Sayfa 975/1230 İlkİlk ... 47587592596597397497597697798510251075 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,793 - 7,800 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    sabah işe gitmeden özgürce spor yapabilmek arkasından taze sıkılmış meyve suyunu içebilmeye değer biçilemez.finansal özgürlük gerçek özgürlüktür. bunca stres pek çok şeyden kısarak birikim yapmak yatırım yapmak hep bunun için . zaten eğer bu rahatlıktan sıkılıyorsa kişi birikim yapmanın ne anlamı var ömür boyu çalışsın
    taze sıkılmış meyve suyu kanser riskini arttırır.. meyveyi normal dişlemeli ya da dişleyemiyorsan soğuk presten geçirip komple posasıyla kaşıklamalı...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

2. Sn Cautionary, aksen de vardi sizde yanlis hatirlamiyorsam.ne durumdalar? bir de yeniden alim icin baya hisse olacak gibi duruyor. gecmiste iyi is cikarmis olsa da yeniden alimlarda uzak duracaginiz hisseler var mi? ya da listeye yeni göz kirpanlar var mi?

3. Küresel ekonomi ve finans dünyası olarak neredeyiz, nereye gidiyoruz, bu yıl okuduğum en iyi makale dünyanın en büyük 2-3 private equity şirketi tarafından yazılmış. Kesinlikle tavsiye ediyorum, uzun ama her paragrafını heyecanla okudum.

https://www.kkr.com/global-perspecti...i-next-chapter

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Korktuysan uzak duracaksin, oncelikle bunu bir yazayim..

Bu dedigin sirketlerle temettu verimi olarak %2 elde edebilirsen iyidir..

Onun da yarisina sagolsun dovletimiz el koyar..

Ama sunu diyebilirsin bu sirketlerin degeri artar, sermaye kazanci saglar hem de dolar bazinda.. Ha ona bir sey diyemem..

Syg,
    Korkudan kastım aslında 'bir şey kulağa ne kadar hoş geliyorsa, o kadar gerçek dışodır' dan kaynaklı.
    1 milyon TL ile yılda 150.000 TL maaş ile hisse sayısında azalma olmadan sadece temettü ile emeklilik.. Bilmiyorum, uygulayan olmuş mu acaba?

Bir de bazen para biriktirirken, bunun bir hastalığa dönüşeceğini, 80 yaşıma da gelsem parayı harcayamayacağımı, en basitinden parayı nasıl harcayacağımı dahi bilemeyecek olmaktan korkuyorum.
    Ben şimdiden bir şeyi satın alırken ona kafamda değer biçmeyi, o değerin üstünde fiyatlıysa almamayı başardım. Sanırım bu sebepten en son ne zaman giyim için para harcadığımı hatırlamıyorum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,379
     Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Korkudan kastım aslında 'bir şey kulağa ne kadar hoş geliyorsa, o kadar gerçek dışodır' dan kaynaklı.
    1 milyon TL ile yılda 150.000 TL maaş ile hisse sayısında azalma olmadan sadece temettü ile emeklilik.. Bilmiyorum, uygulayan olmuş mu acaba?

Bir de bazen para biriktirirken, bunun bir hastalığa dönüşeceğini, 80 yaşıma da gelsem parayı harcayamayacağımı, en basitinden parayı nasıl harcayacağımı dahi bilemeyecek olmaktan korkuyorum.
    Ben şimdiden bir şeyi satın alırken ona kafamda değer biçmeyi, o değerin üstünde fiyatlıysa almamayı başardım. Sanırım bu sebepten en son ne zaman giyim için para harcadığımı hatırlamıyorum.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Oncelikle buna bir hastalik deme, bir tutku de!

Ben de yillardir pek materyal seylere para harcamam, deneyimlere harcarim, mesela sik sik uzun tatiller yaparim, yurtdisina giderim, yunan adalarinda havada kurutulmus izgara ahtapot yerim, Mythos birasi icerim, etc..

Bir seyi yillarca yapinca artik o senin yasam tarzin olur.
    Hic sikayet etmeden hatta mutlu mesut, haz ve tatmin alarak yaparsin.
    Iste bu seviyeye yukseldi isen esasinda paraya da ihtiyacin yok ve gercekten varlikli olan sensin.

Varlikli kisi en cok seyi olan degil en az seye ihtiyac duyandir.

Bu nedenle o seviyeden itibaren tum yokluk korkulari, kaygilari kaybolur..

Bu durumun tadini cikar..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by kampey Yazıyı Oku
    Sn Cautionary, aksen de vardi sizde yanlis hatirlamiyorsam.ne durumdalar? bir de yeniden alim icin baya hisse olacak gibi duruyor. gecmiste iyi is cikarmis olsa da yeniden alimlarda uzak duracaginiz hisseler var mi? ya da listeye yeni göz kirpanlar var mi?
    Bir ara portföye girmişti, kısa sürede iyi yükselince satmıştım. Ben hissemi mümkün olduğunca temel analize dayalı ve spekülatif olmayanlardan seçmeye çalışıyorum. Ama özelikle son 1 yılda at izi it izine karışmış durumda. Bu nedenle şu an portföyümde sadece deva kaldı, %25 hissedeyim. Ayrıca şu an endeks seviyesini pahalı buluyorum. Hisse bazlı uygun fırsatlar illa ki çıkacaktır, ama son aylardaki spekülatif hareketler beni bir miktar geri itti. Bir süre piyasayı biraz dışarıdan seyretmeyi düşünüyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. ben de 110 binden sonra %10 lara kadar azalttım hisseyi. en son doas la vedalaştım. nakite geçtiğiniz zaman paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz peki?

her hisseye şüphe bulaşıyor gibi bu aralar. O yüzden sabırla uzun vadede hedefe yürüyeceğimiz hisseleri ayırt etmek zorlaştı. Size mantıklı gelen hisse çıkarsa bilmek isteriz.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir ara portföye girmişti, kısa sürede iyi yükselince satmıştım. Ben hissemi mümkün olduğunca temel analize dayalı ve spekülatif olmayanlardan seçmeye çalışıyorum. Ama özelikle son 1 yılda at izi it izine karışmış durumda. Bu nedenle şu an portföyümde sadece deva kaldı, %25 hissedeyim. Ayrıca şu an endeks seviyesini pahalı buluyorum. Hisse bazlı uygun fırsatlar illa ki çıkacaktır, ama son aylardaki spekülatif hareketler beni bir miktar geri itti. Bir süre piyasayı biraz dışarıdan seyretmeyi düşünüyorum.
    son bir gazı da endeks'ten sıfırları atarak verebilirler diye düşünüyorum!!!!

Sayfa 975/1230 İlkİlk ... 47587592596597397497597697798510251075 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •