük boyutlu görünüm seçeneği eklendi.

· Tip3 Emir Penceresine Açığa Satış seçeneği eklendi

· Tüm İşlemler Penceresine CSV Dosya Aktarım imkanı eklendi.

· Tüm İşlemler Penceresine (PITE lisansı olan kullanıcılar için) Kurum filtresi eklendi.

· VIOP Yüzeysel Filtre Penceresine Tüm Dayanak Varlıklar bazında filtre imkanı eklendi.

· VIOP-BISTECH geçişi sonrası Uzlaşı Fiyatının Borsa tarafından 1’er saat aralıklarla yayınlanması nedeniyle, Portföy Penceresinde Anlık Son Fiyata göre KZ hesaplanıp gösterilmeye başlandı.

· PITE (Eş Anlı Alıcı Satıcı Taraf Bilgisi) Yayını için aşağıdaki 4 analiz TAKAS ANALİZ penceresine eklendi.

o PITE Senet (Senet Bazında Anlık Aracı Kurum Dağılımı)

o PITE Kurum (Kurum Bazında Anlık Aracı Kurum Dağılımı)

o PITE PGÇ (Anlık Para Giriş Çıkış Analizi)

o PITE Hacim (Anlık Kurumsal Bazda Net Hacim Analizi)

· VIOP BISTECH Yayın yapısı değiştirildi.

· VIOP için yeni emir tipleri emir penceresine uyarlandı.

· 2-3-4 ve 8 dakikalık grafikler eklendi.

· Alıcılar/Satıcılar (Para Giriş Çıkış) Analizi Eklendi

· Ekonomik Takvim Eklendi (Ana Menüde)

· Grafiksel Getiri Analizi Eklendi (Ana Menüde)

· Varant Analizi eklendi (BIST Menüsünde)

· BIST için yeni pratik bir emir penceresi (Tip 3) eklendi.

· Bilanço Tablosundaki Rasyolar Sekmesi güncellendi.

· PAY piyasasında 10 kademe derinlik yayınlarına uyumlu esnek kademe sayısı suna Derinlik penceresi sunulmuştur.

· Kullanıcı sayfalarında bozulma olmaması için başlangıçta derinlikler 5 kademeli olarak ekrana gelecektir.

Dileyen kullanıcılar, sağ klik-àözellikler satırı altından kademe sayısını değiştirip, bunu bir patern olarak kaydedebilir. Kaydedilmiş bu paterni ekranda açık olan diğer tüm derinliklere uygulatabilir.

· iDeal Robot Modülüne, Tekstil Yatırım, Burgan Yatırım, Ata Yatırım, Ata Online ve Gedik Yatırım kurumlarının entegrasyonu yapılmıştır.

· Robot modülüne, gerçek hesap bilgilerine erişim fonksiyonları eklenmiştir.

· Grafiklerde maksimum bar sayısı limiti 1 milyon bar olarak güncellenmiştir.

· Bilgisayarda tutulan bar sayısı kaç olursa olsun, grafiklerin istenilen kadar bar sayısı göstermesi imkanı eklenmiştir.

· Grafiklerin içinde çift tıklama yapılarak açılan menüden, grafik barlarının istenilen bir dönemi göstermesi imkanı sunulmuştur.

· Kademeli Emir Penceresinin (KEP) Yeni emir tipleri ve süreleriyle kullanımına izin verildi.

· iDeal Robot modülüne Yapı Kredi Yatırım’ın da entegrasyonu yapıldı

· 10 kademe derinlik altyapısı uyarlandı. (borsa devreye aldığı zaman yayında olacak)

· Tek fiyatla işlem dönemlerine ait aşağıdaki veri tipleri yeni veri başlıkları olarak eklenmiştir. (bu başlıkları hem sayfadaki fiyat penceresine, hem derinlik penceresi üst kısmına eklenebilir.)

o Denge Fiyatı (Dng.Fyt)

o Denge Lot (Dng.Lot)

o Alıştan Kalan Miktar (Denge Al.K)

o Satıştan Kalan Miktar (Denge Sat.K)

· ALGO/SİSTEM/ROBOT Modülüne 30 civarında yeni fonksiyon eklendi

o Sistemlerin altına pozisyon,işlem,gün,hafta,ay,yıl bazında getiri eğrileri

o Sistemlerin getirileri, karlılık oranları, net kar gibi verilerini değer olarak okuma ve grafik zeminlerine yazdırma

o İki tarih arası optimizasyon yapabilme

o Sistemlerin MaxDD değerlerini analiz ve fonksiyon olarak alabilme ve optimizasyon yaparken de MaxDD hesaplatabilme

o Tek satırda, grafik üzerindeki sistemleri, Robota çevirme

o Sistem sinyal ürettiği zaman, emrin bar kapanışına X Saniye kala gönderilebilmesi imkânı

o Ve daha pek çok yararlı fonksiyon ve özellik eklenmiştir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 86/595 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •