Sayfa 89/172 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon
Arama sonucu : 1371 madde; 705 - 712 arası.

Konu: DYOBY - DYO Boya

1. 100-300-800 milyon tahvil ihraci??

Alıntı Originally Posted by DEMLİKEYF Yazıyı Oku
    Borsa rekor üstüne rekor kırarken, rahmetli Terki joe abimizin nerdeyse öbür taraftan çarşı iznine gelmesi yakınken, hacı Grant dünya turuna çıkmadan arabayı yenilemişken, biz hala Dyoby sevdalısı olarak oltalar elimizde lüfer akınını bekliyoruz. Ayıptır, yazıktır şu anda 2 ye katlayıp 3 ün hesabını yapmalıydı. Bazen Eblek biraderim Emine bacıyı ziyaret etmeli, Amerika mevzunu detaylı şekilde konuşmalı mı? diye düşünmeden edemiyorum. sonra neden Amerika, ya Araplar da devredeyse n’olcak, ya da İngilazlar ? Sonra arsa mevzuu noldu? Var mı bir gelişme? Ah Terki joe abim zamansız gittin be, şimdi sen olacaktın gel gele gelmeyin der günün anlam ve önemine binaen döktürürdün. Sana kalay çekenler tencereni iyi parlatırlardı ama sen altında kalırmıydın ? Ytd
    Simdi bunlara gelmeden Demli kardesim bu 100-300-800 mil luk tahvil borclanmalari nerelerde kullanilacak,

Sermayesi sadece 100mil olan bir hisse gidip 1,2 milyar borclaniyor,

Bunlar yine birseyler planliyor vaziyet alin,

Ppg bunlari nakit alir isterse,
    Daha da iyi yönetir,

Bunlar eski sistem Selcuk yasar tarzi ilerliyor,

Selcuk beyin artik yönetimi eline alip buna dur demesi gerekmekte..

Durmus yasar ve ogullari firmasi Selcuk baba hayatta oldugu sürece satilmaz, demir yumruk Selcuk baba yönetime ozaman el koyar..

Ytd..

2.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku

SASA
    Özkaynakları 9,4 milyar lira, piyasa değeri 194,9 milyar lira. 21,5 kat. Son 1 yıllık getirisi % 557
    HEKTS
    Özkaynakları 1,8 milyar lira, piyasa değeri 57,9 milyar lira. 32,2 kat. Son 1 yıllık getirisi % 704

DYOBY
    Özkaynakları 832 milyon lira, piyasa değeri 2,1 milyar lira. 2,5 kat. Son 1 yıllık getirisi % 109

Mevcut finansallara yani gerek özkaynak gerekse de Brüt/Net Kâr artışına göre daha iyi olmasına rağmen yukarıdaki saçmalık.

Resmi enflasyonun bile % 85 olduğu bir dönemde, yazıktır, günahtır bu yatırımcılara ettiğiniz...
    Dyo ucuz bir hisse ama yaptığınız kıyaslama doğru değil. Kıyasladığınız şirketlerin özsermaye karlılığı yüksek. Yani her bilançoda özsermaye katlanarak gidiyor. İkincisi Dyo da istikrarlı bir kar yok. Her çeyrek bir önceki çeyreğin üstüne koyarak gitse zaten bu fiyatlarda olmaz. Son olarak Sasa ve Hekts gereğinden fazla yükselmiş hisseler.

3. Geçen hafta İzmirde bir şantiyede Kalekim dediğimiz yalıtım harçlarının Filli boya markasını görünce Neden Dyo almadınız dedim.Kalmamış dediler.Malüm 25 kiloluk torba 14 ayda 25TL.den 85 TL.üstüne çıktı.Boya fiyatlarını saymıyorum bile.Ürün gamındaki fiyat artışları..Eski cirolara alışmış yatırımcı ortakları aman yanıltmasın.Hisse Mevcut fiyat kanalları komik kalmış olabilir.İnşaatın içinde biri olarak naçizane hatırtlatma.İnşaat kimyasallarını merak edenler BASF ve SİKA benzeri küresel eşdeğerlerini inceleyebilir.İzmirli şirketin potansiyelini bilir..Bornovada oturan ötesini bilir..Hisseder.Şahsi görüşümdür.

4. Kıyasladığınız şirketlerin özsermaye karlılığı yüksek. Yani her bilançoda özsermaye katlanarak gidiyor.
    O zaman gelsin rakamlar:

SASA bu süreçte 2019 yılında 1 kez % 25.20 temettü vermiş, diğer yıllar elde ettiği kârın hepsini sermayesine eklemiş. Yani aslında tam bir yatırımcı düşmanı; patron elde ettiği kârı hep kendi kasasına koymuş. Ama adam piyasanın en uyanığı hisse fiyatını sürekli yukarı yönde manipüle ederek bu gerçeği herkesten gizlemiş.

HEKTS zaten tam bir yatırımcı düşmanı. Son 5 yılda 2019 yılında 1 kez % 16.67 temettü vermiş, biri % 200, diğeri % 175.77 olmak üzere 2 defa hem de oldukça kallavi bedelli sermaye artırmış. Yani aslında özkaynak artışının nedeni yatırımcıların cebinden çıkan para. Ama piyasa değeri ile defter değeri hesaplayan "bilinçli" yatırımcıların bunu görmesi imkansız.

DYOBY ise bu süreçte 1 kez % 11.4 temettü vermiş, RK Kararı benzeri bu zalim haramzadelere karşı 21 yıldır mücadele etmiş ve bütün bunlar rağmen özkaynakları 5.81 kat artmış.

Her zaman dediğim gibi bu haysiyetsiz, arsızca yetim hakkı yemeye devam eden soysuzlar çetesi s.ktir olup gittiğinde BIST'in en güzide şirketi olacak...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    O zaman gelsin rakamlar:

SASA bu süreçte 2019 yılında 1 kez % 25.20 temettü vermiş, diğer yıllar elde ettiği kârın hepsini sermayesine eklemiş. Yani aslında tam bir yatırımcı düşmanı; patron elde ettiği kârı hep kendi kasasına koymuş. Ama adam piyasanın en uyanığı hisse fiyatını sürekli yukarı yönde manipüle ederek bu gerçeği herkesten gizlemiş.

HEKTS zaten tam bir yatırımcı düşmanı. Son 5 yılda 2019 yılında 1 kez % 16.67 temettü vermiş, biri % 200, diğeri % 175.77 olmak üzere 2 defa hem de oldukça kallavi bedelli sermaye artırmış. Yani aslında özkaynak artışının nedeni yatırımcıların cebinden çıkan para. Ama piyasa değeri ile defter değeri hesaplayan "bilinçli" yatırımcıların bunu görmesi imkansız.

DYOBY ise bu süreçte 1 kez % 11.4 temettü vermiş, RK Kararı benzeri bu zalim haramzadelere karşı 21 yıldır mücadele etmiş ve bütün bunlar rağmen özkaynakları 5.81 kat artmış.

Her zaman dediğim gibi bu haysiyetsiz, arsızca yetim hakkı yemeye devam eden soysuzlar çetesi s.ktir olup gittiğinde BIST'in en güzide şirketi olacak...YTD
    Karı sermayeye eklemesine yatırımcı düşmanı demeniz garip olmuş. Her iki şirkette de yatırırım yok ama iki şirket BİST'in en hızlı büyüyen ve yatırım yapan şirketleri. Bu kadar yatırımla temettü dağıtmaması gayet normal. Keza Hekts da sürekli yatırım yapıyor ve bedelli bu yüzden hiç anormal karşılanmıyor. Ben yatırımcı olsam temettü dağıtmamasını isterim bu şirketlerin.

Dyo ile ilgili söylediklerinizde ise haklılık payı var ama RK kararının detayını bildiğim için o karar doğru.

6. .

Bir şirketin büyümesi için illa da kârı kasada tutmaya gerek yok. Bkz. KOÇ şirketleri:

SASA patronu bu piyasanın en uyanık insanı buna hiç şüphe yok tartışılması bile abesle iştigal. Son 5 yıllık özkaynak ve piyasa değeri artışları yukarıda. SASA özkaynakları 6.72 kat artarken aynı süreçte piyasa değeri 40 kat artmış ?!. Ha keza yatırımcıdan aldığı bedelli parası ile özkaynaklarında 8.38 kat artış meydana gelen HEKTS'ın piyasa değeri 93.5 kat artmış. Aynı dönemde özkaynakları 5.81 kat artmış olan DYOBY'nın piyasa değeri ise sadece 2.75 kat artmış.

Saçmalık derken kastettiğim şey budur...

RK Kararını ve arkasındaki mücadeleyi geçmiş mesajlarımda detaylıca anlatmıştım. Milletin a.sına koymaya ahdetmiş birilerinin tek kalemde 8 milyar Tl vergi borcunun silindiği, KİK'nun son 20 yılda 200 den fazla değiştirildiği, ya bendensin ya düşmanım zihniyeti ile yönetilen bir ekonomide tamamen yandaş şirketlerin oyun alanı olan bir sektörde son 20 yılda yaşanan ekopolitik gelişmelere rağmen haksız RK Kararı için "Detayını bildiğim için o karar doğru" demek bana göre akıl tutulması.

Yaşına ve tecrübesizliğine veriyorum...

7. Diğer hisselerim BERA (9.55 Tl maliyetli) ve TRCAS (4.90 Tl maliyetli) sol şeritten geldi geçti. Sırada DENGE (2.20 maliyetli) var, bu gidişle yıl sonunda o da geçer DYOBY'yı herhalde...

8. Bakalım ikinci tavandan sonra açıklama isteyecekler mi yine. Yandaş kağıtlar 10 tavan gider tek bir ses çıkmaz ne borsa İstanbul'dan ne spk'dan.

Sayfa 89/172 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •