Sayfa 95/944 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 7551 madde; 753 - 760 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    35 i görürsek hatırlat klinik olayını...Düşünelim...
    Ne 35 i yaw sen bizi tımarhaneye mi kapatmak istiyorsun
    48,44 ün altı sonsuza kadar bir daha görülmeyecek, benim sonsuzluk algıma göre
    Sen bana güven!

2. Aracı kurumlar 2024'de 20 milyar civarı kâr bekliyor. Nasıl hesaplıyorlar? Vergi yükü bu kadar olmayacak sonuçta ve çok kötü bir rakam değil 20 milyar...

Eğer işler düzelmeye de başlarsa yani çeyrek bazlı, bugünün 10 milyar üstü kârlar görülmeye başlayacak gibi olursa, çok hızlı toparlar hisse zaten...

Çok iyimserim biliyorum ama aracı kurumların kısmi yalancısıyım.

3. endekse gömmeleri yakındır düşüş başlamadan bi 50 üzeri yapsa iyi olacak.
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar 2024'de 20 milyar civarı kâr bekliyor. Nasıl hesaplıyorlar? Vergi yükü bu kadar olmayacak sonuçta ve çok kötü bir rakam değil 20 milyar...

Eğer işler düzelmeye de başlarsa yani çeyrek bazlı, bugünün 10 milyar üstü kârlar görülmeye başlayacak gibi olursa, çok hızlı toparlar hisse zaten...

Çok iyimserim biliyorum ama aracı kurumların kısmi yalancısıyım.
    20 milyar bile gelse usd bazında çok düşük kalır bence … 4 tl temettü bir zamanlar 0,20 usd yapıyordu , 20 milyar kar edip yine 4-4,5 tl temettü beni kesmez

5.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    20 milyar bile gelse usd bazında çok düşük kalır bence … 4 tl temettü bir zamanlar 0,20 usd yapıyordu , 20 milyar kar edip yine 4-4,5 tl temettü beni kesmez
    Bugünün 20 milyarı demek istedim. 650 milyon dolar civarı...

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bugünün 20 milyarı demek istedim. 650 milyon dolar civarı...
    Diğer şirketler temettülerini ciddi şekilde arttırdı , Ereğli de 8-10 tl altı temettü enflasyon karşısında zarar … 2024 de bu rakam imkansız gibi 2025 de enflasyona bağlı 12-15 tl olması lazım yoksa yine anlamsız bence

fiyat hareketi olmamasını ancak yüksek temettü telafi edebilir bana göre … ben artık böyle düşünüyorum

Zaten 8-10 tl konuşuyor olsaydık hisse fiyatı da buralarda olmaz en kötü 70-80 tl lerde olurdu o da ayrı

8.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    Zaten 8-10 tl konuşuyor olsaydık hisse fiyatı da buralarda olmaz en kötü 70-80 tl lerde olurdu o da ayrı
    Yaşayıp göreceğiz. Dediklerine tamamen katılıyorum. Şu bilançoyu da bir görelim çok umutlanmadan.

Çok değişken var.

Fiyatlar böyle devam edebilecek mi? Çin bitik durumda, ne yapacaklar? Savaşlar bitecek mi?

Yukardaki gibi bir değişim olsa ve şirket de buna ayak uydursa (destek atsa)1 ayda %100 yapar... Böyle bir değişken şimdilik ortada yok, o yüzden Ereğli taşımak 2024'de de riskli...

Pes edene kadar devam edeceğim, edemem de diyemiyorum

Sayfa 95/944 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •