Sayfa 897/915 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907 ... SonSon
Arama sonucu : 7320 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku

Sayın Lionnes'in sürekli farklı hisselerden örnek vermesi Sayın Yıldız Tozu'nun destek olduğu konu Kront'un spekülatif hareketlerle ucuz bırakılmasına yönelik bir tepki niteliğinde bence.

Ben LİNK'i veya PAPİL'i neden paylaştım sürekli? Çünkü , aynı ülke aynı sektör aynı borsa diye diye dilimde tüy bitti.

Nasıl alakasız olabilir LİNK veya PAPİL , Kront ile bu durumda?

Bi ara sürekli SASA ve hekts ta paylaşıyordum . Ama onlar aynı ülke aynı borsada işlem görmelerine rağmen, aynı sektörde olmadıkları için , örnek olarak göstermeyi , yazmayı kestim . Daha Sonra MİATK SDDTr örneklerini paylaştım ve son olarak PAPİL ve LİNK 'i.

Utanmadan lafı çevirerek diyor ki .. PAPİL Ve LİNK in yükseldiği görenler kront satıp PAPİL LİNK almışlardır falan ..

ulan bastıra bastıra her yazımda ne dedim?

Aynı ülke , aynı sektör , aynı borsada işlem göre PAPİL Ve LİNK birisi 30 F/S de diğeri 50 F/S de..

Kront için F/S hesapları yaptım her yazımda..

Krontuun bunlardan 10 kat daha fazla yatırım yaptığı söyledim ,

Krontun devletten tbüyük e-turquality teşviğini aldığını söyledim,

Krontun cirosunun bunlardan 4 kat fazla olduğunu söyledim .. vs vs vs

Bunları türkçe ile yazdım , hintçe çince arapça vs vs olarak yabancı bir dille yazmadım.

Bu yazdıklarımdan çıkan sonuca göre , kim kront satıp LİNK ve PAPİL alabililr?

Utanmaz cambaz sinek vızıltısı seni. Laf cümle ebeliği, kelimelerle oynayıp cümlelerin anlamını değiştirme konusunda 1 numarasın .

Ha arada faydalı paylaşımlarında oluyor . doğruya doğru . Ama cümle kelime oyunlarında seni tek geçerim. 1 numarasın bu konuda

Utanmadan bi de ne diyor? İşte şu kadar yatırımcıyı "etkilemek " , falan kelimesini kullanıyor . Ben yazdıklarımda, burda olsun twitterda olsun 8 milyon yatırımcıyı "etkilemek" diye bir kelime kullanmadım hiç . 8 milyon borsa yatırımcısa ulaşacağım ve kront ile ilgili bilgileri görsünler tarzrı yazdım tüm yazılarımı.

Bi de sinek vızıltısı gelmiş utanmadan bana terbiyesiz diyor.

Asıl terbiyesiz olan sensin durup dururken sataşan ve herkesi birbirine düşüren sensin.

Bi ara Sayın Mao ya da sataşmıştı aynen bana sataştığı gibi.

1 senedir yazmadın geldin yine ortalığı karıştırdın .

Sayın Valentine nin dediği gibi burası bir forum . Herkes kurallar dahilinde kendi tarzıyla istediğini yazar.

Sayın Yıldız Tozunun da dediği gibi sen Noter misin ?

Ben de diyorum ki , Forum ve SPK kuralları dahilinde herkes istediğini yazar.
    Son düzenleme : lionnes1; 03-12-2023 saat: 19:26.

2.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Ben sizin cumlelerinizi cidden anlamakta zorluk cekiyorum.

Burada hic kimse o yazsin bu yazmasin demiyor. Kimsede kimin yazdigina karismiyor.

Bana kalirsa benim zerre umrumdada degil.
    Bakın beyler, ben net yazacagim. Yanit verecek duruma sokmadan kimseyi töhmet altina almadan.

Burasi belli gruplarin veya kisilerin sahne aldigi bir yer degil, kamuya acik bir platform. Denetleyicilerde uyeler degil.
    Yazilanlardan sikayeti olanlar gider yonetime sikayet eder.
    Burada daha once yazilanları baska sekillerde manalandirarak , baskalarini ezmeye soylediklerini itibarsizlastirmaya calisamaz.

Hakaret seviyesine varan bu itibarsizlastirmalari bazilari gorur bazilari umursamayabilir ama hak gördüğümün yaninda dururum.

Yazdiklarimin ve yazacakalrimin temelini olusturan 1 senelik yapilanlar karsi sesi cikmayanlarin burada buna karsi cikanlara karsi yaptigi itibarsizlastirilma cabasidir.
    Buna izin vermem.
    İyi yazsin kotu yazsin ister gelir kufur eder ister gelir bilmem ne bilancosunu yorumlar. İkiside parasini yatiran yatirimcidir.

Bunun icin 5 yil kavga edeceksek ederiz yani. Bende susmam...

İyi gunler bol kazanclar.
    Size tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum Sayın Yıldız Tozu.

Sağolun.

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Döviz Kuru Beklentileri
    Grafik 8: ABD Dolar Kuru Beklentilerindeki Gelişmeler ($/TL)
    Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,05 TL iken, bu anket
    döneminde 30,00 TL olmuştur. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 38,64 TL iken, bu
    anket döneminde 39,62 TL olarak gerçekleşmiştir

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/merke...YkWfEPLCLiuCAQ

Peki bir önceki ay katılımcıların i 12 ay sonra dolar kuru bekelntisi neydi?

Dolar tahmini ne kadar oldu?
    Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,14 TL iken, bu anket döneminde 30,05 TL olmuştur. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 37,26 TL iken, bu anket döneminde 38,64 TL olarak gerçekleşmiştir.

https://www.dunya.com/ekonomik-veril...-haberi-708404

Ekimde yapılan ankette 12 ay sonrası için yani 2024 yılı eylül ayı için dolar beklentisi 38,64 tl ,

KAsımda yapılan ankette 12 ay sonrası için yani 2024 yılı Kasım ayı için dolar kuru beklentisi 39,62 tl olmuş.

Sanırım bunlar her ay , 50 kuruş , 1 lira falan azar azar artırıyorlar dolar kuru beklentilerini.

Neyse özetle Merkez bankası katılımcıları diyor ki 2024 yılı sonunda dolar 40 lira olur.

Benim beklentim seçimlerden sonra 35 lira olacak.

Seçimlerden sonra 35 liradan 40 liraya kademe kademe yavaş yavaş çıkacak.

2023 yılı bitti sayılır.

Doları 40 liradan hesap edersek.. malum borsalar her zaman geleceği satın alır ( zahmet olacak ama 12 ay sonrasını satın almak son dereceğe normaldir borsada. ) Sasa , hekts , enerji hisseleri vs gibi hisseler ise 5 sene sonrasını satın alıyor onlar ayrı konu.

Neyse bir de yukardki ciro hesabını Dolar =40 a göre yapalım.

şu an 16,64 lira hisse .. Piayasa değeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarında.

Dolar 40

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpı 40 = 400 milyon tl ciro yapar

40 milyon tl ciroda , şu anki piyasa dğeerine göre F/S ne olur?

F/S:3,56 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

dolar =40

F/S 2,37 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :1,78 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,18

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 0,89 olur.

50 milyon doalr ciro

60 milyon dolar ciro ....

vs

vs

vs

Aynı ülke , aynı borsa aynı sektörde işlem gören PAPİL ve LİNK kaç F/S ve kaç F/K ile fiyatlanıyorlar? Biri 30 F/S diğeri 50 F/S . Biri 400 F/K , diğeri 100 küsür F/K .

Evet doğru bu F/S ler bu hisseler için çok yüksek .. çünkü zaten dedim daha önce bunlar çok az arge ve pazarlama yatırımları yapmlarına rağmen ve de ciroları yıllık sadece 50 milyon tl olmasına rağmen 30 F/S , 50 F/S ile fiyatlanıyorlar...

Neden böyle şu an fiyatlanıyorlar ben bilmem . Ben her zaman sonuca bakarım . Sonuç şu; Kront ille , aynı ülke aynı borsa aynı sektördeki olan , senede 5-10 milyon tl yatırım yapan , siqtrboktan bu yazılım hisseleri 30 F/S ve 50 F / S ile fiyatlanıyorlar şu anda Borsa istanbulda. MİATK , SDTTR falan bunları söylemedim bile..

Neyse demem o ki diyelim ki bunların, yani PAPİL LİNK 'in F/S leri 10 a falan düştü.

EE ben kronttu 10 F/S den mi satacağım ? Tabi ki hayır .. Kront bunlardan 10 kat daha fazla yatırım yapıyor her sene , üstelik Krontun şu an ki cirosu bile bunlardan 4 kat fazla . Nasıl 10 F/S den satayım ?

Muhtemelen 15 F/S veya 20 F/S den satarım eğer ki PAPİL ve LİNK 'in F/S'leri , 10 'a düşerse.

Eğer ki bunların yani PAPİL ve LİNK 'in F/S 'leri 30 larda 50 lerde kalırsa .. Kront 'u daha önce de yazdığım gibi minimum 30 F/S veya 50 F/S den satarım .
    Bu dün yazdığım yazım da buraya alıntıyayım dursun.. bu kargaşada belki gören olmamıştır bu yazımı.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...64#post6640364

4. AB'den akıllı cihazlara siber güvenlik kuralları

AB Konseyi, üye ülkeler ile Avrupa Parlamentosu (AP) arasında müzakere edilen ve internet bağlantılı cihazlar ile yazılımlarını tüketiciler için daha güvenli hale getirmek üzere hazırlanan "Siber Dayanıklılık Yasası"nda uzlaşı sağladı.

Buna göre, bilgisayar, tablet, telefon, kamera, buzdolabı, televizyon, oyuncak gibi akıllı cihazlar ve yazılımları tüketiciler için daha güvenli hale getirilecek.

Akıllı ürünlerin piyasaya sürülmeden önce siber güvenlik konusunda katı kurallara uyması gerekecek.

Yeni kurallar, doğrudan veya dolaylı olarak başka bir cihaza veya ağa bağlanan bütün ürünler için geçerli olacak.

Tıbbi cihazlar, havacılık ürünleri ve arabalar konusunda katı kurallar belirlenmiş olduğu için yeni sorumluluklardan muaf tutulacak.
    Üreticilerin, ürünlerinin siber güvenlik risklerini değerlendirmesi, uygunluk beyanları sunması, ürünün ömrü boyunca veya en az 5 yıllık bir süre için yaşanacak sorunları çözmesi ve gerekli önlemler alması şart olacak.

https://www.sozcu.com.tr/ab-den-akil...kurallari-p964

AB pazarına ihracat yapan birçok Türk üretici de bu kanundan etkilenecek.
    Son düzenleme : lionnes1; 04-12-2023 saat: 00:28.

5. Gönderim Tarihi
    10.02.2021 18:14:11

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/908921

turkcell ile olan sözleşme 2 ay 1 hafta sonra bitiyor.

Bakalım yeni sözleşme kaç paradan yapılacak ? malum , 2021 yılı başından beri her şey minimum 5 kat arttı.

Asgari ücret 2800 liraydı , şu an 11300 lira oldu .1 ay sonra gelecek olan zamla 16 bin liea olmasını bekliyorum asgari ücretin.

Yani 16 bin bölü 2800 lira= 5,7 kat yani neredeyse 6 kat artmış olacak asgari ücret.

Ayrıca yine türk lirası olarak yapılırsa sözleşme ve yine 3 sene için yapılırsa ;

hem geçen 3 senede oluşan 6 katlık fark konulması gerek hem de önümüzdeki 3 sene boyunca , ülkede oluşacak fiyat artışları, enflasyon hesap edilerek sözleşme yapılması gerekir.

Tahmini olarak mesela şu an 100 lira olan herhangi bir mal ürün , önümüzdeki 3 senede 2 katı fiyata çıkacak enflasyon nedeniyle . Şu an 100 lira olan ürün 200 lira olacak bence 3 senede..

Özetle ;

2021 yılı başından beri yaşanan 6 katlık fiyat artışları + önümüzdeki 3 senede yaşanacak 2 katlık enflasyon = Bu sözleşme yine türk lirası ile yapılcaksa , 12 kat artışla bence sözleşme yapılması gerekir . Tabi bu benim hesabım ve benim fikrim.

burda önemli bir diğer nokta. Dünya genelinde son 3 senede yüksek enflasyon yaşandı.

Yani Kron , dolar bazlı , reel bazlı olarak ta zam yapması gerekir sözleşmeye .

Veya bir ihtimal daha var .. O da sözleşme yapılmaması ..

Ama bence bu ihtimal yüzde sıfıra yakın . Çünkü kron ile turkcell üzun yıllardır iş ortaklığı yapıyorlar bi de üstüne israil -filistin savaşından sonra , MÜSİAD ın Yerli Yazılım ve Siber Güç Türkiye yçalıştayı yapmıştı geçen günlerde. https://www.bloomberght.com/musiad-y...eyecek-2342758

MÜSİAD devlete , hükümete çok yakın ilişkileri olan bir saygın kuruluş. Turkcell zaten varlık fonuna ait. Varlık fonu da devlete ait.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 04-12-2023 saat: 00:30.

6. https://resmim.net/cdn/2023/12/04/ZdGXoR.png
    Bollinger orta bant desteği 15,70
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Döviz Kuru Beklentileri
    Grafik 8: ABD Dolar Kuru Beklentilerindeki Gelişmeler ($/TL)
    Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,05 TL iken, bu anket
    döneminde 30,00 TL olmuştur. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 38,64 TL iken, bu
    anket döneminde 39,62 TL olarak gerçekleşmiştir

https://www.ntv.com.tr/ntvpara/merke...YkWfEPLCLiuCAQ

Peki bir önceki ay katılımcıların i 12 ay sonra dolar kuru bekelntisi neydi?

Dolar tahmini ne kadar oldu?
    Katılımcıların cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 30,14 TL iken, bu anket döneminde 30,05 TL olmuştur. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 37,26 TL iken, bu anket döneminde 38,64 TL olarak gerçekleşmiştir.

https://www.dunya.com/ekonomik-veril...-haberi-708404

Ekimde yapılan ankette 12 ay sonrası için yani 2024 yılı eylül ayı için dolar beklentisi 38,64 tl ,

KAsımda yapılan ankette 12 ay sonrası için yani 2024 yılı Kasım ayı için dolar kuru beklentisi 39,62 tl olmuş.

Sanırım bunlar her ay , 50 kuruş , 1 lira falan azar azar artırıyorlar dolar kuru beklentilerini.

Neyse özetle Merkez bankası katılımcıları diyor ki 2024 yılı sonunda dolar 40 lira olur.

Benim beklentim seçimlerden sonra 35 lira olacak.

Seçimlerden sonra 35 liradan 40 liraya kademe kademe yavaş yavaş çıkacak.

2023 yılı bitti sayılır.

Doları 40 liradan hesap edersek.. malum borsalar her zaman geleceği satın alır ( zahmet olacak ama 12 ay sonrasını satın almak son dereceğe normaldir borsada. ) Sasa , hekts , enerji hisseleri vs gibi hisseler ise 5 sene sonrasını satın alıyor onlar ayrı konu.

Neyse bir de yukardki ciro hesabını Dolar =40 a göre yapalım.

şu an 16,64 lira hisse .. Piayasa değeri 1 milyar 424 milyon tl.

Son 6 seneki ortalama ciro 10 milyon dolar civarında.

Dolar 40

Son 6 senedi ciroyu yapsa , yani 10 milyon dolar çarpı 40 = 400 milyon tl ciro yapar

40 milyon tl ciroda , şu anki piyasa dğeerine göre F/S ne olur?

F/S:3,56 olur.

PEki 15 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

dolar =40

F/S 2,37 olur.

Peki 20 milyon dolar ciroda ne olur?

F/S :1,78 olur.

30 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 1,18

40 milyon dolar ciroda F/S ne olur?

F/S : 0,89 olur.

50 milyon doalr ciro

60 milyon dolar ciro ....

vs

vs

vs

Aynı ülke , aynı borsa aynı sektörde işlem gören PAPİL ve LİNK kaç F/S ve kaç F/K ile fiyatlanıyorlar? Biri 30 F/S diğeri 50 F/S . Biri 400 F/K , diğeri 100 küsür F/K .

Evet doğru bu F/S ler bu hisseler için çok yüksek .. çünkü zaten dedim daha önce bunlar çok az arge ve pazarlama yatırımları yapmlarına rağmen ve de ciroları yıllık sadece 50 milyon tl olmasına rağmen 30 F/S , 50 F/S ile fiyatlanıyorlar...

Neden böyle şu an fiyatlanıyorlar ben bilmem . Ben her zaman sonuca bakarım . Sonuç şu; Kront ille , aynı ülke aynı borsa aynı sektördeki olan , senede 5-10 milyon tl yatırım yapan , siqtrboktan bu yazılım hisseleri 30 F/S ve 50 F / S ile fiyatlanıyorlar şu anda Borsa istanbulda. MİATK , SDTTR falan bunları söylemedim bile..

Neyse demem o ki diyelim ki bunların, yani PAPİL LİNK 'in F/S leri 10 a falan düştü.

EE ben kronttu 10 F/S den mi satacağım ? Tabi ki hayır .. Kront bunlardan 10 kat daha fazla yatırım yapıyor her sene , üstelik Krontun şu an ki cirosu bile bunlardan 4 kat fazla . Nasıl 10 F/S den satayım ?

Muhtemelen 15 F/S veya 20 F/S den satarım eğer ki PAPİL ve LİNK 'in F/S'leri , 10 'a düşerse.

Eğer ki bunların yani PAPİL ve LİNK 'in F/S 'leri 30 larda 50 lerde kalırsa .. Kront 'u daha önce de yazdığım gibi minimum 30 F/S veya 50 F/S den satarım .
    Anlık LİNK yüzde 7 pozitif F/S 60 lara dayandı.

Anlık PAPİL yüzde 8 pozitif F/S si 35 lere dayandı

Buraya PAPİL ve LİNK 'i yazmaya ilk başladığımda birinin F/S 'si 15 lerde diğerinin F/S 'si 20 lerdeydi sanırım .

Aynı ülke , aynı borsa ,aynı sektörde işlem gören LİNK ve PAPİL yazmaya devam edeceğim .

ve eğer velev ki ilerde PAPİL LİNK 'in F/S leri 10 a falan düştü..( ama 10 F/S lere geleceklerini hiç sanmıyorum )

Kİ benim bu foruma, yani hisse net formuna da ihtiyacım yok artık ...

İstesem buraya da hiç yazmam bi daha . alternatif olarak twitter var . Tüm bu bilgileri istesem oraya her gün 10 kez yazarım .

Twttera yazmaya devam edersem her ay beni ortalama 500 kişi takip eder.

Geçenlerde sadece 1 gün yazdım , 20 kişi takibe aldı beni. Şu an twitterda yazmama rağmen , her gün 1-2 kişi takipçi geliyor. Yazmaya devam edersem günde ortalama 15-20 kişi takipçi gelir..
    Son düzenleme : lionnes1; 04-12-2023 saat: 11:20.

8. Normalde ben , eskiden teknik analizin t sini bilmezdim sadece temel analiz yapardım .

Ama kront taki hırsızlar , yıllardır dağlar ovalar çizdi . Hisseyi hızlı çıkarıp aşağıya da aynı hızda defalarca kez indirdiler.

bu sebeble ben de ister istemez teknik analizi az çok öğrendim kront sayesinde .

Bi şeyler çizdim kendimce..

https://hizliresim.com/le8i2gd

Ne yani amacınız nedir? 14,60 veya 13,40 mı indirieceksiniz hisseyi?

Nereye indirirseniz indirin , hedefime gelmeden asla satmayacağım . Uzun vade beklemeye devam edeceğim .

Sayfa 897/915 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •