Sayfa 871/963 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921 ... SonSon
Arama sonucu : 7702 madde; 6,961 - 6,968 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Maalesef
    firmalar ürünlerini kendileri değilde grup içindeki firmalara satıp kar transferini yapıyorlar
    yaptıkları şey hırsızlık
    çok net.

2.  Alıntı Originally Posted by mterkan Yazıyı Oku
    Şirketin 2021 6 aylık finansal raporlarından alıntılar:

PNSUT 1.039.510.757 TL maliyetli ürünleri 1.200.267.794 TL den YBP ye satıyor.....

Peki YBP nin yurt içi satışları ne kadar?

Bu tablolara göre eğer bu satışların içinde PETUN ve PINSU nun payı yoksa ki ben öyle olduğunu zannediyorum; Pınar sütten 1.200.267.794 TL ile YBP ye fatura edilen ürünler YBP tarafından piyasaya 1.600.653.918 TL ye fatura ediliyor...
    Yani burada yaklaşık 6 ayda YBP ye 400.000.000 TL lık bir kar transferi yapılıyor görünüyor.

Gelelim bilanço kısmındaki ilişkili taraf alacak meselelerine;

Yukarıdaki tablolarda ve açıklamalarında da görüldüğü üzere şirketin ilişkili taraflardan olan ve vadesi geçmiş alacaklarına faiz uygulanmadığı açıkça görülmektedir.

Bu tesbitler ve yorumlar tamamen benim PNSUT faaliyet raporlarından anladıklarımı içerir..
    Bu tesbitleri yatırımcı ilişkilerine yazdınız mı bence yazmalısınız bakalım ne diyecekler...

3. Bir şirkete yatırım yaparken patronun siciline iyi bakmak gerekiyor

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Arkadaşlar! Grafik görebilenler , Pınarsütün 2021 grafiğine bakarlarsa; Borsa tarihinin en büyük alçaklığını,********liğini ve kan emiciliğini de göreceklerdir.Bu durum kesinlikle şirket yönetimi ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum.Birçok şirket hisse fiyatları haketmediği şekilde düşerse yatırımcıyı korumak için, ya destekleyici ,ya da hisse geri alım proğramı açıklıyor.

Piyasada ki 17 milyon hisse sahibi ile bizlerde zarardayız.Bakalım büyük grup daha ne kadar dayanacaklar?

5.  Alıntı Originally Posted by dagnarus Yazıyı Oku
    Bir şirkete yatırım yaparken patronun siciline iyi bakmak gerekiyor

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu kadar ahla, patronda kalmayacak gibi.Kaldı iki tane kız kardeş........

6. bin çalışanı, 2008 yılı sonundaki 2 milyar liralık cirosuyla ülkemizin önde gelen gruplarından olan Yaşar, Selçuk Bey'e göre büyük holdinglerle yarışta geri kalıyordu. Feyhan Hanım, firmanın büyümesi için yabancı ortaklıkları gerekli görüyordu. Denemelere girişti. Ancak, her seferinde Selçuk Bey, "Ben hiçbir şirketimi sattırmam" diye direniyordu.

Baba Yaşar, ablasına vekillik yapan küçük kızı İdil Yiğitbaşı ve eşi Ahmet Yiğitbaşı ile daha yakındı. Genç damat da kariyerinde ilerlemek istiyordu...

Yılan hikâyesi gibi şirket...
    Suçumuz neydi bizim gelincik

https://www-medyaradar-com.cdn.amppr...u-haberi-34076

7. Arkadaşlar! Pınarsüt 15.52 TL fiyat ile PD/DD 0,67 de işlem görüyor.Yöneticiler uyuyor mu??????????

8.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar! Pınarsüt 15.52 TL fiyat ile PD/DD 0,67 de işlem görüyor.Yöneticiler uyuyor mu??????????
    Yatırımcı ilişkilerine yazmakta fayda var.

Sayfa 871/963 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •