Sayfa 913/1000 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,297 - 7,304 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn rxpu'ya ek son dönem gözlemlerim..

denizbank (int şube) bir çok alternatifine göre çok daha çeşitli stok ve fiyatlama gösteriyor. ama henüz işlem yapmadım.

hsbc'de piyasada bulunamayan kağıtları bulabiliyorsunuz. mesela uzun süredir ve hala hiçbir yerde (işyatırım da bile) satışta bulamadığım 2034-2038 almak mümkündü son bir haftada.

ziraat işbank stok ve fiyatlama konusunda uzun süredir oldukça kötü.

garanti'nin genelde piyasaya göre fiyatları yüksekken bugün (internet şube) şaşırttı. gayet makul/ucuz fiyatlamalar ve çeşit vardı.

işyatırım'dan biraz sıtkım sıyrılmaya başladı. telefon açarsın ulaşamazsın. ulaşırsan bekle geri dönsünler vs..
    ziraatte can sıkıyor 2027 sonrası yok bayadır. Özel bankalardan teb yada hsbcden eurobond almanın banka riski var mı? Yoksa onlar sadece aracı mı?

2.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    ziraatte can sıkıyor 2027 sonrası yok bayadır. Özel bankalardan teb yada hsbcden eurobond almanın banka riski var mı? Yoksa onlar sadece aracı mı?
    bildiğim kadarıyla risk açısından bir fark yaratmıyor kamu ya da özelden almak. ama emin olmadığım konuda ahkam kesmeyeyim. bilen varsa cevap versin.

Benim kuponlar ile bu sene dahil dort yil vergi cikiyo sonra kupon gelirleri azaliyo ve beyan altinda kaliyo, o zaman kafa daha rahat olur...
    Vade gelmeden satarsak bol vergi cikiyo usd artisi nedeni ile...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Canım çok para yemek isterse 73 'ün altında aldığım kıymetlerin bir kısmını 100 fiyat üzerini görürse satarım vergisini de kendi ödüyor bu durumda.

10 senede bir böyle bir imkan çıkıyor. 10 seneye kadar da zaten ticaretten aktif gelirim var eurobondlara gerek kalmaz.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Aslinda beyanname ekraninda duruyo o bilgiler........
    Sigorta, egitim, saglik gideri indirim gibi belge bende yok zaten..

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her turlu belge en az 5 sene saklanmali...

1 yil sonra verildigi icin beyanname bu senenin faturalari 2028 sonuna kadar yani...

Syg,

Warren Buffett buys $3bn Citi stake in value-hunting stocks splurge

Firsat bitmez, bu amca hala yatirim yapiyo mesela.......

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Siz eurobondculara gipta ile bakiyorum...

Ben bir temettucuyum...

Eurobondcu, kuponcu olamadim..

Bu saatten sonra da olamam herhalde.

Syg,

6. Tip (treasury inflated protected) bondlar hakkinda ne dusunuyorsunuz. Bunlarin etflerinin son fiyat dususleri ile son bir yillik dagitim yuzdeleri yuzde 8.8-12 bandinda. Ancak enfasyon duserse ne olur bilmiyorum.
    sanirim tip bond da enflasyon oraninda facce value e ekleme oluyor ve faiz bunun uzerinden hesaplaniyor. Bu surekli ustune eklenerek mi yapiliyor. yani yuzde 5 sene 8 enflasyon oldugunu varsayarsak 5 sene sonra kagidin face valuesu 1000x 1.08 ussu 5 mi olacak.
    eger boyleyse simdi satilan kagitlardaki ve onumuzdeki enfalsyon bondlara sabit olarak isleyip uzun vadede yuzde 8-10 getiri yapabilir mi? bu dedigim kendi kulagima sacma geliyor. USA bondlari bu oranda kazandirsa kimse tr bondlarina bakmaz gerci

tesekkurler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Aslinda beyanname ekraninda duruyo o bilgiler........
    Sigorta, egitim, saglik gideri indirim gibi belge bende yok zaten..
    Beyanname tahakkuk filan duruyor da incelemede sanki e-fatura sistemi yok gibi adam basili gider faturalarini getir diyor..
    Safi eziyet ediyor bu dovlet vatandasina..
    Her sey elinin altinda gir bak iste degil mi kim nereden hangi faturayi almis, gider gostermis.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Bence yoktur.
    Onlar sadece aracidir.
    Saklama isi tek bir yerde..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 913/1000 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz