Sayfa 9/521 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 4168 madde; 65 - 72 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Maşallah eplas hiç bir şeyden etkilenmiyor
    dolar çıkmış düşmüş
    şirket kar açıklamış açıklamamış
    şirket alt pazardan üst pazara çıkmış
    umurunda değil

Alıntı Originally Posted by turguty Yazıyı Oku

Şirketler arası karmaşık ilişkiyi anlamak için yaptım. Yüzdeler şirket içerisindeki payı gösteriyor.
    Çok faydalı bir görsel olmuş teşekkürler.

Tabloda şirketin yurtdışı varlığı olan bağlı ortaklıklar ve iştirakler de görülebiliyor.
    Yeniden değerlenecek yurtdışı varlıklar neleri kapsıyor, bağlı ortaklıklar ve iştirakleri ve dolaylı bağlı ortaklıkları kapsıyor mu bizim için çok net değil.
    Mesela Merpa ve Tempoplast yavrusunun yavrusu durumunda.
    Romegeplast doğrudan EPLAS a bağlı. Fakat onun üzerinde ne var ne yok hiç bir bilgimiz yok.

Bir de 31.12.2021 den önce değerleme raporları yayınlanacak mı mevzu vardı.
    Bizim bugüne kadar tanıdığımız kadarıyla KZ Finansal rapora kadar değerlemeleri açıklamaz.
    Açıklarsa da sürpriz olur.

3. Şirketler arası ilişki o kadar karışık ki anlamak için yaptım, sizlere de faydalı olduysa ne güzel.

Sayın playmaker, Ben de sizin gibi merak ediyorum.
    Sanıyorum Romanya da ki arsa Merpa üzerine, 2017 deki finsansal rapor da MErpa nın özdeğeri 144 milyon olarak gösterilmiş, bu değer arsa kaynaklıdır diye düşünüyorum. 2017 yılına göre 144 milyon tl 41 milyon dolar.

Şöyle bir çıkarım yaparsak, Eplas fabrika alındığında, fabrika duran varlık olarak Mazhar ın da finansal tablolarında göründü. Bu durumda eplas ın bağlı ortak ve iştiraklarine ait duran varlıklar da Eplas özkaynaklarına yansıyacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by turguty Yazıyı Oku
    Şirketler arası ilişki o kadar karışık ki anlamak için yaptım, sizlere de faydalı olduysa ne güzel.

Sayın playmaker, Ben de sizin gibi merak ediyorum.
    Sanıyorum Romanya da ki arsa Merpa üzerine, 2017 deki finsansal rapor da MErpa nın özdeğeri 144 milyon olarak gösterilmiş, bu değer arsa kaynaklıdır diye düşünüyorum. 2017 yılına göre 144 milyon tl 41 milyon dolar.
    Emeğimize sağlık.

Bence şirket bunun çıktısını alıp çerçeveletmiştir.
    Bir bakışta tüm ortaklık yapısını görebilirler.

5. Ortaklar Merhaba. Neden bende hala brüt takas uyarısı veriyor. Emir kısıtlamasının yanında brüt takas da mı geldi?

EPLAS.E payları 21 Ocak seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.
    BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:
    "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EPLAS.E payları
    24/12/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/01/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.[/U][/U][/B] Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.
    Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.
    SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

HERKESE İYİ SENELER

7. GYO ların değerleme rapor KAP ları sürekli geliyor. 31 aralık son gün olarak düşünmüştüm ama bugün de yayınlayanlar var. Bize de bugünler de güzel bir haber gelir mi?

8. Ana pazara geçti..değişen ne oldu??endex uçtu...anapazara geçmeyi ve endexe (-) karşıladı..sonuç..

Sayfa 9/521 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •