Sayfa 951/1001 İlkİlk ... 451851901941949950951952953961 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Ben İzmirde görmüştüm , apartmanı , nakliye araçları olupta yeşil kart kullanıp birde sosyal yardım alanı
    yıllar önce ankara hacı Bayram Veli camisinde dilencilere para verirken bir polis yanıma gelip para vermeyin bunlara bu verdiğin kişinin 3 tane evi var demişti

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Ben İzmirde görmüştüm , apartmanı , nakliye araçları olupta yeşil kart kullanıp birde sosyal yardım alanı
    Kahtanın %30 u aynen böyleydi. Koca ilçede 1.100 tane vergi mükellefi vardı.30.000 yeşil kartlı 20 .000 civarı sosyal yardım alan aile vardı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Baştan aşağı ''HIRSIZ'' kültürü hakim olunca .. Fırsatını bulan düdüklüyor..

Böyle vicdansızlık görülmedi: Emniyet müdürünün evinde deprem yardımları çıktı

Tekirdağ, Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar I. da bu kapsamda Gaziantep’in İslahiye ilçesinde görevlendirildi.

Yadigar I., 26 Şubat’ta görevinin sona ermesi sonrası resmi otobüsle Tekirdağ’a döndü. Ancak; otobüsle depremzedeler için hazırlanan birçok yardım malzemesini de Tekirdağ’a getirdiği tespit edildi.

https://www.patronlardunyasi.com/hab...i-cikti/275675

4. Merkez Bankası'ndan bankalara KKM konusunda yazılı uyarı

TCMB'nin KKM konusunda sözlü uyarı yaptığı geçen hafta haberleştirilmişti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), KKM konusunda bankalara daha önce sözlü yaptığı uyarıyı yazıya döktü.

Merkez Bankası, ilave menkul kıymet tesis oranının ve yabancı para mevduat/katılım fonu yükümlülükleri için tesis edilmesi gereken zorunlu karşılık tutarı üzerinden tahsil edilecek komisyon tutarının belirlenmesinde kullanılan TL payı hesaplamasında değişiklik yaptı.

"Söz konusu uygulamalar TL payının hesaplamasında dikkate alınmayacaktır”

TCMB, “Bankalar nezdinden yapılan incelemelerde TL nakdi kredi kullanarak veya Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen Mevduat ve Katılım Hesaplarının Kur Artışların karşı desteklenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamındaki kur korumalı mevduat/katılma hesaplarının kullanılma suretiyle bankamız tebliğleri kapsamında dönüşüm hesapları açıklığı tespit edilmiştir. Bu çerçevede söz konusu uygulamalar ve TL mevduat/katılım fonu hesabı kullanılarak açılan dönüşüm hesapları gerçek ve tüzel kişi TL payının hesaplamasında dikkate alınmayacaktır” açıklamasını yaptı.

Sözlü uyarı yapılmıştı

TCMB’nin Hazine karşı taraflı TL Kur Korumalı Mevduatları vadesi geldiğinde dövize dönüp, ertesi gün TCMB karşı taraflı dövize dayalı Kur Korumalı Mevduata dönüştüren bankaları sözlü olarak uyardığı Bloomberg HT'de haberleştirilmişti. İşlemlerin günlük spot döviz talebini artırdığı, devamı halinde “bu yolla yapılan işlemlerin TL dönüşüm payına sayılmayacağı” belirtilmişti.

Bazı bankalar, yüzde 11,5’a inen ve maliyet avantajı yaratan TL KKM’yi düz vadeli mevduata dönüştürdüğünde ödeyeceği yüzde 30 faiz yerine yüzde 20’lerde faiz ile döviz KKM’ye yönlendirmeyi tercih ediyordu. Bankalar böylelikle yüzde 13’lere düşmek zorunda kalan kredi faizine rağmen yüzde 22’lerde olan kaynak maliyetlerinin daha da yükselmesini engellemeye çalışıyordu.

5. Merhaba dövize dönüştürülebilir mevduat varmış. Yapan var mı?

6. 1 kilo domates
    1 kilo soğan
    6 lı yumurta
    3 ekmek

100 lira ver yeter usta

Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    1 kilo domates
    1 kilo soğan
    6 lı yumurta
    3 ekmek

100 lira ver yeter usta

Sayfa 951/1001 İlkİlk ... 451851901941949950951952953961 ... SonSon