Sayfa 895/1005 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945995 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 7,153 - 7,160 arası.

Konu: Viop L

1.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Yahu boş boş yine işkembeden atıyorsun.....Allah ailene sabır versin ....seninle nasıl yapıyorlar......o kadar saçmalıyorsun ki....
    Niye saçmaymış?!

Haberim oldu demişsin işte ..

2. Günaydın. Aslında bu kredi faizleri tuzağı seçim öncesi hazırlanmış. İkinci tür hesapta yoktu arada kararı aldılar. Seçim öncesi arkadaş kredi çekeceği için beni aradı. Dedi ki bir senelik kredi ilk üç ay düşük faiz sonrası için değişken faizli kredi veriyorlar dedi. Ben dedim faizler artacak üç aylık çekebiliyirsan çek dedim bir sorayım oluyorsa öyle alayım dedi. Yani alayı tokatçı bunların milletin cebine göz dikmişler tuzak kuruyorlar.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Günaydın. Aslında bu kredi faizleri tuzağı seçim öncesi hazırlanmış. İkinci tür hesapta yoktu arada kararı aldılar. Seçim öncesi arkadaş kredi çekeceği için beni aradı. Dedi ki bir senelik kredi ilk üç ay düşük faiz sonrası için değişken faizli kredi veriyorlar dedi. Ben dedim faizler artacak üç aylık çekebiliyirsan çek dedim bir sorayım oluyorsa öyle alayım dedi. Yani alayı tokatçı bunların milletin cebine göz dikmişler tuzak kuruyorlar.

ek hesapların ve kmh ların azaltılması konusu KK nın yapacağı tüm propaganda faaliyetlerinden daha fazla kişiye ulaşırdı ve karar değişimi yaratabilirdi. Hükümet konuya hemen uyanıp geri adım attı şimdilik. Muhtemelen bu ve benzeri bir çok önlem seçim sonrasına kaldı.
    Aslında alınan bu önlem enflasyonun düşürülmesi için önemliydi. Para basma sadece fiziki para basma ile olmuyor hatta en küçük kısmı o. Asıl parasal genişleme kredi tarafıyla oluyor. Bu genişlemenin azaltılması enflasyonun aşağı gelmesine yardım eder ancak uyuşturucu bağımlısı gibi kredisiz hayatta kalamayacak çok fazla şirket ve şahıs var. Kredi daraltması demek bunların bir kısmının ölmesine razı olmak demek.
    Seçim sonrası kur krizi dışında en önemli konu budur.Yıllardır kredi ile ayakta kalmış şirket ve vatandaşlar ne olacak.
    Ben açıkcası böyle bir tabloda iktidar olmak istemezdim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. 671 bin lira limit var, kredi kartına taksitli avans 5 bin veriyor. Düzelme yok.

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Niye saçmaymış?!

Haberim oldu demişsin işte ..
    haberim olmassa bu piyasada seni soyarlar.....haber kaynağı da önemli......burayı insanlar neden takip eder.....Söylenenlri akıl süzgeçinden geçirip kullanmak ......
    her neyse ben ona yazdığımı anlayan anlamış......çok biliyorum havasında aslında hiç bilmeyen klasik sıradan bir yatırımcı.....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

6. VIOP30 +0.69% yükseliş ile 5.200 seviyesinden güne başlıyor.

7. Sayın pıt doğrudur haklısınız enflasyon için kredi kisacaksin parayı piyasadan çekeceksin ama önce Fed nasıl yapıyorsa öyle yapacaksın. Vatandaşı hazırlayacaksin kademeli geçiş yapacaksın, sağlam bilgilendirme yapacaksın öyle bir gecede bıçak gibi yaparsan çoğu firma batar. Firmalar borçtan batmaz, nakit akışı kesildiği için batar. 2001 de yaşadığım için nakit akışının kesilmesinin nasıl birşey olduğunu maşallah ne güzel godiyordu iki ayda battık.

böyle kredi kartındaki gibi ufak tedbirler fincancı katırlarını ürkütür. götürüsü/zararı daha fazla olur.

bu haber çıktığından beri kredi çekesim var. öncesinde pek aklımda yoktu.

neyse işte. kime anlatıyorum.

Sayfa 895/1005 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905945995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •