Sayfa 92/571 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 4562 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Arkadaşlar herkese günaydın , biraz dolarım var ve yatırım fonlarında değerlendirmek istiyorum . tefası bir amatör olarak inceledim ZP6 VE IPV FONLARI ARASINDA kararsızım yardımcı olursanız sevinirim .herkese selam ve sevgiler
    Tüm Ekonomik Krizler Platonik AŞK Gibidir, Siz Acısını Dibine Kadar Yaşarsınız Ama Yaratıcısının Umurunda Bile Olmaz.....

2.  Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar herkese günaydın , biraz dolarım var ve yatırım fonlarında değerlendirmek istiyorum . tefası bir amatör olarak inceledim ZP6 VE IPV FONLARI ARASINDA kararsızım yardımcı olursanız sevinirim .herkese selam ve sevgiler
    % 90 DZM , %10 KRS yaptım. KRS de Yabancı Hisse Senedi de var, o yüzden oranı az tuttum ama boğa piyasasında iyi kar yazabilir. Her ikisi de USD cinsinden alınabiliyor.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar herkese günaydın , biraz dolarım var ve yatırım fonlarında değerlendirmek istiyorum . tefası bir amatör olarak inceledim ZP6 VE IPV FONLARI ARASINDA kararsızım yardımcı olursanız sevinirim .herkese selam ve sevgiler
    IPV ile Rıfkıyı, rıfkının başlangıç tarihini baz alarak kıyaslayın
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Çoklu varlık fonlarında (değişken, sepet, karma, katılım) haftalık performanslar ilk/3
    AN1 %6.14 ( strateji portföy değişken fon)
    IVY %4.46 ( İstanbul portföy Blockchain fonu)
    FID %2.94 ( fiba portföy çoklu varlık ikinci değişken fon)

5. Para piyasası fonları veya mevduat yerine ICD ya da HDA gibi fonlar düşünülemez mi?
    Özellikle HDA da stopaj falan da yok.

Edit : HDA çok yeni, HDK nin bir kaç ay geçmişi var. HDK den bakabilirsiniz geçmişlere.

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Para piyasası fonları veya mevduat yerine ICD ya da HDA gibi fonlar düşünülemez mi?
    Özellikle HDA da stopaj falan da yok.

Edit : HDA çok yeni, HDK nin bir kaç ay geçmişi var. HDK den bakabilirsiniz geçmişlere.

icd 6 aylık getirisi %29. bu ay bir düzelme olmuş o da hala Tüfe nin gerisinde. Haftalık getiriye bakılarak yatırım yapılmaz

7.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    icd 6 aylık getirisi %29. bu ay bir düzelme olmuş o da hala Tüfe nin gerisinde. Haftalık getiriye bakılarak yatırım yapılmaz
    ICD ortalamaları aylık %4-5. Keza HDK de öyle.
    6 aylık %29; kıstas ölçütü olarak yazdığım enstrümanlarda %18-19 max.

Tüfe'ye yenmek için sepet yaparken sepette RPD de var RIK da var, dolar da var. Mevduata ayırdığım miktarı da bu fonlarda değerlendirmek daha mantıklı gibi geliyor.
    Bunun için fikir soruyorum. Haftalığa bakmak falan nereden çıktı onu da bilemiyorum

8. Fon zaten sepet yapıyor. Ekstra neden sepet yapayım?

Sayfa 92/571 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •