Sayfa 911/1024 İlkİlk ... 4118118619019099109119129139219611011 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,281 - 7,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Akapeli yakınlarımla tartışmalarımda DışBorç denizinde yüzdüğümüzü sudaki balık örneği hiç kabul ettiremedim, gerekirse IMF'e borç vereceğimize inanıyorlardı.
    Denizin suları çekildi balçıkta debelenen balıklara döndük...
    Sayın ahalimiz sözler boşuna dedi, elimle dokunmalı gözümle görmeliyim dedi....
    Sonuçta istediği oldu market raflarında eliyle dokunuyor gözüyle görüyor krizi.....
    Yahu ben parayla ugrasan, bu islerden anladigini zannettigim insanlara, anlatamadim yillardir.

En basit misal, benim gelirim 5 bin gayme, 6 bin gayme harciyorum, kredi karti, banka kredisi v.s ile 5 yil gotururum, sonrasi duvara toslarim!

Ulkelerin durumu bireylerden, sadece biraz daha esnek olabilir, baskaca bir fark yoktur!

Her sene yenecek 50 milyar dolar gayme gelmeyince, olacagi da buydu, bu kadar basit!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Eskiden çalıştığım ilde şeker fabrikası vardı satıldı.Oranın atardamarlarından biri o fabrikaydı.Fabrika kendisi dolgun işçi maaşı ile pek çok vatandaşa istihdam sağladığı gibi şeker pancarı üreticileri de ekmek yerdi.Son seçimde ne çıkar diye merakla bekledim,akp tulum çıkardı cidden sosyolojik olarak incelenmesi gereken bir olay)))))))) Ya fabrikan satılmış işsiz kalmışsın ne demeye hala oy veriyorsun değil mi.Ben sosyolog olsam tez konusu yapardım akp seçmeninin oy vermesi olgusu parti bağlılığı olgusu diye..Değişik bir hadise.
    Fabrika satilinca iscileri kapinin onune mi koymuslar

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Fabrika satilinca iscileri kapinin onune mi koymuslar

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet bir kısmını

BDDK : / Son dakika

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Dün buraya izmir de en uygun döviz büfesini sordum ama cevap alamadım. Bugün saat 14 de Fevzi çakmak bulvarındaki 4 dövizciyi inceledim. en iyi makas bal dövizde idi. Dolar alış 6,35 satış 6,45 . 20 bin dolar bozduracağımı iyi bir fiyat vermelerini söylediğimde tabela kurundan daha aşağı düşürüyorlar. Genelde 100 - 3000 dolar arası alış- satışa sıcak bakıyorlar.

6. Kuyumcular ise tam bir fırsatçı. Cumhuriyet alış ile satış arasını 80 tl. ye çıkarmışlar. Çeyrek makası 40 lira. Rezalet.

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kuyumcular ise tam bir fırsatçı. Cumhuriyet alış ile satış arasını 80 tl. ye çıkarmışlar. Çeyrek makası 40 lira. Rezalet.
    Onların da dönemi bitiyor. Bankalar varken bu gibi bazı zerzavatlar daha fazla ayakta kalamazlar.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hindistanda ingilizler sömürdüğü hintlilere çarpım tablosunu ezberletirlermiş.Zihinleri çarpım tablosu ile meşgul olsun da ingilizlerin onları sömürdüklerini anlamasınlar diye.Tvlere ,gazetelere bakıyorum tartışma programlarına bakıyorum konuşulan konulara bakıyorum heryerde çarpım tabloları görüyorum))))))))))))) Ya bu memlekette koca şeker endustrisi 1 haftada bitirildi ,ülkemizde şeker üretimi artık yapılmayacak,tvlerde bir saat tartışılmadı.Siz özelleştirildi denmesine bakmayın o fabrikalar 3 yıla kadar hepsi zarar ediyor diye kapatılacak.
    Ingilizlerin Logaritma cetvelini ezberlettigini biliyorum Hintli çocuklara, çocukların kafasını gereksiz bilgilerle doldurmakti amaç.....Lakin bunun çok seneler sonra bir faydası çıktı, dünyanın en iyi yazılımcıları Hintli....

Sayfa 911/1024 İlkİlk ... 4118118619019099109119129139219611011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •