Sayfa 888/992 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 7929 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    mertrix

dostum bak biz yanıldık biz ülke iyi ekonomi iyi potansiyelimiz büyük çinden asyadan sipairşler Türkiye'ye kayar dedik vs vs vs vs

şirket ise bunların hiçbirine inanmadı onlar hep olumsuz piyasaya göre poz aldı ve sonuçta adamlar haklı çıktı hisse geri alım filan yapsa zarardalardı bak hisse 2021 fiyatına geldi :D kaçan giden birşey yok bu ülkede maşşallah kriz ve gerginlik fırsatlar asla bitmiyor
    tamam dostum piyasa bozuldu falan bunlar doğru da piyasa düzgün ikende vermedi kendin biliyorsun 3 yıldır hiç bir şey vermedi piyasa uçarken.Bunların niyeti bozuk tabela şirketleri bile 3e katladı 3 yılda bu 1x bile yapamadı yada yaptırmadı bilerek ucuz ucuz toplayım derdinde buna dur diyen de yok baskıyla zorla gasp ettiler paralarımızı inşallah bizim haklarımız bir yerlerine düğümlenirde çıkaramzlar....
    "Ne kadar hesap yaparsanız yapın hesapta olan değil nasipte olan gelir başınıza"

2.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    mertrix

dostum bak biz yanıldık biz ülke iyi ekonomi iyi potansiyelimiz büyük çinden asyadan sipairşler Türkiye'ye kayar dedik vs vs vs vs

şirket ise bunların hiçbirine inanmadı onlar hep olumsuz piyasaya göre poz aldı ve sonuçta adamlar haklı çıktı hisse geri alım filan yapsa zarardalardı bak hisse 2021 fiyatına geldi :D kaçan giden birşey yok bu ülkede maşşallah kriz ve gerginlik fırsatlar asla bitmiyor
    Madem olumsuz piyasa ya göre tavır aldılar borçları bari tl ye çevirselerdi.Umarım bir an önce yaparlar hala zaman varken...Bir de bu yönetimden bir halt olacağına inanmıyorum...vizyonsuz bunlar...
    "Ne kadar hesap yaparsanız yapın hesapta olan değil nasipte olan gelir başınıza"

3. Asil çelikten alacagı temettü bilancoda kar olarak mı yazılıyor ilk çeyrek bilancoda cıkarmı geçen seneden hatırlayan varmı 220+ parsanda 80 milyon kar etse 300 milyon karmı acıklar yoksa temettü diğer kalemlerdemi yazıyor ?

4.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Asil çelikten alacagı temettü bilancoda kar olarak mı yazılıyor ilk çeyrek bilancoda cıkarmı geçen seneden hatırlayan varmı 220+ parsanda 80 milyon kar etse 300 milyon karmı acıklar yoksa temettü diğer kalemlerdemi yazıyor ?
    Zarar açıklamasında bunlardan herşey beklenir...

5.  Alıntı Originally Posted by mertrix Yazıyı Oku
    Zarar açıklamasında bunlardan herşey beklenir...
    Zarar acıklayacagını düşünmüyorum şubat martta ihracat rekoru acıkladı ciroda geçen sene 3. aya göre %50 artış karlılıkta %30 azalış bekliyorum şirketlerin cogu öyle acıklıyor zaten EYT için tek seferlik tazminat ve deprem vergisinden dolayı tek seferlik bir düşüş olarak acıklıyorlar. Ancak asil celikten aldıgı kar olarak mı yazıyor yoksa özkaynak artışınamı pozitif etki ediyor onun için sormuştum

6. Ulker forumunda bir arkadaş bu yazıyı yazmış El ilahcı patronların alayının borsadaki tarzı bu aynısı bu tahta içinde geçerli yazılanların

olimpik forum

Ülkerin şirket politikası,,"daha çok borçlan,daha çok ciro yap,,,,daha çok ciro yap,daha çok borçlan" stratejisine dayanır.
    Ayni Zorlu grubu gibi...faaliyet karı nın net kara bir etkisi yoksa,fiyatlamayı yukarı yapmaz.
    Şirket daha çok borçlanırken,yatırımcılara finansman giderlerinin hamallığını yaptırır.
    5-10 yıl bıktıra bıktıra böyle politika izler,sonunda net kar patlaması yaparak,hisseler birden zıplar.
    O sene hangi sene olur,ona patron karar verir.
    Yani net karın önemi yok değildir,,esas belirleyici etkendir.

7.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Asil çelikten alacagı temettü bilancoda kar olarak mı yazılıyor ilk çeyrek bilancoda cıkarmı geçen seneden hatırlayan varmı 220+ parsanda 80 milyon kar etse 300 milyon karmı acıklar yoksa temettü diğer kalemlerdemi yazıyor ?
    Boşuna böyle hesaplar yapmayın,Asil Çelik temettü henüz kasaya girmedi,ancak 2. Çeyrek bilançoya yetişir,hisse fiyatlamasindan da belli değilmi?

8.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Ulker forumunda bir arkadaş bu yazıyı yazmış El ilahcı patronların alayının borsadaki tarzı bu aynısı bu tahta içinde geçerli yazılanların

olimpik forum

Ülkerin şirket politikası,,"daha çok borçlan,daha çok ciro yap,,,,daha çok ciro yap,daha çok borçlan" stratejisine dayanır.
    Ayni Zorlu grubu gibi...faaliyet karı nın net kara bir etkisi yoksa,fiyatlamayı yukarı yapmaz.
    Şirket daha çok borçlanırken,yatırımcılara finansman giderlerinin hamallığını yaptırır.
    5-10 yıl bıktıra bıktıra böyle politika izler,sonunda net kar patlaması yaparak,hisseler birden zıplar.
    O sene hangi sene olur,ona patron karar verir.
    Yani net karın önemi yok değildir,,esas belirleyici etkendir.
    Adam tıpa tıp bizi tarif etmiş. Altına imzamı atarım.

Sayfa 888/992 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •