Sayfa 96/147 İlkİlk ... 46869495969798106146 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 761 - 768 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Şahaptan sonra piyasada işlem çok az yapıyorum .

Altın trade işine merak saldım en azından tahta sahipli değil .

Misal 5-10 kilo veya uç örnek 10 -20 ton aldın diye sayan orada bir piyasa yok .

Trendler stabil ver al al ver eskiden EUR dolar dar bantta uğraştığım günlere acıdım yada borsayla analiz yaptığımıza

Piyasada ise robotlar ve siz vardınız bir başınasınız
    Son düzenleme : Pscyokinesis; 05-10-2021 saat: 22:39.

sn hkm size hak verdiğim noktalar var tabiki yatırım tarzınıza da saygı duyuyorum. Sanırım 1995 de üniversitedeyken lot altı hisse alarak başladım bu işe. Patron kazığını da çokca yedim maalesef. O nedenle ben biraz yoğurdu üfler durumdayım. Bu bakış açımda bana çok büyük getiriler elde ettirmesinin yanında birçok büyük hezimetten de korudu.
    Size bol kazançlar dilerim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Senin de çok değişik tarzın var abi gerçekten saygı duyuyorum. Ben 5 ten aşağı kağıdım varsa riskli hissediyorum artık. Cauti ağabey gibi az olsun ama sürekli olsun kafasındayım 8 10 hisse portfoy dengeli oluyor biri hiç beklemediğin anca düşerse biri de hiç beklemediğin anda çıkıyor. Bir şekilde psikoloji rahat kalıyor. Tek hisse riskli o anlamda geliyor bana.

Mesela tüm portföyü Tüpraş yapacak kadar emindim şu son hareketinden ama yapmadım, disiplin ve sistem ne ise dışına çıkmadım, çünkü sistemi bir kez bozarsan belki kisada kazanırsın ama uzun vadede bence daha büyük riskler almış oluyorsun. Kendim için tabi bu böyle, senin sistemin tek hisse ise ona da saygı duyuyorum kendi içinde tutarlı ve çok başarılısın maşallah.

Viop da tüm trade, al ver sat aklıma ne gelirse her şeyi az parayla deniyorum benim de rahatlamam o şekilde oluyor ama orada düzgün kazanç elde edemedim henüz.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tüpraşın hareketini 94-95 lerde farkettim. 105 üzerinde de teyit etmiş oldum ancak bende benzer şekilde yeterince bu yükselişten yararlanamadım , hisse sayımı yeterince arttırmadım. Hatta aynı tutarı hisseye değil viop kontratına da koyabilirdim ancak burada psikoloji devreye giriyor. Borsamız mb başkan değişikliğinden sonra bu tür fırsatları çok az veriyor. Verdiğinde de kaçırmamalıydım. Bir önceki bariz fırsat ereğliydi bu seferde tüpraştı.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sn pit temennileriniz için teşekkur ederim.Kimseye akıl vermek haddim değil.İşleyen para kaybettirmeyen sizin rahat ettiğiniz sistem en iyi sistemdir.Kimseye benim gibi yapın diyemem.Maksat olaya değişik bakış açıları getirebilmek .saygılar bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn pit temennileriniz için teşekkur ederim.Kimseye akıl vermek haddim değil.İşleyen para kaybettirmeyen sizin rahat ettiğiniz sistem en iyi sistemdir.Kimseye benim gibi yapın diyemem.Maksat olaya değişik bakış açıları getirebilmek .saygılar bol kazançlar.
    benimde amacım fikir paylaşımı yapıp bu elit ortamda faydalı tartışmalar yapabilmek. nezaketiniz için teşekkür ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Senin de çok değişik tarzın var abi gerçekten saygı duyuyorum. Ben 5 ten aşağı kağıdım varsa riskli hissediyorum artık. Cauti ağabey gibi az olsun ama sürekli olsun kafasındayım 8 10 hisse portfoy dengeli oluyor biri hiç beklemediğin anca düşerse biri de hiç beklemediğin anda çıkıyor. Bir şekilde psikoloji rahat kalıyor. Tek hisse riskli o anlamda geliyor bana.

Mesela tüm portföyü Tüpraş yapacak kadar emindim şu son hareketinden ama yapmadım, disiplin ve sistem ne ise dışına çıkmadım, çünkü sistemi bir kez bozarsan belki kisada kazanırsın ama uzun vadede bence daha büyük riskler almış oluyorsun. Kendim için tabi bu böyle, senin sistemin tek hisse ise ona da saygı duyuyorum kendi içinde tutarlı ve çok başarılısın maşallah.

Viop da tüm trade, al ver sat aklıma ne gelirse her şeyi az parayla deniyorum benim de rahatlamam o şekilde oluyor ama orada düzgün kazanç elde edemedim henüz.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gel gelelim Buffett da der ki sepet yapmak isi bilmeyenlerin yontemidir..
    Sepet yaparsin yarisi cikar yarisi duser, bi sey kazanamazsin.
    Isi bilenler sepet yapmazlar..
    3 tane iyi kagit secsen hayatin boyunca ve gercekten iyi de cikarsa iste zengin oldun gitti...
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gel gelelim Buffett da der ki sepet yapmak isi bilmeyenlerin yontemidir..
    Sepet yaparsin yarisi cikar yarisi duser, bi sey kazanamazsin.
    Isi bilenler sepet yapmazlar..
    3 tane iyi kagit secsen hayatin boyunca ve gercekten iyi de cikarsa iste zengin oldun gitti...
    hocam şu buffet güzellemelerinden vazgeçsen...adam o lafı hangi piyasa için demiş, hangi bağlamda demiş...o konuşmayı da az çok hatırlıyorum, ben öyle bir çıkarım yapmadım aslında.

hem buffet gelsin bistte yatırım yapsın, bizim piyasada reel kazanç sağlamak sp de yatırım yapıp, üstüne yatmaya benzemez....açıkçası, benim birini tebrik etmem için bizim piyasada ne yaptığını görmem gerek.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Ben borsadan zengin olmaya çalışan gençlere hep şunu dedim...Bist/döviz/enflasyon+%10 bunu bir tutturun en az 5 sene...yok abi ben +%20 yi tutturuyorum diyorsan zaten 20-30 yılda türkiyenin sorosu olursun..soros ta asıl varlığını 60 dan sonra yapmış...adam 55-60 da kalp kriiznden ölse kimse tanımıyacaktı belki de.

neyse..benim için mucize formül yukarıda, ortalamada yıllık +%10-20 arası getiriyi tuttur, zaten olayı aşmışsın demektir.

Bir de sanırım 10-15 bin tl ile yatırım işine başlanıyor genelde...200-300 bin tl üzeri bir kapitalle bu işlere başlansa, bist/döviz/enf.+%20 ile her 4 yılda paranı reel olarak ikiye katlıyorsun...tek yapılması gereken biraz sabırlı olmak.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 96/147 İlkİlk ... 46869495969798106146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •